Zarif oturma odası mobilyaları – çekici yaşam fikirleri

zarif oturma odası mobilya siyah duvar resimlerinde kırmızı kanepeler

Oturma odasında mobilya nasıl ayarlanır

Bir sonraki uzman tavsiyelerinden yararlanın ve mobilyalarınızı dikkatlice seçerek davetkar ve rahat bir atmosfer yaratın.

Oturma odasını sosyal bir kulübe olarak da tasarlayabilirsiniz. Hem aile geceleri hem de ortak kitap okumaları vardır.

Bu yüzden, mobilyaların doğru bir şekilde yerleştirilmesinde çok fazla çaba harcamakta ve böylece odanın gerçekten son derece davetkar olduğunu hissetmektedir. Bir oturma odası ne kadar çekici olursa olsun, orada rahatsızlık hissedebilirsiniz. Duyguları biliyor musunuz: Duvarlara büyülü bir güç gibi “takılıp kalmak” gibi hissediyor musunuz?

 zarif oturma odası mobilyaları

Zarif oturma odası mobilya deri koltuk arkalığı kahverengi sehpa
Aksine, koltukları birbirine yaklaştırmalı, böylece herkes birbirine yakın olmalı ve herkes rahatça konuşabiliyor.

Bu grup nerede koltuklardan alınmalı? Bu, seçtiğiniz yerçekimi merkezi ile ilgilidir. Bazı odalarda, bu alan şömineler ve bir grup pencere gibi mimari ve diğerleri bu TV.

Bu parçaları yerleştirdikten sonra, mobilyaların geri kalanını onlara yönlendirin.

Oturma odasında rahatlık ve konfor - gök mavisi aksan

zarif oturma odası mobilya kanepe koltuk beyaz mobilya şömine

esneklik

Siz ve odanızın ağırlık merkezi yaklaşımınız, mobilyaların oturma odanızda nasıl dağıldığını belirler. Çoğumuz bir kanepe ve istersen harekete geçirebileceğiniz bir veya iki sandalye var. Farklı düzenleme yöntemleri denerseniz, odanın köşelerine yeterli alan bırakın. Bu sayede konuklar kendilerini kendi standartlarına uygun şekilde konumlandırabilirler.

Modüler, geometrik çizgiler ve şekiller - duvar rafları

Asılı lamba top beyaz raflar inşa zarif oturma odası mobilyadüz

Mobilyaların temel ve fonksiyonel parçaları pivotun karşısına yerleştirilmelidir. Geri kalan koltukların yönünü tekrar belirlemelisiniz. Böylece herkes televizyon ya da şöminenin eşit derecede iyi bir görüntüsüne sahip olacaktı. Bir sohbeti organize ettiğinizde, bazı dışkı veya koltuk minderleri ekleyerek bir sohbet çemberi oluşturabilirsiniz. Bunlar kanepeye doğru yönlendirilmelidir.

Beyaz şezlong deriden yapılmış

Zarif oturma odası mobilya beyaz duvar ayna çerçeve halı yalan

geçiyor

Birden fazla erişime sahip bir odanız var mı? Bir uçtan diğerine uzanan çeşitli açıklıklar arasında hayali bir çizgi çizin. Böylece farklı mobilya parçaları arasında düz bir çizgi oluşturabilirsiniz.

Dinamik tasarım, ağırlık merkezini akılda tutar, ama aynı zamanda insanlara odaya bir yönelim sağlar. Bu sayede odanın köşelerini tıkayabilir ve orada birçok eşya saklayabilirsiniz. Orada, örneğin, çocuk oyuncakları erişebilir ve aynı zamanda onları görünce gizleyebilirsiniz.

Oturma odasında bej renk düzeni

Zarif oturma odası mobilya zarif şezlong bej deri halı yumuşak

Köşede

Seksiyonel kanepe odanızdaki genel merkezini temsil ediyor mu? Daha fazla alan bırakmak için duvarın etrafında hareket ettirmek isteyebilirsiniz. Ancak bu, en uzak köşelerde oturan insanlar için klostrofobik bir duyguya katkıda bulunacaktır.

Etrafında hava ve ışık için onları duvardan uzaklaştırın. Bir aydınlatma lambası ve arkasında bir başucu masayı yerleştirin ve bir L şekline ulaşmak için daha fazla koltuk yerleştirin.

Klasik iç - abartılı mobilya

Zarif oturma odası mobilya zarif koltuk kanepe deri kadife

Klasik simetri

Göz göz konumlandırma klasik bir seçimdir. Böylece bir kanepe veya bir kanepe ve yan yana iki sandalye yerleştirebilirsiniz. Odak daha sonra bir uçta olacaktı. Sandalyelerin bu şekilde konumlandırılması konuşmayı kolaylaştırır ve hiç kimsenin odanın dayanak noktası hakkında doğrudan bir görüşü yoktur.

Bu, okumak, PC üzerinde çalışmak ve müzik dinlemek gibi eylemlerin televizyon seyretmek kadar önemli olduğu durumlarda önemlidir.

Artık oturma odasının klasik çerçeve tasarımını aklınızda bulundurun. Kişisel ihtiyaçlarınızı bu çerçeveye nasıl katırsınız?

 Minimalist oturma odası - ahşap mobilyalarZarif oturma odası mobilya yerleşik raflar ekran zemin lambası halı  Parlak sarı mobilya dokular Zarif oturma odası mobilya sarı koltuk kanepeler yastıkları tuğla duvar taş resim sergisi

Parlak modern mobilya sarı ayarla

Zarif oturma odası mobilya sarı sandalyeler sehpa duvar boyaları dövme lambaları     Çekici duvar tasarımı - sıcak nüansları Zarif oturma odası mobilya kanepe deri döşeme kırmızı koltuk duvar dekorasyonu