İç mimar kendi dört duvarına mı bağlı? – İç, dekorasyon ve manzara için taze fikirler

Kendi eviniz için iç mimariyi meşgul et

Ev, daire ya da sadece yenilenecek bir oda varsa, çoğu kişi genellikle mobilya ve dekoratif eşyaların seçimi ile boğulur. Sahte alımlar da vardır: Salonda çok büyük ve davetkar görünen kanepe, oturma odasında büyük ve tıknaz görünmektedir. Bir odayı düzgün ayarlamak kolay değil.

Zeminin rengi ve duvar kağıdının rengi ile başlar ve süslemelerin rengi ile biter. Her şey birbiriyle koordine edilmeli ve sadece çoğu zaman insanlar iç tasarımda bunu görmezden geliyorlar. Duvarlardaki resimler daha sonra renkli, örneğin halı ile ısırılır. Ya da beyaz mobilyalarla birlikte çok zarif beyazlar, aynı şekilde beyaz mobilyalarla birlikte uzun bir süre sonra şık görünmüyor, ama sadece renksiz. Kendi yaşam alanını tasarlarken bu problemlerle yüz yüze kalan herkes genellikle bir iç mimarın ilgisini çekiyor. Bu meslek, mekan tasarımı ve tasarımı konusunda uzmanlaşmıştır. Zeminin planlamasından dekorasyona kadar her şey iç mimarın eline geçebilir - ancak bu, birkaç avantaj ve dezavantaj sunar.

Bir odanın stressiz planlanması

Sandalyeler ile yemek masası Kendi dört duvarınız için iç tasarımcı
Bir iç tasarımcı işe aldıklarını her şeyden önce stressiz planlamadan yararlanırlar. Tam zamanlı bir işin yanı sıra herhangi bir çocuklu aileye ek olarak, bir odanın veya hatta bir dairenin planlanmasına yeterince odaklanmak genellikle zordur. Sonuç, depolama alanları gibi çoğu zaman önemli şeylerin unutulduğu yetersiz planlanmış odalardır. Özellikle küçük odalarla, potansiyellerinin tükenmesi önemlidir, böylece yerde hiç bir şey yoktur. Bir iç tasarımcı yardımcı olur: Tüm planlamayı üstlenir ve istek üzerine dekorasyona bakar. Aile, mobilya mağazalarında uygun eşyaları aramaya gerek kalmadan tam teşekküllü bir daireye geçebilir.

Hatalar ve gecikmeler, iç mimarın pahasına

dört duvar için oturma odası, modern iç tasarımcısı

Bir odayı bir iç tasarımcıyla planlarken herhangi bir hata ya da gecikme varsa - örneğin, mutfak zamanında teslim edilmiyorsa ya da dolap biraz fazla yüksekse - o zaman bu, iç mimarın aleyhine. Hataların, müşterisinin pahasına değil, mümkün olduğunca çabuk düzeltilmesini sağlayacaktır. Bu, ev sahipleri için büyük bir rahatlama sağlar: Tedarikçilerle herhangi bir şey için endişe etmemek veya hatta uğraşmak zorunda kalmazlar. Bir daireyi daha rahat yapmak neredeyse imkansızdır.

Küçük alanları vurgulamak

Daha önce küçük bir oda kurmak zorunda kalan herkes bu problemi biliyor: her mobilya parçası odanın daha da küçük görünmesini sağlıyor ve optik büyütme mümkün değil. Bu problemle karşılaşırsanız, bir iç mimarya çok iyi güvenebilirsiniz. Bunlar, en küçük odalardan bile tam alan potansiyeli çizmek için tasarlanmıştır. Depolama alanı, parlak renkler ve küçük bir dekorasyonla, mimar küçük odayı rahat bir salona dönüştürmeyi başarıyor.

