Bir bakışta egzotik ağaçlar: Bu egzotik meyveleri biliyor musunuz?

egzotik ağaçlar egzotik meyve listesi

Kesinlikle denemeniz gereken egzotik meyvelerin listesi!

 

Dünyayı dolaştığımızda, genellikle bize yakın olan manzaralara ve nadir olaylara dönüyoruz. Daha az etkileyici olmayan pek çok küçük şeyi özlüyoruz, ancak sadece rehber kitaplarda gösterilmiyor.

Egzotik ağaçlar ve meyveleri

egzotik ağaçlar egzotik meyve listesi farklı türleri
Bu yüzden bir dizi egzotik ağaç ve ayrıca lezzetli ilahi meyveler var. Ama onları kendi ülkenizde geçirmek zorundasınız. Çünkü uzun taşımacılık yoluyla mülklerinin bir kısmını kaybederler. Ayrıca iyi değerlendirilmiş bir yerde bilgi sahibi olmanız ve alışveriş yapmanız gerekir. Aksi takdirde, rahatsız edici karışıklık ve satın alma hatalarına yol açabilir. Bunlar da sağlığa zararlı olabilir.

Öyleyse egzotik seyahat etmeyi seviyorsanız, o zaman bunun için hazırlanıyorsunuz. Çünkü o zaman bu ülkelerin “tadı” nı hatırlayabileceksiniz. Bir çok insan için böyle bir deneyim esastır.

Bu egzotik meyveleri nerede bulabilirsin?

egzotik meyve listesi egzotik ağaçlar

Tarçınlı elma (Annona squamosa)

Bu meyveyi taşıyan egzotik ağaçlar Amerika, Pakistan, Hindistan ve Filipinler’in tropikal bölgelerinde bulunur. Tarçınlı elmalar (Annona Squamosa) – meyveler, şekil bakımından meşe palamutlarını andırıyor. Çapları yaklaşık 10 cm’dir. Tadı, biraz tohum ile muhallebi benzer.

Tropikal bölgelerden tarçınlı elma

annona squamosa egzotik ağaçlar egzotik meyvelerMammiapfel (Mammea Americana)

Mammiapfel, Güney Amerika’dan gelen bir meyvedir. Bununla birlikte, bu egzotik ağaçlar, Batı Afrika ve Güneydoğu Asya’da yetiştirilmektedir. Meyve çapı yaklaşık 20 cm’dir. Her meyvenin oldukça kalın bir kabuğu vardır. Çoğu meyvenin içinde dört tane fıstık vardır. Meyve çok tatlı ve aromalı.

Mammiapfel Güney Amerika’dan bir meyvedir.

Mammea americana egzotik ağaçlar egzotik meyveler

 Mammiapfel’in çapı yaklaşık 20 cm’dir.

Mammea americana egzotik ağaçlar egzotik meyveler alır

Cherimoya (Annona Cherimola)

Bu türün egzotik ağaçları Latin Amerika’da büyür. Daha doğrusu, yüksek dağ bölgelerinde bulunurlar. Bu egzotik meyveler yuvarlak bir şekle sahiptir. Yüzey pürüzsüz olabilir. Kıvam, yağlı kremadaki gibidir.

 Latin Amerika’da bu türün egzotik ağaçları büyür

annona cherimola egzotik ağaçlar egzotik meyve listesi

Cherimoya, Rahmapfelgewächse ailesinden geliyor

annona cherimola egzotik ağaçlar egzotik meyveler

Platonia

Egzotik meyveler listemiz artık Platonia (Platonia Insignis) ile devam ediyor. Ağaçlar Brezilya ve Paraguay’ın tropikal ülkelerinde yetişiyor. Bu egzotik meyveleri alırsan, portakal gibi bir şeyin büyüklüğüne sahip olursun. Bundan gelen meyve suyu sarımsı bir renge sahiptir.

Platonya ağaçları Brezilya ve Paraguay’ın tropikal ülkelerinde yetişiyor

Platonia egzotik ağaçlar egzotik meyve listesi

Solanum sessiliflorum veya Cocona

Solanum sessiliflorum veya Cocona, muhtemelen egzotik meyveler listemizde en az bilinir. Latin Amerika’da çalılıklarda büyürler. Çok hızlı gelişirler. Zaten ilk dokuz ay içinde meyveler oluşuyor. Bundan iki ay sonra olgunlaşırlar. Bu egzotik meyvelerin resimlerini de buraya ekliyoruz. Kırmızı, turuncu ve sarı renklidirler. Dışarıdan kiraz domateslerine benziyorlar. Tadı, domates ve limon arasında ortada bir şeydir.

Kakao, muhtemelen listede en az bilinen egzotik meyvedir.

Solanum sessiliflorum egzotik ağaçlar egzotik meyveler

Breadfruit ağaçları

Bu egzotik ağaçlar Filipinler ve Güneydoğu Asya’da yaygındır. Meyvenin tadı, bu muzları andırıyor. Olgunlaştıklarında yumuşak ve yumuşak bir tadı vardır. Adı, pişirildiğinde, tadın çok ekmek olduğunu hatırlatmaktadır.

