Şık bir oturma odası dekorasyonu için 10 yaşam fikri

Şık oturma odası mobilya kanepe kanepe kadınsı pembe pastel

Şık oturma odası mobilyaları - her zevke göre iç mekan

Konuyu, sevgili iki kişilik tat kombinasyonu ile biliyor musunuz? Biri daha modern ve diğeri klasik iç tasarımdan hoşlanır ve biri ikisinin birleşimini arar.

Ama bu sadece bir örnek, çünkü çiftler süper bireyler.

Genel olarak çiftler için geçerli olan oturma odasında kombinasyonlar için bir formül var mı? Bu yazıya cevap vermeye çalıştığımız soru bu.

Tasarımcılar genellikle stilleri 80/20 oranı ile birlikte düşünürler. Ancak bir çiftteki uyum 50/50, bazen 60/40, bazen 40/60 bir denge gerektirir.

Birlikte şekilleri birleştirin

şık oturma odası mobilya kanepe tasarımı orijinal
İlk resimde tasarımın başarısı, organik formların birleştirici işlevidir. Bu nedenle, farklı tarzlara rağmen, bir tanesi elle tutulur bir kalite karizması var.

Bu sandalyeye Womb Chair denir ve tasarımcı Eero Saarinen'in bir eseridir. 1948'de icat edildi. Güvenliğin farklı yönlerini birleştirdiği söylenebilir. Bir yandan rahatlığı ve ötekini vuruyor - zaman duruşmasından kurtuldu.

Eşinizin neden bir veya başka bir şeye çekildiğini anlamalısınız. Yani, her ikisinin birleşimini de yaratabilirsiniz.

Uzlaşma - Bu durumda çok modern veya çok klasik görünmeyen bir alanımız var.

Şık oturma odası mobilya koltuk kanepe tasarımı orijinal yaşam fikirleri

Burada resimde bir geçiş alanı ile uğraşıyoruz. İkiniz de saflarınız mı var ve stillerini saf formlarında mı geçirmek istiyorsunuz? O zaman önceki fikirlerin ötesine bakmalı ve ikisini de sevdikleri bir şey aramalısınız.

serinletme

şık oturma odası mobilya kanepe tasarım dışkı nötr kahverengi Klasik kıyafetleri beğenebilir ve partneriniz modern görünüşü sever mi? Belki eski mobilya parçalarını yeni döşemeyle kaplayabilirsin? Neden olmasın

Buradaki dışkı, nötr şam ile çok şık görünüyor! Odanın geri kalanı, klasik ve modern unsurların dikkatli bir şekilde dikkate değer bir karışımını göstermektedir.

Güçlü ve anlamlı öğeler eklediğinizden emin olun

şık oturma odası mobilya koltuk tasarımı chevron desen halı

Koyu mavi kanepe eklenmiş önce oda açıkça geleneksel oldu. Ortağınız modern tasarımı seviyorsa, o zaman onun için (veya onun) doğru bir ruh hali yaratabilirsiniz. Buna ek olarak, koyu mavi gölge, halının güçlü etkisine bir denge sağladığından, görünümü temizler.

Öğeleri tekrarlayın, birbirleriyle ilişkilendirin ve doğru karışımı sağlayın

şık oturma odası mobilya koltuk kırmızı duvar

Burada gösterilen oda, modern ve geleneksel unsurların dengeli bir karışımıdır. Koltuklar ve yanlardaki sandalyeler bir değişiklik yapar.

Bununla birlikte, yakından bakarsanız, odandaki her bir öğeye bir karşılık bulursunuz.

80/20 bir kombinasyon

Şık oturma odası mobilyası koltuk kanepe tasarımı orijinal yaşam fikirleri güzel

Bu kombinasyona sadık kalarak uyum sağladılar. Yüzde 20'si daha anlamlı, ancak daha yoğun ve 80'e dağılmış, daha incelikli, ama mekansal olarak iyi dağıtılmış olabilir.

Katılıyor musun? Kim senin için 80 ve kimin% 20? Bu belki soru mu?

 Sanat ve minimalist oturma odası şık oturma odası mobilya kanepe modern tasarım   Beyaz ve pembe renkler yaşam alanında bir araya getirilmiştir. şık oturma odası mobilyaları koltuk kanepe tasarımı beyaz pembe  Geleneksel oturma odası - neşeli iç şık oturma odası mobilya koltuk sıcak ambiente dekorasyon