Binaların ayıklanması

Bir iç tasarımcının sahibi ve sahibinden daha eğitimli ve tarafsız bir görünümü var, paradisi.de. O, deneyimlerine sahip odalara bakar ve çoğu zaman alışılmamış ve cesur olan ve sahibinin asla düşünemeyeceği çözümler ortaya çıkarır. Bu nedenle iç mekan tasarımcısının profesyonelliği, odaların tasarımı ve tasarımı söz konusu olduğunda bir avantajdır.

faydalarıdezavantajları
Odaların stressiz planlamasıİç mimar, yüksek maliyet demektir
İç mimar hata ve gecikmelerle ilgilenirStil ev sahiplerine uygun değildi
Küçük alanların potansiyelini sömürünKüçük dairelerin kurulması iş yükünü ve maliyetlerini haklı çıkarmaz
Alışılmamış fikirleri getirin

Yüksek saatlik ücret ve mobilya maliyetleri

Bir iç tasarımcı çoğu durumda sabit bir ücret karşılığında ödenir. Ancak, bunlar ev sahiplerine ödenecek tek maliyet değildir: daha pahalı mobilya mağazalarından mobilyalar veya hatta lüks bir tasarım çoğu zaman bir iç tasarımcı tasarımda yardımcı olduğunda seçilir. Bunlar, sahiplerinin daha ucuz mobilya mağazalarında geçirmiş olabileceğinden çok daha pahalıya mal oluyor. Ama daire ya da ev de tamamen döşenmiştir ve kesinlikle toplama tarihi ile doluluk için hazırdır, böylece sadece dolaplardaki kişisel eşyaların istiflenmesi gerekir.

Bir tat meselesi

kendi dört duvar için banyo lavabo iç tasarımcıSerbest çalışan veya bir ofisle birlikte çalışan birçok iç tasarımcı var. Sahibi biriyle işbirliği yapmaya karar vermeden önce, kendini internette bilgilendirmelidir. Birçoğu, müşterilere setterin tarzının ilk tadını vermek için bilgilendirici web siteleri sunmaktadır. Hemen hemen her büyük şehirde kendi tesisinizle ilgili sorular sormak için yetkili bir irtibat kişisi var: İnternette ilgili bölge için çeşitli iç mimarlar listeleri var. Bilinen sarı sayfalar gibi klasik dizinlere ve telefon rehberlerine ek olarak, genellikle mobilya, duvar kağıtları ve yüksek kaliteli dekoratif eşyaların sağlayıcıları iyi bir adrestir. Özellikle tasarımcı mobilya tedarikçisi smow.de gibi uzman satıcılar burada size yardımcı olacaktır. Bazı iç tasarımcılar, ücretsiz bir ilk danışmanlık hizmeti bile sunuyorlar. Müşterilerin cihazdaki zevklerinin tasarımcı ile aynı olup olmadığını netleştirmesi önemlidir. Bu durumda değilse, sahibi muhtemelen mobilya ve renk düzeninin keyfine varamayacaktır. Sahte bir iç tasarımcı bu nedenle büyük bir dezavantaj.

Küçük apartmanların kurulması

yeni daire yeşil duvar tasarımı döşeme

İç mimarlar, tüm ofis binalarını kurmak için eğitilmiştir. Ayrıca daha küçük daireler tasarlayabilir ve muhtemelen bunu yapabilirler - ama burada maliyetler ve faydaların haklı olup olmadığı sorusu. Küçük bir daire, manevra için fazla yer sunmaz - bu nedenle, mimarın muhtemelen, dairenin potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmek için nispeten uzun bir zaman planlaması gerekiyor. Bu, sahibinin mobilya maliyetine ek olarak ödemek zorunda olduğu yüksek bir ücret anlamına gelir.

İç tasarım için iç mekan tasarımcısı gerekli değildir.

Bu avantajlar ve dezavantajlar, bir iç tasarımcının, konut araçlarının tasarımında büyük bir rahatlama sağlarken, aynı zamanda maliyetin büyük bir dezavantajına sahip olduğunu göstermektedir. Kendi evinizi yapmaktan memnunsanız, bunu yapmayı düşünmelisiniz. Ayrıca, son ayrıntısına kadar planlanmış hazır odalara girmemek de çok güzel olabilir. Dairenin kendileriyle birlikte büyüdüğü zaman pek çok kişi onu daha güzel bulur ve her zaman yeni tasarım seçenekleri ararlar. İhtiyaçlarınıza göre bir oda kurmak bir yaşam görevi olabilir. Bu görev hiçbir şekilde olumsuz olarak görülmemelidir: Tasarım kendi tarzınızı bulmaya yardımcı olur. Bu, evinizi kendi yaşamınızın ve evinizin bir parçasını, bir iç tasarımcının tasarımıyla mümkün olandan daha çok yapar. Bununla birlikte, lüks mobilyalar olmadan yapmak istemiyorsanız, profesyonel bir tasarımcıya danışmalısınız, böylece seçilen lüks parça dairenin kalan kısmına uyar.