Modern Bahçe – Mükemmel bir bahçenin nasıl yapılacağı hakkında fikirler

modern bahçe süslü bahçe dekorasyonu.

Modern Bahçe - Açık havada güzel tasarım fikirleri

Büyük ve çağdaş bir evin var mı? Şimdi ait modern bahçe ayrıca. Bunu yaratmak istiyorsun ki herkes seni kıskanacak mı? Öyleyse yap! Bu zor mu diyorsun? Hayır, yanılıyorsun.

Basit anahtar kelime! Şimdi size gösteriyoruz! Yaratıcılık ve rekreasyon için bir alan yaratma arayışı en çok ihtiyacınız olan şey.

Bahçede şelale mi? Neden olmasın

modern bahçe şelale yeşil zarif bahçe çiti
Çekici bahçe aydınlatması için olun

bahçe fikirleri şık aydınlatma rattan mobilya

Geceleri, bu bahçe rüya bir yere dönüşüyor

bahçe fikirleri modern bahçe aydınlatma tesisleribir modern bahçe bakımlı bir bahçedir

Modern bahçe bir ev sahibi için arama kartıdır. Özel bir ilgiye ihtiyacı var.

Bahçeye giden ilginç bahçe yolu

bahçe fikirleri çeşitli alanları ayıran kuşbakışı

Ayrıca, açık ve düzenli görünüşün, orada bulunan insanlar üzerinde olumlu bir etkisi olduğu bulunmuştur. Bu nedenle bahçenizi, başkalarına bıraktığınız izlenim nedeniyle değil, aynı zamanda kendi iç huzurunuzda da yaratın.

ana ilkeler

Modern bir bahçede çok fazla özgürlüğe sahip olmanıza rağmen, hala geçerli olan belirli ilkeler vardır. Ama bunu bir sınırlama olarak görmüyorum. Çok mantıklı ve bir çerçeve görevi görüyorlar. Çoğu insanın kendi yaratıcılığını açığa çıkarmak için önemsedikleri istikrar ve huzuru veriyorlar.

Gömme aydınlatma ile aydınlatılmış merdivenli lüks bahçe

bahçe fikirleri merdiven gömme bitki kabı

Şık bahçe

modern bahçe güzel tasarım fikirleri zarif ahşap mobilyalar

Toprak çalışması

İlk olarak, arazinin özelliklerini bilmelisiniz. Çok sayıda eşitsizliğin var mı, engebeli bir arazi mi? Bahçe zeminini göz önünde bulundurarak, suyu tahliye eden, örten veya belki de suyu tahliye eden farklı tüpler takmanız gerekebilir.

Taş ile zemin ve ev cephe için çakıl taşları

bahçe fikirleri çakıl bitki taş duvar

İç ev ve bahçe birbiriyle uyumlu olmalı

İç ve dış arasındaki kesintisiz geçiş, mevcut ev tasarımının bir ayırt edici özelliğidir. Bu nedenle, modern bir bahçenin evin iç tasarımına iyi uyması önemlidir.

Açık alanın rahat olmasını sağlamak

modern bahçe rahat dış mekan mobilyaları

Bu, bahçede olduğu kadar içeride de her şeyi organize etmeniz gerektiği anlamına gelmez. Avlunun görünen kısımlarını iç kısımdakilerle uyumlu hale getirmeniz yeterlidir. Bu, iç mekânı odağa koyduğunuz anda bir güvenlik duygusu yaratır.

simetri

Modern bahçe, rahatlama ve simetri için tasarlanmış çok önemli bir rol oynar. Bunun için farklı varyantlar var. Klasik, girişin hemen karşısındaki merkezi bir alan yaratmak ve etrafına birçok farklı yeşil vaha dağıtmaktır. Ayrıca, bazıları oyun alanı veya barbekü bölgesi gibi fonksiyonel alanlar veya hatta açık mutfak olarak da hizmet verebilir.

Bahçeyi minimalist yap

modern bahçe minimalist tarzı dış çerçeveleme

Modern bir bahçe merkezinde iyi bir yüzme havuzu olabilir. Bunun etrafında, insanların rekreasyon için oturma dağıtılabilir.

