Koltuklar ile mutfak ada için güzel fikirler

 Oturma fikir tasarım tasarımı ile mutfak ada

Koltuklu mutfak adası için pratik öneriler

Mutfak adasında ne kadar ihtiyacınız olduğuna nasıl karar vereceksiniz.

Sahip olduğunuz alan ile adanın etrafındaki koltuk sayısını ayarlayarak istediğiniz koltuk arasında bir denge bulun.

Burada ihtiyacınız olan ipuçlarını kesinlikle bulacaksınız!

Bazı ev sahipleri için mutfak adasında yeterince oturma olması özellikle önemlidir. Dürüst olmak gerekirse, kaç koltuk istediğinizi ve kaçının gerçekçi olabileceğini bulmak her zaman sinir bozucu bir görevdir. Adanın etrafında neye ihtiyacımız olduğunu öğrenmek için artıları ve eksileri öğrenin.

1. Adım: Mutfağınızı ve bitişik odalarınızı nasıl kullandığınızı düşünün. Mutfak evinizin diğer bölümlerinden mi izole edilmiş? Yoksa yemek odasına mı açık? Eğer durum söz konusu ise, adadaki yerleri azaltın. Sadece aile üyeleriniz ya da birkaç yakın arkadaşınız için yeterli olmanız gerekir, böylece sizi pişirmenizi ve şirketinizi tutmasını sağlayabilirler. Fakat mutfağınız diğer yaşam alanlarından açıkça ayrıysa, o zaman adada birkaç yer planlayabilirsiniz.

Ayrıca ailenizin yeme alışkanlıklarının neler olduğunu, mutfaktan nasıl geçtiklerini ve gelecek yıllarda nasıl değişebileceğini de düşünmelisiniz. Çocuklarınızın çeşitli aktiviteler ve ödevler yapmak için günün farklı saatlerinde eve gelmeleri gerekiyor mu? Yoksa mutfak, herkesin ev ödevlerini, faturalarını ve günlük deneyimlerini paylaştığı merkezi buluşma yeri midir? Eğer öyleyse, mutfak adada daha fazla koltuk olması uygun olabilir.

Her zaman tasarımcı tavsiyelerini aklınızda bulundurun: Ulusal Mutfak ve Banyo Derneği önerileri: trafiği rahatsız etmemek için bir adanın tüm taraflarında en az 0.90 m bırakın. Adada rahatça oturmak istiyorsanız birkaç kişi için koltuk planlamanız gerekiyor.

Adanın bir uzantısının köşesinde yapabilirsiniz - mutfak adası

Oturma fikri ahşap mutfak ada köşe uzatmak
2. Adım: Mutfak adası oturma yeri için kova tasarım seçeneklerini analiz edin. Adada oturmak aslında adanın kendisi kadar çeşitlidir: İşte bazı seçenekler:

Sadece bir tarafta oturmak. Bu seçenek daha büyük odalar için iyidir.

Her iki tarafta koltuklar. Bu daha geniş adalarda mümkündür, o zaman iki tarafa paralel sandalyeler koyabilirsiniz.

Ayrıca bazı sandalyeleri gruplayabileceğiniz adanın bir veya iki kısa ucunda oturma.

Köşede oturmak. Mekanın yetmediği küçük mutfaklar için, köşede adanın bir uzantısını yapabilir ve orada oturma düzenleyebilirsiniz.

Üç tarafta oturmak. Çok geniş mutfaklarda, büyük bir mutfak adası birkaç kişi için bolca yer sunabilir.

Oturma yüksekliğini kontrol et

mutfak ada koltukları bar yükseklik tezgahı dar ahşap parlak yüzey3. adım: Oturma yüksekliğini kontrol edin. Mutfak adası için temel olarak üç yükseklik seçeneği vardır: masa, tezgah ve bar yüksekliği. Fark sadece kişisel bir zevk meselesi değil, aynı zamanda alan sınırlarını belirlemenin iyi bir yolu olabilir. Örneğin, dar bir bar yüksekliğindeki tezgah, mutfaktaki karışıklıktan çok şey koruyabilir ve aynı zamanda, mutlaka mutfağa bakmadan sessizce yemek için yeterince genişlik katar. Sayaç yükseklikleri de uygundur, çünkü mutfakta genel çalışmaya uyum gösterirler.

Sayaç darbelere, sandalyelere veya bar yüksekliğine sahip koltuklar ana üç seçenektir

Oturma fikri turuncu ahşap bar tabureleri ile mutfak adası4. Adım: Bir mutfak adasındaki üç temel oturma seçeneğine bir bakalım - bar tabureleri, sandalyeler veya bar yükseklikli koltuklar üç ana seçenek. Tabureler, özellikle dar mutfaklarda, harika bir alan depolamasıdır. Değerli yürüyüş yolunu korumak için bunları tezgahın altına kolayca kaydırabilirsiniz.

Şık mutfak - oturma yeri olan mutfak adasıOturma parlak ahşap mobilya oturma tasarımı ile mutfak adası

Modern ve pratik mutfak - büyük aile için oturma

Koltuklar mutfak fikri ile fikir beyaz ahşap ilginç tasarım mutfak ada

Beyaz klasik mutfak

Mutfak ada koltuk sandalye yemek alanı beyaz

Kombine eski moda ve modern mobilyalar ile küçük mutfak

mutfak adası sandalyeleri modern eski moda kombine

Kompakt mutfak adası - pırıl pırıl yüzey ve mutfak sandalyeleri

oturma grubu ile modern kentsel mutfak alanı mutfak adası   İlginç ve fonksiyonel mutfak tasarımıoturma mutfak adası fikri ahşap tabureler yuvarlak

20 modern mutfak adası tasarımları
Mutfak adası ve yarımada şekli
Daireniz için 15 renkli mutfak adası fikirleri