Milano’da iSaloni 2016 Fuarı: mobilya dünyasındaki güncel trendler

Milano'da mobilya fuarında güncel trendler

 

Her bahar, en önemli tasarım olaylarından biri tekrar gerçekleşir. Son trendlerden bazılarının sunulduğu Milano'daki iSaloni gösterisiyle ilgili. Mobilya Fuarı bu yıl 55'inci kez gerçekleştirildi.

55. Milano Mobilya Fuarı iSaloni

Milan Fuarı isaloni 2016 testi occhio slayt

Milan Fuarı: Salone del Mobile 2016

isaloni Fuarı Milan Salone del Mobile 2016
Mobilya fuarında neler bulabilirsiniz?

Milano Mobilya Fuarı ne sunuyor? Milano'da, son tasarım yöntemleri, mevcut tasarım trendleri için her türlü ve modeldeki yenilikler sunulmaktadır. Başka bir deyişle, Milano'da bu gibi fuarlarda, bu alandaki modernliğin boyutları belirlendi. İtalyanlar her zaman güncel olanlardan. Sadece bir mobilya fuarını ziyaret ederseniz, Milano'da iSaloni'yi tercih edin.

Güncel yaşam trendlerinin yer aldığı Milano Mobilya Fuarı'ndan öğrenebilirsiniz.

Fair Milan Salone del Mobile 2016'da güncel trendler

Bu arada, bu harika şehri tanımak için mükemmel bir yoldur. Fuar belirli bir alanla sınırlı değildir. Her ne kadar özel olarak belirlenmiş 240 metrekarelik ana sergiyi görebilirsiniz. Ayrıca şehir genelinde dağıtılan diğer sergi mekanları da var.

Yaratıcı 3D duvar tasarımı

Milan Fuarı Salone del Mobile 2016 yaratıcı duvar tasarımıKonfora indirgenmiş tasarım

Mobilya, aydınlatma ve aksesuarlar çoğunlukla minimalist tarzda yürütülmektedir. Somut bir işlevi olmayan gereksiz detaylar bu yıl modern görünmüyor.

Daha az, hatta mutfakta 

Milan Fuarı Salone del Mobile 2016 modern mutfak tasarımı

Kalın malzeme karışımı

Dikkat çekmeye devam eden şey, çok çeşitli malzemeler ve bunların birleştirildiği cesur yoldur. Doğal taş, ahşap yüzeyler, cam ve her türlü yapay kompozitler günümüzde çok modern.

Farklı malzemeleri birleştirmek için cesaret

Fair Milan Salone del Mobile 2016 sürdürülebilir trendler iç mekan bitkileri

Dokunmak hoş

Uzun yıllar boyunca, belirli mobilyalara dokunduğunuzda hissettiğiniz rahatlığa yüksek bir değer katılmıştır. Bu bağlamda, cari yılda çok daha fazla gelişme kaydedildiğini görüyoruz. Şimdiye kadar vizyon bazen arka plana giriyor. Bir mobilya parçasının çok hoş ya da çok kötü göründüğü önemli değil, ne kadar rahat hissediyor.

Konfor üzerine büyük önem verilir

Milan Fuarı Salone del Mobile 2016 Mobilya trendleri Oturma odası mobilya

Parlak aksan

Her ne kadar birçok minimalist eğilimin gözlemlenebilir olduğunu yazmış olsak da. Bununla birlikte, bu, sıkıcı veya tek renkli bir renk paletine yerleşmek zorunda olduğunuz anlamına gelmez. Aslında, yeni moda trendleri arasında birçok parlak nüans keşfediyoruz. Mobilya parçalarını veya bazı aksesuarları büyük aksanları yapmak ve orijinal ev tasarımını sağlamak için oradalar.

Garnitür nüanslarında renk aksanları kullanın

Milan Fuarı Salone del Mobile 2016 Mobilya Trendleri Tasarım

duygusallık

Duygusal olarak derinden etkilenmeyen Milan Mobilya Fuarı'na kesinlikle ziyaretçi gelmedi. Sunulan mobilyalar belli bir duygusallıkla karakterize edildi. Bu, tüm sergiler arasındaki bağlantı özelliklerinden biri olduğu söylenebilir. Yani modern bağlamda, farklı mobilya parçalarının duygulara göre daha sık bir araya getirilmesi gerektiğini söyleyebilirsin.

Duyguları kışkırtan mobilyalar

Milan Fuarı Salone del Mobile 2016 Mobilya Trendleri

Doğaya daha yakın olun

Mobilya imalatında doğaya daha yakın ve yakınlaşmak istediğiniz yeni bir şey değil. Ama bu yıl daha önceki sezonlardan daha net olacak. Bu yıl Milano'daki mobilya fuarında çok güçlü hissedildi. Doğal malzemelere ek olarak, bitki motifleriyle dekorasyon yapmak eskisinden çok daha önemlidir. Yeniden ve tekrar kullanıldılar ve tasarımda daha fazla yenilikçi ve özgün bir yapıya kavuştular.

Doğal malzemeler ve bitkisel motifler

Adil Milan Salone del Mobile 2016 Eğilimler yemek odası mobilya

Doğaya dönüş

Adil Milan Salone del Mobile 2016 yeşil iç tasarım

Klasik için güçlü olan modernite

Mobilyaların artan duygusal yüklemesiyle, giderek daha fazla insan kategorisi kalifikasyonlarında devreye giriyor. En yeni fikirlerin ve iSaloni'nin ön plana çıktığı söylenebilir, her zaman daha saygılı ve biraz daha akıllıdır. Daha önce de belirttiğimiz gibi, doğaya daha fazla önem vermeye ve onu mobilyalarla kendi yaşamına daha yoğun bir şekilde entegre etmeye çalışıyor. Ayrıca, gelenek hakkında kibirli olmadan modern kalırsınız. Tam tersine, çok yenilikçi biçimlerle bile, tasarımcıların mobilya ve stil tarihi hakkındaki bilgileri ve bunların göz önünde bulundurulduğu gerçeği algılanmaktadır.

Tasarım klasikleri her zaman modada

Milan Fuarı Salone del Mobile 2016 Köşe kanepe mobilya trendleri