Sallanan sandalye – klasikten minimalizme

Sallanan sandalyeler ile farklı tasarım fikirleri - klasikten minimalizme

 

Sallanan sandalyeler, iç tasarımda en az iki asırdır bilinmektedir. Bununla birlikte, bu zamanda alaka düzeylerini kaybetmemişler ve hatta en modern iç tasarım konseptleriyle popülerdirler.

Sallanan sandalyeleri geçmişte ya da eski moda bir şey olarak düşünürseniz, eviniz için birçok harika tasarım seçeneğini özlüyorsunuz. Ek olarak, bu şekilde pek çok harika barış ve huzur anını özleyeceksiniz.

Rustik oturma odasında klasik sallanan sandalye 

Sallanan sandalye oturma odası mobilya ahşap sallanan sandalyeler

Hala sallanan sandalyenin evrensel bir mobilya parçası olduğuna inanmıyor musunuz? Mevcut olan farklı modellere genel bakış ve kendiniz için hızlı bir şekilde göreceksiniz. Tasarımların seçimi pazarda çok büyük!

Sallanan sandalyeler ile tasarıma genel bakış

Sallanan sandalye oturma odası mobilya kürk battaniyesi sallanan sandalyeler
Ahşabın klasik seçimi, popüler Provence stili ile uyum sağlar. Ama aynı zamanda modern veya lüks bir ortamda iyi kayıt olabilirdi. Klasik tasarıma sahip ahşap sallanan sandalye, İngiliz stili ile iyi gider. Yenilikçi modeller tercih ederseniz, ahşap sallanan sandalye aynı zamanda modern yaşam tarzına da uyabilir.

Ahşap klasik seçimi

Sallanan sandalye oturma odası mobilya klasik sallanan sandalyeler

Sallanan sandalyeler genellikle modern tasarımlarda ortaya çıktı. Bu bağlamda, son on yıllarda bazı önemli değişiklikler yaşadılar. Örneğin, çoğu zaman bazı metalik elemanlarla donatıldılar. Onlar, 20. yüzyılın diğer tarzlarında benimsendi ve bugün hala büyük önem taşıyorlar. Metalik elemanları olan sallanan sandalyeler modern, çağdaş, endüstriyel ve teknik stilde bulunabilir.

Sallanan sandalye ve modernizm

Sallanan sandalye oturma odası mobilya zarif sallanan sandalyeler20. yüzyılda sallanan sandalyelerin gelişimi için amblematik RAR Rocking ve Charles modelidir & Ray Eames. İlk olarak 50'li yıllarda plastik, metal veya ahşap olarak yaratıldılar. Bu modellere atıfta bulunan sallanan sandalyeler, bugün hala büyük popülariteye sahiptir. Stilistik olarak, çok evrenseller ve popüler olmaya devam ediyorlar çünkü inanılmaz derecede rahatlar.

RAR Rocking ve Charles & Ray Eames

Sallanan sandalye oturma odası mobilya tasarımcısı sandalyeler kürk battaniye sallanan sandalyeler

Tabii ki döşemeli modeller de büyük talep görüyor. Maksimum konfor sunarlar ve çok lüks bir çözüm olmaya devam ederler. Tasarımı yenileyebilir, sadeliği sayesinde çok şık görünebilir.

Yastıklı modeller

Banyoda modern sallanan sandalyeler sallanan sandalye

Minimalist bir bağlamın parçası olarak, sallanan sandalyenin sıra dışı renkleri veya şekilleri sayesinde iç mekanınızda mükemmel bir vurgu yapabilirsiniz. Bu çok kullanışlı, çünkü gereksiz bir dekorasyon olmadan yapabilirler.

Olağandışı renkler ve çizgiler

Sallanan sandalye yeşil oturma odası mobilya şömine sallanan sandalyeler

Sallanan sandalye herhangi bir odada kullanılabilir. Kreşte bile o yerde haklı. Orada küçük aksanlara çok eğlenceli ve neşe veren büyük bir aksan olarak hizmet edebilir.

Bunu bir dekor unsuru olarak düşünün ve evinizde bir sallanan sandalye tercih edin!

Çocuk odası mobilyaları

Sallanan sandalye Kreş mobilya Karyolası koltuklar Sallanan sandalyeler

Modern tasarım ve sert bir gölge ile kombine

Sallanan sandalye Kreş mobilya masası ve Suhl sallanan sandalyeler

Komik aksan

Sallanan sandalye kreş mobilya ve sandalyeler sallanan sandalyeler

Ayrıca çocuk odası için Eames sallanan sandalye

Sallanan sandalye Kreş mobilya Duvar dekorasyon Oyuncaklar Sallanan sandalyeler

Yastıklı ve rahat 

Klasik sallanan sandalyeler Oturma odası mobilya döşemeli

Modern ve ergonomik

modern sallanan sandalyeler oturma odası mobilya

Bir fark ile sallanan sandalye

Modern oturma odası mobilya klasik sallanan sandalyeler Ahşap klasik sallanan sandalyeler sallanan Sallanan ahşap modermes tasarım sallanan sandalyeler Metal Sallanan Sandalye Deri Modern Sallanan Sandalyeler Sallanan sandalye çift bahçe mobilyaları sallanan sandalyeler Sallanan sandalye görüntüleri oturma odası mobilya mavi yenilikçi tasarım Sallanan sandalyeler ahşap yastık oturma odası çerçevesi Sallanan sandalyeler Döşemeli mobilya Oturma odası kurmak Sallanan sandalyeler oturma odası mobilya zemin lambası Sallanan sandalyeler oturma odası mobilya deri ve ahşap döşemeli sarı klasik sallanan sandalyeler Sallanan kreş seti eames sandalye sallanan sandalyeler Kürk battaniye klasik tasarım sallanan sandalyeler ile sallanan sandalye Döşemeli mobilya klasik sallanan sandalyeler Sallanan sandalye beyaz Oturma odası mobilyaları Oda bitkiler Sallanan sandalyeler Oturma odası mobilya ahşap bacaklar klasik sallanan sandalyeler Oturma odası mobilyaları Ahşap sallanan sandalyeler Oturma odası mobilyaları Rattankorb klasik sallanan sandalyeler Oturma odası mobilyaları Rattan mobilya Sallanan sandalyeler Oturma odası döşemeli mobilya klasik sallanan sandalyeler