Küçük yatak odası için harika fikirler – 10 yararlı öneri

serin dekorasyon fikirleri yatak odası küçük dar yer tasarrufu yatak sade

Serin dekorasyon fikirleri - küçük yatak odasının dekorasyonu için 10 ipucu

Yatak odasının dekorasyonu evin geri kalanının tasarımından çok farklıdır. Bu dinlenme, rahatlama ve güzel anlar için özel cennetimiz.

Çoğunlukla yatak odası, kişisel tarzımızın ve zevkimizin ideal bir yansımasıdır.

Ayrıca, dekorasyon bu büyük, boş odalardan birinde çalışmaktan çok daha eğlencelidir. Yaratıcılık ve dahice fikirler için tadı olan insanlar için bu mekanlar gerçek bir cennettir. Orada hayal gücünüzü ve kişisel zevkinizi harika bir şekilde söndürebilirsiniz.

Cool Deco Fikirler - Bu İlkeleri izleyin!

serin dekorasyon fikirleri yatak odası küçük bej raflar pencere yatak koltuk
Uygun bir yaklaşımla küçük odalar, geniş odalar kadar ergonomik ve zarif olabilir. Her şeyden önce, tasarımın bazı temel prensiplerini bilmeniz gerekir. Bunlar sayesinde küçük yatak odaları daha havadar, açık ve ferah görünecek.

Bu kuralı tanımak ister misin? Bugünün makalesini yazdım! Okumanın tadını çıkar.

Temiz bir oda oluştur

Evet, biliyorum, can sıkıcı bir ev hanımının tavsiyesi gibi geliyor. Ama aslında iyi düzenin yerini tutamaz. Bu, uyum ve ferahlık hissi yaratır. Yatak odası dekorasyonu durumunda, çok daha karmaşıktır. Yatağı temizlemekten çok daha fazlasını yapmalısın. Her şeyi en aza indirmeli ve onu harika bir şekilde organize etmelisiniz.

Sipariş oluştur!

Serin dekorasyon fikirleri yatak odası küçük bej yer tasarrufu yatak dışkı

Yan masayı veya diğer yüzeyleri asla çeşitli küçük nesnelerle doldurmamalısınız. Sınırlı alana sahip çağdaş odalar için% 100 kural geçerlidir: Daha azı daha fazladır!

Basit renk paletleri

Küçük yatak odalarını süslerken görsel uyum en önemli faktördür. Bu odadaki farklı şekilleri tanımlar. Biri gerçekte olduğundan daha geniş bir alan hissi var.

Birçok rengin kullanımı görsel parçalanma sağlar. Basitçe söyleyin, üç renkten fazla kullanmayın.

Bazı renkli aksanların arka planı için çoğunlukla nötr bir renk yeterlidir.

Doğru renk kombinasyonunu seçin!

serin dekorasyon fikirleri yatak küçük yer tasarrufu yatak dışkıBunlar nerede kullanılmalı? Tercihen odadaki farklı yerlerde. Bazı güzel dekoratif yastıklar ile birlikte saf beyaz veya serin gri, kesinlikle istenen etkiyi elde edecektir.

Farklı ışık katmanları

Sadece ışık, şık, taze ve muhteşem bir kompakt yatak odası için anahtar çözüm olmuştur. Köşedeki küçük bir lambanın yeterli olabileceği geniş odanın aksine. Doğal ışığa yeterli erişiminiz yoksa bu daha da önemlidir.

Asılı lambalar yerden tasarruf ediyor ve yolunda değil

serin dekorasyon fikirleri yatak odası küçük dar yer tasarrufu yatak

Akıllı süspansiyon lambalarıyla doğal ışığı birleştirin. Böylece tek tip bir aydınlatma elde edeceksiniz. Çok fazla yer kaplayan küçük yatak odalarındaki zemin lambaları ve diğer ışıklar olmadan yapmanız gereken en iyi şey.

Akıllı depolama seçenekleri

Makaleyi "sipariş" konusuyla başlattık. Bunu başarmak için, depolama alanı için çok akıllı çözümler gerekir. Duvardaki raflara ve güzel bir gardırobuna ihtiyacınız var. Daha fazlasını istiyorsanız, son derece yaratıcı olmanız gerekir. Dokuma hasır sepetlere ne dersiniz? Bu, aynı zamanda nötr donanımlı odada bir renk kontrastı sağlayan pratik bir çözümdür.

