Para harcamadan rahat bir ev – sizin için harika ipuçları

rahat bir ev sıcak atmosferik renkler

Para harcamadan rahat bir ev yaratın

Evinizi veya dairenizi temizlemeyi düşündüğünüz kadar zor değil ve biraz temiz hava getirin. Evinize para harcamak, baharat ve tazelik ekleyerek nasıl harcayacağınız hakkında bazı değerli ipuçları. Çevrenizde kaç tane alet bulunduğunu, sadece tozu topladığına şaşıracaksınız.

Bu küçük hazineler çeşitliliği kullanıma sunulmayı bekliyor. Başlayın!

Eşyalarınızı tekrar düzenleyin

Bundan daha basit bir şey yoktur: Mekanın böyle bir eylemden sonra nasıl farklılaştığı inanılmazdır. Koltukları, kanepeyi, kuaförü ve belki kahve masasını başka bir yere koyun.

Böylece odanızın daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz.

rahat ev parlak mum fenerler ve deri koltuklar
Eski boya tenekelerini bodrumdan çıkar

Tabii ki hala evinizin herhangi bir yerinde yarı dolu boya tenekeleri var. Tüm duvarın rengini boyamak için yeterli olmasa bile, yine de bazı taze dokunuşlar yapabilirsiniz. Tavan ve eski mobilya parçaları da buna çok uygundur.

Tavanda zarif vurgu

rahat bir ev, düşük zarif kanepeler ve sehpa

Eski desenli tekstili tekrar kullan

Renkli kumaşları dolaplardan çıkarın ve bunları yastıklar, nevresimler veya sandalye minderleri olarak kullanın. Şık bir patchwork yaratabilir veya en orijinal tekstili çerçeveleyebilir ve bunları duvar resmi olarak ekleyebilirsiniz.

Renk ve desen çeşitliliği

nakış ve desenlerle rahat bir evYastıkları, çarşafları ve perdeleri yenileyin

Kumaşlarınıza daha fazla tazelik ve yeni bir görünüm verin. Şeritler veya ponponlarla, yastıklar perdenin kenarında çok farklı ve renkli çizgiler görünüyor, mobilyalara daha şık ve neşeli karizmalar veriyor.

Turkuaz muhteşem

rahat bir ev turkuaz ve altın parlak

Hazinelerini söyle

İster tutkulu bir koleksiyoncu olun ister sadece değerli numaralarınız olsun, bu hazineleri sergileyin. Bunları dolaplarınızın veya sandıklarınızın karanlığında bırakmayın. İnce porselen, eski fotoğraflarınız, vintage bisküvi kutularınız ve şamdanlardan yapılmış mücevher plakalarınızı gösterin!

Katı zerafet

rahat bir ev beyaz seramik duvar tabağı

Ayna, duvardaki ayna ...

Odanızdaki büyük boy aynaları yerleştirin. Böylece optik alanda kazanırsınız ve gün ışığı yoğunlaşır. Büyük, ağır aynalar sadece duvara ya da mantıra yaslanabilir.

Neo-Barok, modernliği karşılıyor

rahat bir ev neo-barok kristal avize

Şömineni yeni bir şekilde kullan

Şömineniz geleneksel işlevini yerine getirmezse, bundan faydalanır ve yeniden tasarlarsınız. Normalde, şömine odanın doğal bir merkezidir ve bu nedenle orijinal bir dekorasyon için çok uygundur. İçeriyi çarpıcı bir renkte boyayabilir, farklı boyutlarda birkaç sanat eseri, bitki veya mum kurabilirsiniz.

Tarzı romantik

Şöminenin içinde rahat bir ev ayağı mumlar

Fotoğraf kutularını altından çıkarın

Eski fotoğraflarınızdaki tozu havaya uçurun ve onları oturma odasında, mutfakta veya koridorda gururla asın. Bunları masalara, mantellere ve çekmeceli sandıklara da yerleştirebilirsiniz.

Siyah beyaz anılar

siyah beyaz fotoğraflar ve mumlar ile rahat bir ev nostaljik

Doğayı evinize davet edin

Odalarınıza bir parça doğa getirin - taze kesilmiş çiçekler, dallar, doğal taşlar veya çam kozalakları, her şeye izin verilir. Çocuklar bile heyecanlı olacak. Taşlar zemine sessizce yerleştirilebilir ve koniler, sığ tepsilerdeki gruplar halinde yerleştirilebilir.

Doğal tazelik

rahat bir ev oval inşa kitaplık

Meyve ile süsleyin

Meyveler, eşsiz, görsel ve dokusal bir etki ile doğal aksesuarlar. Mevsime bağlı olarak, günlük hayatınızı daha renkli ve meyveli bir hale getirmek için narenciye, elma, armut veya hatta kabak ve ayvaları cam kaselere veya büyük şeffaf kaplara koyun.

Lezzetli renkli

lezzetli ikramlar eşliğinde rahat bir ev zarif gözlük