Perde fikirleri ve bazı ilginç alternatifler

perde fikirleri perdeler storen rollos dekor fikirleri

12 büyük dekoratif perdeler

Bir odaya desen eklemenin birçok yolu vardır. Onlardan biri penceredir. Bunları kumaşlar gibi farklı yollarla uygulayabilirsiniz. Bunlar, tekstillerin hacimsel biçimlerini veya özel, fonksiyonel biçimlerini temsil edebilir. Bunlar iki büyük varyanttır, ancak kesinlikle olanakları tüketmezler.

Pencerelerin kendileri ilginç desenler gösterebilir. Boyalı cam geleneksel bir çözüm olurdu. Fakat endüstriyel pencere ve kapılar benzer bir etki yaratabilir. Ancak bunu daha çağdaş bir şekilde yapabilirsiniz. Ayrıca kazınmış cam, şemsiye, güneş şemsiyesi ve diğerleri vardır Perde fikirleri. Böylece, sadece filtrelenen ışık değil, aynı zamanda çeşitli biçimlerin yaratılmasını sağlar.

Resimli perdeler fikirlerinden birincisi kurşun camdır

perde fikirleri alternatif perdeler kurşun cam gizlilik güneş koruması
Bu harika vitray pencereler, odayı mizah ve drama ile doldurmaktadır. Kesinlikle herkes için değiller. Ama bir odanın ana tasarım fikrinin pencereden nasıl temsil edilebileceğini gösteriyorlar.

 1. metal elekler

perde fikirleri alternatif perdeler mettallleinkodeko fikirler gölge oyna

Su jeti ile kesilmiş alüminyum ekranlar, bu dönen ışık ve gölge arabesklerini sağlar. Bu tavandan tabana pencerelerde daha iyi bir dekorasyon hayal edilebilir mi?

 1. Heykel tuvalleri

perdeler ve perdeler fikirler alternatif yüzey perdeleri gizlilik güneş korumasıBurada alglerden ilham alan bir heykelle uğraşıyoruz. Perdelere benzer pencere duvarının önünde asılı kalır. Ayrıca, bu geniş alanda ilginç ve dokulu bir görünüm sağlar.

 1. Gizliliği koruyan desenler

perdeler ve perdeler fikirler geometrik desen

Bu ilginç boyalı desenler, bu geleneksel alanın gizliliğini korumaya yardımcı olur. Ayrıca gelen ışığı yumuşatır, böylece yumuşak kumaşları ve ahşabı korurlar.

 1. Etnik güneşlikler

perde fikirleri perdeler storen rollos dekor fikirleri

Burada körler Fas mozaik desenleri ile sağlandı. Tavan arasında etnik ve özellikle ilginç bir karakter sunarlar. Ancak, gizlilik hala güvenlidir.

 1. Metal çerçeveli kapılar

perdeler ve perdeler fikirler rollos büyük pencere pencere dekorasyon

Bir atölye stilindeki metal kapılar, pencere işlerinin yürütülmesinde bir olgusallık, geometrik yaklaşımları temsil eder, kaba metal çerçeveler Mondrian resimlerinden ayrılır.

 1. Yuvarlak boyalı pencereler

perdeler ve perdeler fikirler renkli cam yuvarlak

Çağdaş, renkli cam yuvarlak pencereler, odadaki odak noktasını temsil eder, cesur ve başarılı bir seçenektir.

 1. Desenli şekiller

Perdeler ve perdeler fikirler yatak odası mobilya fikirleri perde kumaş desenli

Tabandan tavana ve ağartılmış perdelerin arkasına gizlenen desenli şekil, bu sakin banyoya doğru gerginlik hissini ekler. Bağlantı desenli halıya bile uymadığını fark ettiniz mi? Ama aslında birlikte iyi görünüyorlar, değil mi?

 1. Lazer kesim panelleri

perdeler ve perdeler fikirler panel perdeleri lazer kesim ahşap paneller

Burada klasik kafe perdelerinin serin ve tamamen yeni bir yorumunu görüyoruz. Lazer kesim ahşap paneller pencerelerin üzerinde yüzer, gizlilik ve ışık kontrolü sağlar. Onları beyaz duvarın üzerine geçirin ve sanat eserlerine dönüşecekler.

 1. İlginç tenteler

perdeler fikirler mutfak perdeleri tente güneş yelkenleri

Bu serin çizgili tenteler, tipik dekoratif şeridi komik bir alternatif oluşturur.

 1. Telkari ekranları

rahat oturma alanı koridor mobilya fikirleri pencere dekorasyon fikirleri

Sıcak çöl ikliminde uzun yıllar kullanılmaktadır ve bu nedenle güneş ışığı alan ortamlarda serin kalmaktadır. Aynı yaklaşım giyinme odası ve dolapta büyük bir etki yaratır. Delia Solarform ışığı filtreler ve özel alanı korur.

 1. cam şişeler

perdeler ve perdeler fikirler renkli cam şişe kavanoz

Renkli şaraplar rondelles bu şarap odasının pencerelerini doldurur. Yakındaki vintage şişelere iyi uyuyorlar. Sonuç olarak, sadece güzel değil, aynı zamanda pratik bir sonuç elde edilir, çünkü şarap şişeleri güneş ışığından korunur.