Yaratıcı depolama seçeneklerini bulun!

Serin dekorasyon fikirleri yatak odası küçük dar yer tasarrufu yatak saklama kutuları

Yumuşak doğal elyaf hemen odanızı tamamen rahatlatır. Buna ek olarak, bu izlenimi yatak odası, dışkı ve sehpadaki tezgahlarla güçlendirebilirsiniz.

Doğru oranları ve seviyeleri bulun

Küçük bir alanı var, bu yüzden boyutlara uyan çözümler arayın. Örneğin, küçük bir yatak ve büyük bir yan sehpanın birleşimi güzel ama güzel bir şeye benziyor. Özellikle küçük odalar ile daha az dürtüsel satın almalısınız.

Oranlar ve seviyeler

serin dekorasyon fikirleri yatak odası küçük dar yer tasarrufu yatak ahşap

Odanın güzel görünümü için doğru oranlar gereklidir. Çoğu durumda, yanlış bir mobilya parçası tüm uyumu bozar.

Dikey ekipman

Birçok kişi odayı yalnızca kare alanla ilişkilendirir. Ayrıca çok fazla dikey alan kazanabilirsiniz. Dolaplar tüm yükseklikte yer almalı, oda o kadar geniş olacaktır. Bu aynı zamanda zeminde yerden tasarruf sağlar.

Odanın yüksekliğini kullan!

Serin dekorasyon fikirleri yatak odası küçük dar yer tasarrufu yatak ayna duvar

Şu anda duvara şık çizgili desenler ekleme eğilimi var. Bu düşünceyi düşünün. Böylece alanınız aynı zamanda daha rafine, zarif ve daha büyük görünecektir.

Önemli bir nokta oluşturun

Küçük odanın bir pivotu kaçırması gerekmez. Aslında burası daha da önemli.

Yatak odasında, yatak doğal bir seçimdir. Bunu bu anlamda kullanmak en iyisidir.

Tabii ki yatak yatak odasının merkezinde.

Serin dekorasyon fikirleri yatak odası küçük dar yer tasarrufu yatak minimalist

Daha büyük yatak odaları için daha tipik olan bazı öğelerden kaçınmalısınız. Örneğin, bir televizyon kullanmazdım. Ancak, gerçekten birini istiyorsan, o zaman duvarda düz ekran seçmelisin.

Yatak güzel, zenginlik ve sınıf olmalıdır. Gereksiz aksesuarlar yerine, böyle bir şeye yatırım yapmalısınız. Platform yataklar küçük mekanlar için ideal seçimdir. Düşük bir tasarıma ve levitating bir şekle sahiptirler.

ayna yüzeyleri

Cam, kompakt odalara akıllıca bir eklentiyi temsil ediyor, mekânı genişletiyorlar, bu yüzden arkasındaki alanı, suçlu bir vicdanı olmayan bir depolama alanı olarak kullanabilirsiniz. Güzel bir ayna her zaman rahat bir yatak odasında yer alır. Ayrıca ışığın daha iyi dağılmasına yardımcı olur.

Sürgülü kapı ve aynalara sahip gömme dolap çok yer tasarrufu sağlar

Serin deco fikirler yatak odası küçük sıkı gömme dolap yatak ayna

Aynalı yüzeyler ve cam kapılı kitaplıklar da hoş bir ek. Fan Shui kuralını kesinlikle izlemek istiyorsanız, uyuduğunuz zaman aynayı bir perde ile örtün.

Bir yayıncının gözü

Kulağa basit ama takip etmesi çok zor olan bir tavsiyeye benziyor. Her zaman daha fazla ürün toplamak için cazip geliyoruz! Sevmediğin herşeyi fırlat!

Gerçekten ihtiyacınız olmayan her şeyi ortadan kaldırın!

serin dekorasyon fikirleri yatak odası küçük sıkı siyah beyaz yatak

Bütün bu kuralları izledikten sonra, tek bir şeyin kaldı: yatak odanızdaki güzel atmosferi zevkle. Size çok güzel anlar diliyorum.