Bitki Bakımı – Hava bitkileri harika bir dekorasyon

bitki bakımı çiçek penceresini asılı

Bitki bakımı için öneriler

 

Hiç bitmeyen bir bitkiyi getirdin mi? Bunu bir suçlama olarak kabul etme! Bu bana birkaç kez oldu. Ayrıca hava bitkileri ile. Bunların bakımı gerçekten kolay olsa da, aynı zamanda ağırlanabilirler. Belki de kısmen çünkü kırılamayacağını düşünüyoruz.

Bu yüzden onları dökmeyi çabucak unutuyoruz.

Ama eğer biz buyuz Bitki bakımı öğren, sonra hayatta kalmak ve büyümek için onlara yardım ederiz.

Bitkilerinize iyi bakın

Bitki bakımı porselen saksı hava bitkileri
Peki hava bitkilerini nasıl sağlıklı tutabilirsiniz? Doğrudan güneş ışığı almayan geniş bir alanda gelişmek zorundadırlar ve zaman zaman suya daldırılmalıdırlar. Bu kolay mı? Daha fazla veya daha az ... Daha fazla bilgi için okumaya devam!

Dekorasyon olarak güzel bitkiler

bitki bakımı hava bitkileri dekorasyon

Hava bitkilerine dikkat edin

Bu noktada, bugünkü makalede sergilenen hemen hemen tüm hava bitkilerinin Etsy mağazasında bulunacağını vurgulamak isterim. Evet, bu kesinlikle hava santrallerini satın almak için iyi bir yer. Ayrıca onları kreşler, bahçe merkezleri ve hatta bazen yerel marketinizin çiçek bölümünde de satın alabilirsiniz.

Bir masa dekorasyonu olarak hava bitkileri

bitki plenci saksı Kuş ve TüyEn yaygın yanlış kavramlardan biri, bu tür bitkilerin tüm gerekli maddeleri havadan çıkarmasıdır. Aslında suya ihtiyaçları var! İşte onların yoksunluğunun en çarpıcı işareti: yapraklar kıvrılmaya başlar. Ve bir başka önemli kural şudur: Bitkileri bir lavabo, kase veya başka bir kap içine batırmak suretiyle sulayın.

Su ile bitki bakımı

bitki bakımı yüzer lavabo

Ambiyansınız kuru bir yerde mi? Optimal bakım sağlamak için haftada 2 ila 3 kez su yapabilirsiniz. Nemli atmosfer size daha fazla keyif veriyor. Bitkiyi 15 ila 20 dakikaya daldırmak çok faydalıdır. Ayrıca sulandırmalar arasında bir sprey şişesi sayesinde bunları yenileyebilirsiniz. [Yaşam Tarzı ve Tasarım Çevrimiçi İmajı]

Bir bez üzerinde kurumasını bekleyin

bitki bakımı hava bitkileri dekorasyon

Hava santralini köşeye geri getirmeden önce, iyi havalandırılmış bir alanda kurumaya bırakılmalıdır. Bu, eşleşen bir yüzeyde veya bir bez üzerinde yapılabilir. Bazı uzmanlar tesisin birkaç saatliğine kalmasını tavsiye ediyor. Bu onları soğanlı bölgelerdeki su birikiminden korur ve çürümeyi önler.

Beyaz makrome

Beyaz makrome saksı Thrifted Made ekim bakımı

Bu yeterli görünüyor, değil mi? Ancak hava santrallerine gelince, internette sonsuz miktarda bilgi bulacaksınız. Bazıları, bitkilerin akan suyun altında durulanmasını ve diğerlerinin de ıslanmasını öneriyor. İkinci alternatifi tercih ederseniz, 20 ila 30 dakika beklemeniz gerekir.

Peki bitki için neyin doğru olduğunu nereden biliyorsun? Yazının bir sonraki bölümünde de bunun hakkında konuşmaya başladık.

Güzel asma hava bitkileri

bitki bakımı saksıları El yapımı Sammade

Bitkilerinize iyi bakın

Daha önce söylediklerimizi hatırlıyor musunuz, haddelenmiş yapraklar su kaybını gösteriyor mu? Aslına bakarsanız, tesisiniz hakkında sadece gözlem ile ne kadar şey öğrenebileceğinize dikkat etmelisiniz.

Çoğu hava tesisi kaplarda ve tencerelerde bulunmaz. Onları fazla stres olmadan çıkarabilirsin. Bunları kolayca kenara alıp her şeyin yolunda olduğundan emin olabilirsiniz. Düzenli olarak gerçekleşmesini önlemek için hiçbir şey yoktur.

Geometrik cam teraryum

geometrik teraryum Meg A Myers tasarımları

Daha önce de belirtildiği gibi, bitki bakımı için genel kurallar vardır. Ancak bunların bir sihirli formülle karıştırılmaması gerekir. Çoğunlukla "deneme yanılma" prensibine dayanmanız gerekir. Bir veya iki tanesi oldukça iyi davranış gösterir ve diğerleri çürümeye başlar.

Bazıları da diğerlerinden daha dayanıklı olduğunu kanıtlayabilir. İzle ve öğren!

Siyah beyaz saksı

saksı Melissa Maya Çömlek bitki bakımı

Ayrıca, aşağıdakiler söylenebilir: hava bitkileri beklenildiği kadar büyümezse, bu da ışık eksikliğinden kaynaklanabilir. Başka bir açıklama, geliştikleri çok düşük sıcaklık olacaktır.

Hava bitkileri dışarıda yaşayabilir. Doğrudan ışığın sizin için en iyi olduğunu ve en iyi sıcaklığın 10 ila 30 derece olduğunu unutmayın.

Renkli güzellik

hava bitkileri Twisted acres bitki bakımı

Ağaç bahçenize bakmaktan korkmayın. Buna ölü yaprakların çıkarılması ve ölü bitki uçlarının kesilmesi dahildir. Doğru bitki bakımı sayesinde bitkileriniz için iyi sağlık elde edersiniz.