Şömineler için serin deco fikirler – tuhaf tasarımlar

şömineler için serin dekorasyon fikirleri koltuk modern rahat ergonomik kaba duvar

Şöminelerinizi aşağıdaki dekorasyon ipuçları ile güzelleştirin

Güzel renkler ve aksesuarlar ile şömine oturma odasında veya başka bir yerde güzel bir odak noktasına dönüştürülebilir.

Şöminelerinizin doğal güzelliğini vurgulamak ister misiniz? Olanakların genişliği için duyularınızı açın.

Koleksiyonlar, olağanüstü sanat eserleri veya aile resimleri yardımcı olabilir. Bunlar şöminenin nasıl daha ilginç ve kişisel hale getirileceğine dair sadece birkaç örnektir.

Kişisel eşyalarınızı düzenlemek, odanızdaki stili arttıracak çarpıcı bir açıklama olabilir.

Günlük aksesuarlar, aile eşyaları veya sanat eserleri dekorasyon stilinizin temelini oluşturabilir. Ancak yaratıcı yerleştirme ya da akıllı eklemeler şöminenizi parlatabilir. Geleneksel, modern veya eklektik tarzın hayranı olsanız da, aşağıda listelenen ipuçlarından yararlanmak isteyebilirsiniz.

Bağlantıları yapmak

Şömineler koltuk beyaz çizgili yastık mantel için serin deco fikirler
Şöminenin üzerine kurmak istediğiniz öğeleri toplama sürecinde misiniz? Ya da belki biraz yanına duvarın üzerine koymak ister misin? Bunları ortak bir noktaya sahip olacak şekilde seçin.

- Kişisel bir dokunuş katacak çanak çömlek, heykel, eski kitaplar, aile koleksiyonları düşünün. Bunlar ne kadar çok ise, her şey eğlenceli olacak. Mantığı bunlarla doldurun, aşırı kalabalıktan kaçının. Bunları farklı yüksekliklere koyun ve onları değerli koleksiyonlar gibi ele alın.

- Benzer bir renk paleti, aksi halde eşleşmeyen öğelerin başarılı bir kombinasyonuna yol açabilir. Tasarlarken odanın baskın rengini alın. Bu gölgedeki öğeleri arayın. Bunlar mum, resim çerçevesi veya sanat eseri olabilir.

- Benzer renkle aynı etki, odanızdaki renk nüansı ile tematik olarak ilişkili olan öğelere de sahip olabilir. Doğada eşyaları toplayın ve güzel bir bitki veya botanik baskıyla birleştirin. Belirli bir hobi ile ilgili öğeleri sergileyin.

- Tasarımınızı tekrarla daha da ilginç hale getirebilirsiniz. Bu size grafik bir karakter verebilir. Çocuklarınızın yan yana duran ve dikkatle çerçevelenmiş, buzlu ve asık üç siyah beyaz resim ne olacak? Böyle bir takımyıldızın harika bir etkisi olur, değil mi?

 Tek bir göz alıcı oluşturun

şömineler için serin deco fikirler beyaz sarı renkler mantel resim çerçevesi

Şöminenin rolünü bir dayanak noktası olarak vurgulamak için basit, basit bir nesne kullanın. Şöminenin üzerinde harika bir başarı ya da ayna asabilirsiniz. Daha rahat bir tarzda ulaşmak ister misin? Seçilen öğeyi, korniş çerçevesinin yanında duvara doğru destekleyin.

Duvar çok mu yüksek? Ardından resmi, ortak bir öğe olarak algılanabilecek kadar yüksek bir yere asın.

Minimalist donanımlı bir odada kornişin minimal bir tasarımı uygun olacaktır. Görkemli mobilyalarla dolu bir odada küçük boyutlu bir şömine şöminesi acıklı görünmektedir.

Birlikte üç boyutlu nesneleri getir

Şömine şömineniz için farklı üç boyutlu nesneler toplama sürecinde misiniz? Manifold şekilleri ve boyutları ile özellikle ilginç bir görünüme katkıda bulunabilirler. Daha ilginç parçaları mantelin arkasına koyun. Ayrıca, görsel olarak heyecan verici bir görünüm boyutları açısından alternatif olabilirsiniz. Ardından, farklı şekil ve boyutlardaki nesneleri birbirinin yanına yerleştirin ve aralarında nefes almasına izin verin.