Filipinler ve Güneydoğu Asya’daki egzotik ağaçlar

Breadfruit ağacı egzotik ağaçlar egzotik meyveler

Lansium (Lansium Domesticum)

Bu Asya’nın her yerinde bulunan bir meyvedir. Kabuk bir lateks kumaşın kıvamını hatırlatır. Çok kolay soyulabilir. Bu egzotik meyvelerin özünde, bazıları acı tohumlarla dolu olan dört bölüm vardır. Onları çıkarırsanız, meyve çok tatlıdır.

 Asır ağacı tüm Asya’da bulunur.

lansium egzotik ağaçlar egzotik meyve listesi

 Acı tohumları çıkarırsanız, meyve çok tatlıdır.

Lansium Domesticum egzotik ağaçlar egzotik meyve listesi

Afrika’da açlığı sona erdirecek egzotik ağaçlar Dacryodes (safir)

Bir sonraki egzotik meyveler resimleri çoğu insan için kesinlikle bilinmemektedir. Çünkü Latin Amerika ve dünyanın diğer köşelerine kıyasla çok iyi bilinen ve popüler olmayan bir kıtadan geliyorlar. Nijerya’nın kuzey kesiminde ve güney Angola’da tropikal Afrika’da bulunurlar. Meyveler koyu maviden morya değişir. Onlar da Afrika armut denir. Gösterdikleri şekil uzar. İç kısmı soluk yeşil renk gösterir. Bu bölgelerde bu egzotik meyveleri satın almak veya bulmak kolaydır. Onları kıtanın farklı köşelerine kolayca taşıyabilirsiniz. İçeriğinin% 48’i amino ve yağ asitleri, vitaminler ve trigliserit içerir. Bir hektarın 7/8 ton tereyağına kadar iyi bakım yapılması ile kazanılabileceği hesaplanmıştır. Bu, Afrika’daki açlığın üstesinden gelme umudunu temsil eden egzotik ağaçlardan biridir.

Safir meyveleri koyu maviden morya değişir.

Dacryodes egzotik ağaçlar egzotik meyve listesi

Jabuticaba, (Myrciaria Caulifloria)

Egzotik meyvelerin tüm resimlerinden, bunlar muhtemelen sizin için en tuhaf. Egzotik ağaçlar Jabuticaba (Myrciaria caulifloria) güney Brezilya’da yetişir. Garip, komik meyvelerin bile bu şekilde gelişmesidir. İlk olarak, dallar çok büyük sarı-beyaz meyveler gösterir. Daha sonra 3-4 cm çapında meyve olurlar. Menekşe meyveler yuvarlak bir şekle sahiptir. Kalp kısmı jelatinimsi bir kıvam gösterir. 1-4 tane tohum var. Meyve çok tatlıdır. Sert bir şekilde yiyebilirsin. Ancak genellikle şarap ve likörler için doğrudan kullanılır.

Güney Brezilya’da egzotik ağaçlar Jabuticaba büyüyor

Myrciaria caulifloria sessiliflorum egzotik ağaçlar egzotik meyveler

Rambutan (Nephelium lappaceum)

Eğer egzotik meyvelerdeysek, o zaman rambutan (Nephelium lappaceum) ile devam edeceğiz. Kıllı bir çilek gibi görünüyor. Çapı ve oval şekli 3-6 cm, Rambutan meyvelerinin her iki resminde de tanıyacağınız çarpıcı özelliklerdir. Kalp kısmı çok sağlam ve tatlı bir tadı var.

Rambutan meyveleri tüylü çileklere benziyor

Nephelium lappaceum egzotik ağaçlar egzotik meyveler

Noni ağacı (Morinda bracteata)

Güneydoğu Asya ve Avustralya bu egzotik meyvelerin ana ülkeleridir. Meyveler tüm yıl boyunca büyür. Olgunlaştıklarında, çok keskin bir aroması vardır. Ama buna katlanmak ve meyve suyu yapmak için buna değer. Bu egzotik meyveler lifler, vitaminler, proteinler, demir ve kalsiyum açısından çok zengindir. O halde, Noni’nin Pasifik Okyanusu’ndaki pek çok halkın ana öğünde bulunduğuna şaşmamalı.

Nonibaumun meyveleri lifler, vitaminler, proteinler, demir ve kalsiyum açısından zengindir.

Nonibaum egzotik ağaçlar egzotik meyve listesi

Marula ağacı (Sclerocaryabirrea)

Egzotik meyveler almak istiyorsanız, o zaman kesinlikle Marula ağacının göz önüne almalısınız. Ayrıca bir fil ağacı olarak bilinir. Afrika’daki Bantu göçmen halkları bununla besleniyor. Her zamanki güzergahlarında her yerde bulunabilirler. Bu egzotik ağaçların meyveleri sararır. Olgunlaşma sürelerinden sonra yere düşer ve hemen mayalanmaya başlarlar. Bu nedenle, bu insanların üyelerini biraz sarhoş bir durumda yaşayabilir.

      Marula ağacı fil ağacı olarak da bilinir

Sclerocaryabirrea egzotik ağaçlar egzotik meyve listesi