Yaşam fikirleri – banyoda yeşil kapalı bitkiler

banyo pencerede kapalı bitkiler kurmak

 Banyoda sulu iç mekan bitkileri

 

Banyoya her baktığımda, oradaki iç kısımda bir şeyin eksik olduğunu hissediyorum. Beyaz banyo mobilyaları, temiz, düzgün çizgiler, her şey renksiz, çok kolay görünüyor. Renkli bir süslemeyi ne zaman kullanıma soktuğumda, bir şekilde iç mekana görsel olarak yazı yazamaz.

Bu yüzden doğal olana sadık kalmaya karar verdim. Taze başladım  houseplants düşünmek. Ama bu daha az ışık ve nem ile nasıl çalışır? Biraz araştırma yaptım ve her iç mekan için iç mekan bitkileri olduğu ortaya çıktı. Daha az ışık ve çok nemi tolere eden türler çok iyi. Konuyla ilgileniyorsanız, okuyun!

Banyo bitkileri rahat ve davetkar bir ortam yaratır.

banyo mobilyaları oda bitkileri banyo mobilyaları
Banyo bitkileri için mükemmel yeri bulun

Bitkileri konumlandırmak için ideal bir yer ile başlayalım! Lavabo gibi! Bu benim banyo tesislerimi konumlandırmak istediğim tam yer. Hangi bitki türü böyle bir yere sığar? Işık hacmine göre değişir. Aloe ve epiphyllum gibi bitkiler düşük ışığı tolere ederken, açelya ve hava bitkileri daha fazla ışığa ihtiyaç duyar. Bazı orkide ve fern türleri hem düşük hem de bol miktarda ışık için iyidir. Bu belirli türlere bağlıdır.

Güzel orkide

banyo kurmak oda bitkileri orkideler

Banyo tesislerinizi koyabileceğiniz bir başka popüler nokta da küvetin yanında. Aşağıda bir bitki konteynerinin nasıl kurulacağına dair harika bir örnek verilmiştir.

Bitki konteynırını kurun

banyo bitki konteyneri içinde inşa edilmiş kapalı bitkiler kurmakAşağıda, yemyeşil, verdure bir vahası görüyoruz. Bitkiler küvetin arkasına ve duvar rafına yerleştirilmiştir. Banyo şimdi yeni ve ilham verici bir görünüme sahiptir.

Etli houseplants

banyo yeşil oda küvetini kurmak

Bir sonraki resimde Aspidistra Elatior'u (güçlü bir doğal ışığa ihtiyaç duymaz) ve küvetin yakınındaki fern'i görürsünüz. Güzel, değil mi?

Aspidistra elatior ve eğreltiotu

banyo tesisatı kapalı bitkiler ayaklı küvet

Büyüleyici bir görünüm için topiary kreş düşünebilirsiniz. Aşağıdaki ev bitkileri, banyonun büyüleyici bir görüntüsünü oluşturur ve pencereyi göz alıcı yapar. Ne hoş bir atmosfer!

Formschnitt Kreş

   banyo mobilyaları banyo mobilyaları iç mekan bitkileri

Fas tarzında banyo

Fas tarzı kapalı bitkilerde banyo

Bitkiler için yer yok mu? Hızlı düşün! Losyon ve kremin yanında tencerede bir bitkiye sahip olabileceğiniz bir rafı bütünleştirin.

Bir raf entegre

banyo kurmak oda bitkileri orkideler duvar dekorasyonu

Burada banyo bitkilerini lavaboya koymuştun. Orijinal, değil mi?

Lavaboda Fern

güzel banyo yeşil iç mekan bitkileri kurmak

Banyo bitkilerinin banyo dekorasyonunun önemli bir parçası olabileceğini unutmayın. Uygun seçilmiş bitki çeşitleri iç tasarıma serin bir çizgi verir.

Eklektik banyo çerçevesi

  banyo kurmak oda bitkileri halı makyaj

Son örneğimiz tropikal banyo, burada kendinizi taze, yeşil atmosferde kaybedebilirsiniz. Önünüzde düşünün ve banyonuzda bir cennet köşesi yaratın!

Tropikal banyo

  tropikal banyo yeşil iç mekan bitkileri kurmak