Çatı katında veya stüdyoda güzel yaşamak için 12 ipucu

çatı veya stüdyo oturma odasında orijinal dekor güzel yaşam

Çatı katınızı veya stüdyonuzu ihtiyaçlarınıza göre özelleştirin

Depolama seçenekleri eksik misiniz? Yatak odan yok mu senin? Uzayı nasıl en üst düzeye çıkaracağınız ve loft'unuzu veya stüdyonuzu ihtiyaçlarınıza göre nasıl özelleştirebileceğinizle ilgili bazı fikirler.

Ne kadar büyük olursa olsun, çatı katları ve stüdyolar benzer özelliklere sahiptir.

Hemen hemen hepsinde depolama için yeterli gömme dolap yok, özel yapım mobilyaya ihtiyaç var ve son olarak da oturma odasındaki uyku çatı katına sahip değil. Maksimum konfor, stil ve esneklik için odaları planlarken 12 notu okuyun.

Uyumlu bir renk düzeni planlayın - çatı veya stüdyoda güzel yaşam

çatı veya stüdyo kanepe oturma odasında duvar rafları güzel yaşam
Yaşam alanınızı sadece bir bakışta görebiliyorsanız, mutlaka eşleşen renklere ihtiyacınız vardır. Uyumlu renklere sahip bir oda daha temiz, temiz ve entegre görünüyor.

Mobilya parçalarını eşleştirmeyi düşünün. Kasıtlı olarak hedeflenmişse eklektik bir görünüm işe yarar - titiz renk kompozisyonu yardımcı olur. Ama eğer kendinizi güvende hissetmiyorsanız, o zaman sadece bir üslupta kalın - örneğin, Midcentury. O zaman tek tip bir odanız var.

Aydınlatma sistemlerini farklı yüksekliklere ayarlayın

çatı katı veya stüdyo masa yemek odası klasik mobilya güzel yaşam

Düşük asılı asma lambalar samimi bir his verir - bu yüzden bunları yemek masasının üzerinde veya oturma odasında kullanın. Daha yüksek asılı ışıklar, mutfaktaki koridorlar veya iş istasyonları gibi "ortak" köşeler için uygundur.

Halı ile "odaları" tasarlayın. Eski bir ipucu, ama tekrar aramak, çünkü gerçekten işe yarıyor. Bölge için çok küçük bir halı en yaygın hatadır. İdeal olarak, tüm mobilyalara uyacak kadar geniş kilim seçmelisiniz. Halıda daha fazla renk ve yumuşaklık için daha küçük bir halı yerleştirebilirsiniz. Yemek odasında, yeteri kadar büyük bir halı alın, böylece kalkarken sandalyenin geriye doğru itilmesi halıya kalır.

Depolama seçeneklerini göz önünde bulundurun

çatı veya stüdyo oturma odasında orijinal dekor güzel yaşamKlozet ve stüdyolarda klozet dolapları yeterli değildir. Dolapları bir duvara monte edin. Tüm duvarı raflar, dolaplar ve gömme dolaplarla birlikte kurun. Pahalı olmasına rağmen, bu masraf hayatı her gün daha kolay ve keyifli hale getirir, bu yüzden buna değer.

Odayı arka duvarsız raflar ile ayırın

çatı veya stüdyo rafları bölüm ahşap dekorasyon güzel yaşam

Bir oda içinde bir oda tasarlamanın en kolay yolu, duvara dik olan arka duvarları olmayan bir raf kullanmaktır. Bu ipucu daha büyük ve daha küçük odalarda kullanılabilir. Kitapları dikey olarak değil yatay olarak düzenleyin, eşyaları her yönden iyi görünümlü sepetlere yerleştirin ve vazolar, mumlar ve kaseler gibi birçok dekoratif unsuru karıştırın. Tabii ki her şey güvenli olmalı - eğer küçük çocuklarla ya da deprem olan bir ülkede yaşıyorsanız, rafı duvar ve / veya zemine terbiyeli bir şekilde sabitlemeniz gerekir.

Esneklik için tekerlekleri monte edin

çatı veya stüdyo raflarında güzel tasarımlar

Resimdeki mobilya parçası bir tarafından kütüphane ve diğerinden dolap - ve tekerlekler ile kolayca döndürülebilir ve ofset olabilir. Piyasadaki teklifte, tekerlekli sandalyelerle satın alınabilecek harika mobilyalar var, ancak bunları hemen hemen tüm mevcut mobilyalara monte edebilirsiniz. Kanepe, yatak veya rafı hemen taşıyabilmek ne kadar akıllıca olur.

Yenilikçi, esnek mobilya kullanın

çatı veya stüdyo ahşap masif sürgülü kapı güzel yaşam

Dar bir mekanda zeki, yerden tasarruf sağlayan bir tasarıma ihtiyacınız var. Katlanabilir duvar yataklarını, kaybolmakta olan kapıları, modern açılır kanepeleri ve yüksekliği ayarlanabilir yemek ve kahve masalarını düşünün.

çatı veya stüdyo boş alan beyaz duvar güzel yaşam

Mobilyaları ile, stüdyo resimde hafif ve geniş görünüyor - ve yatak alanı diğer amaçlar için kullanılır.

Doğru ölçeği seç

çatı veya stüdyo oturma odasında yemek odasında güzel yaşayan Doğru mobilya boyutuyla, oda rahat ve konforlu, aksi takdirde garip görünüyor. Küçük odalar için, mobilya etrafında hareket için yeterli alan sağlayan maksimum olası boyutu satın alın. Küçük mobilya parçaları sizi rahatsız edecek. Daha büyük odalarda daha büyük mobilyalara sahip olabilirsiniz, ancak büyük ölçekli olanları satın almazsınız. Bugün piyasadaki bazı kanepeler ve sandalyeler, ortalama bir insanın aşırı derecede zorlanmış olduğu için çok muazzamdır.

Bir çatı yatağı yükleyin

çatı veya stüdyo merdiveni mutfak kompakt güzel yaşamDikey alanı ve kişisel alanı en üst düzeye çıkarmak için harika bir yol, bir çatı yatağına sahip olmaktır. Ancak merdiveni her gün kullanmak isteyip istemediğinizi düşünün ya da biraz daha fazla yer kurtarabilir ve rahat bir merdiven boşluğu oluşturabilir. Aksi takdirde çocuklar için ya da eğer sakıncası yoksa, merdiven çözümü oldukça alan etkilidir.

Köşeleri yumuşatmak ve özel alan yaratmak için perdeleri kullanın

çatı veya stüdyo sarı duvar rahat güzel yaşam

Var olmayan bir odayı ayırmak veya yatak odasını ve yaşam alanını daha özel yapmak için perdeleri asın. Tabii ki, daha fazla doğal ışık için daha fazla sıcaklık ve özel alan için pencere üzerinde oda yüksek perdeleri asabilirsiniz.

Bir galeri duvarı ile geniş duvar yüzeylerinden yararlanın

çatı veya stüdyo resimlerinde güzel yaşam duvar kanepeler dresser

Galeri duvarıyla tarzınızı daha iyi anlayabilirsiniz. Tüm duvarı bir kerede doldurmanız gerekmez. Kompozisyonu ortadan başlatın ve zaman içinde daha fazla iş ekleyebilirsiniz.
Bizi bilgilendirin: Bir çatı katında mı yoksa stüdyoda mı yaşıyorsunuz? Sizin için en büyük sorun hangisidir?