Bodrum aydınlatması – Sizin için doğru çözümü bulun!

bodrum aydınlatma oturma odası kolye ışıkları

Doğru bodrum aydınlatması hangisidir?

Bodrum odaları, tasarımcılar için beyaz alanlar gibidir. Pratik bir şey yaratabilirsiniz - bir adamın odasından, bir oturma odasına, bir konuşma odasına. Hangi fikri seçerseniz seçin, oda uygun bir şekilde aydınlatılmışsa sadece kendi başına gelebilir.

Bodrum katları, alçak tavanlar ve eksik pencereler gibi özel zorluklar sunmaktadır. Doğru aydınlatma bu nedenle çok önemlidir.

Ama bunu nasıl başarabilirsin?

İşte size bu konuda yardımcı olabilecek bazı fikirler. Bodrumun yeraltında olması karanlık ve kasvetli hissetmek anlamına gelmez. İlk örnekte, odanın arka tarafındaki aplikler daha yüksek tavanların yanılsamasını yaratmaktadır.

Yüksek, dekoratif zemin lambası odayı iyi planlanmış ve konforlu hale getirir.

Bodrum aydınlatma oturma odası ışıkları avize gömme aydınlatma
Girintili aydınlatma çok popüler bir çözümdür. Fakat diğer tüm durumlarda olduğu gibi, ışık katmanlarda yapılmalıdır. Daha somut olarak, bu, ortam ışığını belirli görevler için tasarlanmış lambalarla takviye etmek anlamına gelir. İkinci görev için, sarkıt lambaları mükemmeldir. Bu örnekte, bar ve bilardo masasının üstünde kullanılırlar.

Farklı aydınlatma armatürlerini birleştirin

Bodrum aydınlatma oturma odası bilardo masası bar sayacı aydınlatmak

Buradaki kolye ışıkları farklı şekil ve boyutlarda görünür. Dramatik bir görünüm kazandırıyorlar. Yan aydınlatma odayı ışıldıyor

Bodrum aydınlatma oturma odası bilardo masası kolye ışıkları aydınlatmakBodrumlarda halojen gömme ışıklar yaygındır. Daha modern bir dokunuş sağlar ve oda daha havadar hisseder

bodrum mahzeni oturma odası ışık mahzeni

Tavan yüksekliğinden ödün vermeden bodruma ışık koymanın bir başka yaratıcı yolu, elektrik tesisatını ve su tesislerini, odanın tüm çevresi boyunca uzanan bir alt duvarın arkasına yerleştirmek olacaktır.

Düşük tavana dikkat edin

Bodrum aydınlatma oturma odası ışıkları gömme aydınlatma evi kütüphanesi

Orada, ışıklar ya da yüzeydeki montaj lambaları için prizler kurabilirsiniz. Böylece odanın ortasındaki tavanı yükseltebilirsiniz. Her şey bir zemin veya çalışma ışığı ile aydınlatılabilir. Yani her şey çok daha samimi görünüyor.

Herkes odadaki gibi yüksek tavanlara sahip olmak için yeterince şanslı değildir. Bu insanlardan biriyseniz, koltukların üzerinde güzel ışıklar düşünmelisiniz.

Bodrum kattaki tavan yeterince yüksekse

Bodrum aydınlatma oturma odası ışıkları avizeler gömme ışıklar kolye ışıkları

Masanın üstündeki bir avize her odayı daha güzel ve güzel gösteriyor

Oyun odası bilardo masası mahzeni aydınlatma oturma odası bar sayacı ev çubuğu

Düşük asılı lambaları düşünün. Bunlar, masaların üstündeki alanlar, bar tezgahları ve kafanıza çarpma konusunda endişelenmenize gerek olmayan diğer yerler için mükemmel bir eşleme.

Düşük asma lambalar

Bodrum aydınlatma oturma odası oturma odası kanepe ev sinema

Ben coffered tavanları seviyorum ve bunlar benim son örneğimde gösterilmiştir. Bu özgürlük duygusuna sahipler, ancak elektrik tesisatı için her yerde kanallar var.

Yerleşik tavan ışıkları çok pratik bir bodrum aydınlatmasıdır

Bodrum aydınlatma oturma odası gömme tavan ışıkları kanepe ev sinema