Küçük ve büyük nesnelerin gruplarını karıştırın. Büyük mantel küçük nesneleri gölgede bırakmamalıdır.

Simetrik vs asimetrik

Şömineler kanepeler için serin dekorasyon fikirleri yastıkları gitar rustik masa avizeMantel üzerine çeşitli nesneler yerleştirirken, simetrik veya asimetrik bir görünüm seçmelisiniz. Buna kişisel zevkinize veya istediğiniz görünüme göre karar vermelisiniz.

- Bir ayak izi tasarlama söz konusu olduğunda simetrik süreç en pratik ve popülerdir. Sonuç klasik ve görsel olarak çekici. Öncelikle, odak nesnesi ile başlamalıdır. Bu en büyük görsel gücü olan en büyük veya bir tanesi olabilir. Ayna görüntüleri oluşturarak dışarıya doğru çalışın. Bireysel parçalar mutlaka aynı olmak zorunda değildir, ancak birbirleriyle ilişkili olmalıdırlar.

- Asimetrik düzenleme, farklı boyut ve şekillerde nesneler arasında uyum sağlar. Anahtar: Ortak bir satırda kurulum yapmadan bir denge elde etmek. Bunları küçüklerle birleştirerek büyük, ağır parçalara dengeyi bulun. Asimetrik takımyıldızlar modern daireler için özellikle uygundur.

-

Şöminenin arkasında

Bir dekorasyon mutlaka şöminenin üstünde veya üstünde olmak zorunda değildir. Ayrıca çarpıcı resmi arkasına koyabilirsiniz. Bunu yaparken ocak ve ocak göz önünde bulundurun.

- Sıcak mevsim boyunca kara deliği taze beyaz huş ağacı gövdeleriyle doldurabilirsiniz. Geleneksel yangın düzenlemesi klasik bir dokunuş sağlar. Daha fazla grafik görünüm için, günlükleri bloktan önden arkaya doğru kaydırın ve uçlarını kesin.

- Şömineler için ortak bir dekorasyon şöminenin duvar ekranını ve diğer araçları içerir. Faydalı olabilirler, ancak tarzınıza uygun olabilir ve kişiliğinizi yansıtabilirler. Piyasadaki araçları hem ilginç hem de şık, çağdaş bir tarza uyacak çeşitli sanatsal varyasyonlarda bulabilirsiniz. İlginç bir süsleme parçası, günlük tarzdan hoş bir değişiklik olabilir. Dahası, tasarımınızı büyük parçalara ayırabilirsiniz: Bu, gövdeli bir sepet, bir tencerede bir bitki veya bir heykel parçası ile ilgili olabilir. Ayrıca büyük şömineye güçlü bir anlam kazandıracaklardır.

Gelecek tatiller için şömineni nasıl dekore edeceğiniz konusunda daha iyi fikirleriniz var mı? Elbette bizim ipuçları size yardımcı olacaktır!

Duvar köşesinde olağanüstü şömine

şömineler için serin dekorasyon fikirleri köşe düşük sehpa kanepeler raflar açık

Geleneksel ev dekorasyonu

şömineler klasik geleneksel ahşap yüzeyler ekran için serin dekorasyon fikirleri

Oturma odasında klasik, dekoratif tasarım

Şömineler için serin dekorasyon fikirleri klasik duvar ayna süsler sandalye

Aydınlık, sıcak oturma odası mobilyaları

şömineler modern mobilyalar parlak sıcak bir atmosfer için serin dekorasyon fikirleri

Çağdaş oturma odası - doğadan esinlenmiş zarif dekorasyon

şömineler için modern dekorasyon kanepeler serin dekorasyon fikirleri

Rustik oturma odası - ahşap mobilyalar

şömineler için serin dekorasyon fikirleri modern mobilyalar taş duvar ahşap

Yağ yüzeyli dahili şömine

şömineler için serin dekorasyon fikirleri modern kadife kanepeler mozaik yüzey   Şöminenin üzerinde üç resimşömineler için serin dekorasyon fikirleri çelik ahşap duvar tasarımı kanepeler koltuk

Büyük oturma odasında taş şömine - ergonomik deri şezlong

rahat oturma odası yerleşik şömine taş recliner ergonomik beyaz deri

Büyük yerleşik şömine - duvar aynası yukarıda asılı

şömineler için serin dekorasyon fikirleri geleneksel simetrik düzenleme