Bahçe merdivenleri bir yüzme havuzuna geçer. Bu çözüm iyi değil mi?

bahçe fikirleri yüzme havuzu recliner

Fakat merkezi bir alan oluşturamazsınız, yani çekirdek olamaz, bunun yerine bahçe yolları ve çitler şeklinde birçok farklı büyük çizgiyle kesinlikle simetrik bir bahçe kurarsınız.

Ayrı ayrı bahçe alanları

modern bahçe şık dış mekan geniş

Modern, Doğu felsefi inanç ve kurallarına göre de tasarımdır. Bunları da düşün! Artık tüm formlarda bol miktarda bilgi var.

Çirkin öğeleri gizle

Önemli olan kesintisiz görünüştür. Ancak, bahçenin modern anlayışına göre, sadece yeni ve mükemmel mobilyalara sahip olmanız gerekmez. Daha ziyade, kullanılmış öğelere vintage bir çekicilik kazandırmayı ve diğerlerini gizlemeyi öğrenmelisiniz - bitkiler aracılığıyla, aynı zamanda manzaradan yaratıcı ve zevkli bir dekorasyon.

Balkonu serin bir bahçeye dönüştürün

modern bahçe serin yer karoları beyaz siyah bitki konteyner

Bahçedeki bölgeler

Prensip olarak, bölgelerdeki bölgelerin nasıl dağıtılacağından bahsetmiştik. Ama onların tasarımı hakkında daha fazla diyelim. Evin içinde kalıcı olarak yaşayan insanların sayısına bağlıdır. Ayrıca, çıkarları göz önünde bulundurulmalıdır.

Güzel bir dinlenme alanı kurun

bahçe fikirleri bahçe aydınlatma rahat kanepe bitkiler

Dağıtımın doğasına ek olarak, bunu ayırt ettiğiniz çeşitli yöntemleri de göz önünde bulundurmalısınız. Klasik şekilde, bahçe heykelleri bu bakımdan önemlidir. Dahası, çitlerin, yolların ve kuyuların önemli bir rol oynaması mümkün olabilirdi.

Şık bahçe heykelleri bahçeyi güzelce dekore edebilir

bahçe fikirleri bahçe heykelleri kuşlar zarif bahçe dekoru

Planlama yaparken yukarıdan bakarsanız çok yardımcı olur. Bu teras veya tavandan yapılabilir. Bir kuş gözü planlarken çok daha fazla yardımcı olur.

Dekoratif elemanlar

Bahçede modern bir karakter yaratılması için, dekoratif unsurlar çok önemli bir rol oynamaktadır. Minimalist bir görünüm tercih ederseniz, onsuz da yapabilirsiniz. Ya da net bir görünüm içinde güçlü vurgular ayarlayın.

Modern şömine harika bir bahçe dekoru olabilir.

bahçe fikirleri modern kalp zarif bitki kabı

Fantezi yuvarlak açık ocak dikkat çekecek

modern bahçe serin şömine yuvarlak tasarım

Küçük yüzme havuzunu bitkilerle süsleyin

modern bahçe küçük havuz tesisi kaldırım yolu

aydınlatma

bir modern bahçe uygun şekilde yakılmalıdır. Bahçe aydınlatması açık alanda ruh halini tamamen değiştirmeli ve dönüştürmelidir. Aydınlatma ve heykel birleştiren yaratıcı çözümler giderek daha popüler hale geliyor.

Geceleri bahçenin rüya gibi görünmesini sağlayın

bahçe fikirleri bahçe ışık süslemeleri

Bahçenizi bir iç mekan gibi muamele edin: ortam ışığını ve tek tek bölgelerin aydınlanmasını düşünün. Ayrıca, evin içindeki ve dışarıdaki görünür bölgelerdeki ışıklandırma birbiriyle iyi uyumlu olmalıdır. Böylece, başlangıçta daha önce bahsedilen genel harmonik görünümüne de katkıda bulunuyorsunuz.

 Bireysel alanlar yanar

bahçe fikirleri serin bahçe aydınlatma tesisleri

Geceleri bahçe iyi aydınlatılmış olmalıdır.

bahçe fikirleri bahçe aydınlatma fikirleri yemek alanı

Yüzme havuzunun etrafına konforlu mobilyalar yerleştirin

modern bahçe yüzme havuzu şelale serin bahçe mobilyaları

Bu flamingolar güzel bahçe heykelleri

modern bahçe büyük bahçe heykeller bahçe çakıl