Pencere filmleri çok yönlüdür

Pencere folyo opak pencere folyo kendinden yapışkanlı uygulayın

Pencere filmleri çok yönlüdür

 

Pencereler, güneşi kendi duvarlarınızda bırakıyor, doğa manzarasını sağlıyor - ama aynı zamanda her zaman arzu edilmeyen içeriden manzaraya izin veriyor. Windowfilms-online.com adresinde bulunanlar gibi cam filmleri, yetkisiz kişilerin evlerine genel bir bakış kazandırmasının çok daha zor olmasını sağlar.

Ek olarak, filmler bir hırsızlığı etkili bir şekilde engelleyebilir. Hangi varyantlar hangi uygulama için uygundur?

Opak cam filmi takın

Cam filmleri opak cam filmi ekranı
Cam filmleri opak cam filmi dekoru

Güneşten koruyucu filmler ısı gelişimini nemlendirir

Özellikle, büyük pencereli binalarda güneş ışığı zorluklara neden olabilir: Parlaklık gerçekten arzu edilir ve çalışmayı kolaylaştırır, ancak binalar özellikle güçlüdür. Bir cam filmi burada yardımcı olur: Güneş ışığı yansıtır, bu da odanın ısınmasını etkili bir şekilde önler. Gelen ısı enerjisinin yaklaşık yüzde 80'i sadece bir folyo takılarak kilitlenebilir. Bilgisayar iş istasyonları için hoş bir çalışma mümkündür, çünkü güneş koruyucu parlamayı önler. Aynı zamanda, güneş kremi görsel bir ekran görevi görerek karanlıkta bu etkiyi kaybeder. Güneş koruyucu ile ilgileniyorsanız, iki çeşit olduğunu unutmayın:

- İçten uygulanan güneş koruma filmi, hava koşullarından korunur ve bu nedenle özellikle dayanıklıdır. Bunun için, cam da bağlantı için uygun olmalıdır; Aksi halde, bazı cam türlerinde çatlama riski vardır.

- Dış mekan kurulumu için güneş koruyucu film, termal, çift veya çift cam gibi özel camlar için özellikle uygundur

Gizlilik ön planda ise, sözde ayna filmi kullanılabilir. Bu film gün ışığında içten şeffaftır, dışardan sadece bir ayna görülebilir. Ancak karanlıkta, etki belirgin şekilde azalır. Işık daha sonra iç kısımda açılırsa, folyo dışarıdan da görülebilir. Tabii ki, güneşten korunmak ve istenmeyen bakışlar için perdeler asılabilir. Bununla birlikte, ekleri genellikle daha büyük bir çaba ile ilişkilidir. Buna ek olarak, perdelerin dezavantajı, güneş ışığını büyük ölçüde engellemeleri ve ayrıca dışarıdaki görüntülerin önlenmesidir - filmler bu görevi zarif bir şekilde çözmektedir.

Cam filmleri opak cam filmi ısı yalıtımıSüt cam folyoları parlak bir ortam yaratır

Gizlilik filmleri alanında gerçek bir klasik buzlu cam filmlerdir. Gizliliğin korunması için çoğunlukla tıbbi uygulamalarda kullanılırlar. Bu isim zaten optikler hakkında iyi bir fikir veriyor: Buzlu cam folyo, ışığı yansıtmayan ve böylece parlak odalar sağlayan mat beyaz bir folyo. Avantaj, - gizlilik ekranının dışında - süt cam filmlerinin her türlü pencere için uygun olmasıdır. Ek olarak, ek parça, uzun bir ömür ve kolay kurulum sağlayan, içeriden gerçekleşir. Evrensel kullanım, bir Teilbeklebung cam yüzeyine bile izin verir. Bu, her türlü folyo ile mümkün değildir, çünkü farklı termal genleşmeler nedeniyle cam kırılması engellenemez.

Cam filmleri opak pencere filmi gizlilik ekranları kediler desen

Cam filmleri opak cam filmi banyosu

Hırsızlık zor: Anti-paramparça filmler, pencerelerin patlamasını engelliyor

Tamamen görünmez olan, ama yine de katma değer olmayan, kıvılcım koruma folyoları: Anti-hırsızlık folyo olarak da bilinir, diskin parçalanmasını etkili bir şekilde önlerler. Çocuklar bahçede futbol oynamaktan hoşlanıyor olsa bile, böyle bir folyodan korunma önerilmektedir. Yüksek yırtılma mukavemeti diskin parçalanmasını imkansız kılar. Bununla birlikte, satın alırken, filmin DIN 52337 veya AB standardı EN 12 600'e göre onaylanmış olması sağlanmalıdır. Anti-paramparça film görünümü engellemese de, hala pratik bir yan etkisi vardır: UV radyasyonu yüzde 96'ya kadar filtrelenir.

Cam filmleri opak cam filmi Panjur Süslemeleri ön kapı

Cam filmleri kendinden yapışkanlı cam filmi Gizlilik koruması

Deco filmler görünümü gevşetir

Bu filmler kadar pratik olduğu gibi - estetik de özellikle cam kapılar ve büyük pencereler ile bir rol oynamaktadır. Dekofolien ayrıca bir ekran olarak da kullanılabilir, ancak ek olarak büyük ve steril cam yüzeyleri takdir eder. Prensipte, kişinin kendi yaratıcılığına sınır yoktur, çünkü dekor folyosu tüm desenlerde, boyutlarda ve renklerde bulunabilir.

Ek parça, içeriden monte edilen tüm filmlerde kolayca gerçekleştirilir:

- Uygun slaytları seçtikten sonra, bu boş veya metre olarak satın alınabilir. Bununla birlikte, kurulum kolaylığı nedeniyle boşluklar önerilir.

- Pencereleri temizleyin ve tozu tamamen temizleyin. Pencere nemli kalmalıdır

- Koruyucu folyoyu soyup folyoyu hazırlayın

- Kurulum sıvısını suyla karıştırın ve uygulayın. Sıvı hem pencere üzerinde hem de filmin üzerinde uygulanmalıdır. Montaj sıvısı, film uygulandıktan sonra herhangi bir hava ceplerine çarpabilir.

- Folyoyu hizalayın: Boşluk varsa veya pencere sadece kısmen yapıştırılmışsa, su terazisi ile hizalama yapılması önerilir.

- Film çıkarılmalıysa, bu elbette daha sonra mümkündür - tamamen kalıntı içermez.

Cam filmleri Panjur Cam filmi Banyo

Cam filmleri opak cam filmi kendinden yapışkanlı desen

Sonuç: perdelere mükemmel bir alternatif

Sonunda, pencere filmleri sadece görünümleriyle etkilemekle kalmıyor, aynı zamanda gerçek katma değer sunuyor: Anti-paramparça filmler kırılmayı zorlaştırıyor, güneş koruyucu filmler parlamayı ve ısınmayı önlüyor ve süt-cam folyolar parlak ve ihtiyatlı bir atmosfer yaratıyor. Kendin yap sürecindeki basit kurulum da maliyetleri kaydeder. İstenilen film için kendi penceresinin de uygun olduğundan emin olmak için satın alınmalıdır. Ek olarak, metreye doğru kesim tercih edilir, çünkü aksi takdirde film montaj sırasında kesilmelidir. İnternette gezinen herkes hızlı bir şekilde mükemmel slaydı bulacaktır.

Cam filmleri opak cam filmi kendinden yapışkanlı