20 İskandinav mutfak tasarımları – çekici dekor fikirleri

modern mutfak alanı tezgah iç tasarım mavi duvarlar

20 İskandinav mutfak tasarımları - çekici dekor fikirleri

İskandinav mutfakları, açık fikirli atmosferi ve modern tarzıyla tanınmaktadır. Beyaz duvarlar, ahşap detaylar ve kumaşlar ve diğer renkli süslemeler şeklinde renkli aksanlar gibi unsurları sürekli olarak ifade ettiklerini belirtmemek.

Bugün size en iyi İskandinav mutfağından 20 tanesini sunacağız - sakin bir beyaz odadan, bir kabin içinde olsaydınız, o sıcak hissi hissini uyandıran kırsal iç mekan tasarımına kadar.

İskandinav mutfaklarının bir başka serisi, metal aksan, temiz çizgiler ve özel detaylar gibi heykel detaylarını içermektedir. B. Sarkıt lambaları. Modern mutfak tasarımı için daha fazla fikir keşfetmek ve galerideki fotoğrafları zevkle okumak için okumaya devam edin. Muhtemelen kendi mutfağınızda bazı İskandinav tarzı unsurları toplamak için dürtüyü alacaksınız ...

Neşeli iç

İskandinav mutfakları genellikle beyaz renkli duvarlarla dekore edilmiş olup, renkli aksanlar ve diğer modern dekoratif öğeler için güzel bir kanvas oluştururlar. B. metal bileşenler. Aşağıda, her ikisi de - renkli ve metalik bir parlaklık - bir dantelli modern tasarım kutlama mutfağını görüyoruz. [Kaynak: IKEA]

Kompakt İskandinav mutfak - beyaz mutfak aynası

mutfak tasarımları beyaz mutfak aynası arka duvar
Bazen beyaz bir arka plan, bir veya iki kutu rengi gerçekten göz alıcı yapmak için ihtiyacınız olan şeydir. Bir sonraki resimde yer alan açık-turuncu sandalye, çok yönlü odada sadece bir yön olsa da manzarayı büyülüyor.

Bir odada yemek ve mutfak tezgahı - parlak desenli

İskandinav mutfak tasarımları ahşap masa üstü turuncu yemek sandalyeleri

Aşağıda resmedilen beyaz mutfakta renklerin stratejik kullanımını, lavabonun üstündeki rafta dizilmiş beyaz içki fincanlarını süsleyen noktalarla birlikte not edin. Diğer aydınlatıcı nüanslar, çevreleyen nesnelerin yanı sıra iki desenli nesneler tarafından eklenir - bir havlu ve bir tepsi.

Birçok mutfak rafı bulaşıkları saklar

İskandinav mutfaklar mutfak dolapları çanaklar yemekleri tasarlarHeykeltıraş nesneler, tamamen beyaza boyanmış bir mutfağa entegre edilmişlerse özellikle ilginçtir. Bir sonraki odada, küresel bir sarkıt ve bölmeli bölmelere sahip bir kitaplık kabini, öncelikle lamba, üstte asılı olduğu ve kabinin parlak turuncu olduğu için iki sanatsal odak noktası oluşturur!

Çağdaş, dramatik mutfağı

İskandinav mutfak tasarımları lüks iç yemek alanı

Taze bir iç mutlaka göz kamaştırıcı beyaz olmak zorunda değildir. Açık mavi bu ihtiyacı iyi karşılayacaktır! Aşağıda resmedilen mutfağın duvarları gökyüzünün rengi ve geniş pencerelerden gelen güneş ışığı ile aydınlatılıyor.

Rustik, İskandinav mutfak tasarımı - soluk mavi duvarlar mekanı aydınlatıyor

İskandinav mutfaklar mutfak dolapları rustik mavi duvar tasarlar

Büyük pencereler hakkında konuştuğumuzda, aşağıda gösterilen aydınlık ve havadar mutfak, temiz hatların ve açık alanların kullanımı nedeniyle nefes kesici. En güzel haliyle ultramodern İskandinav tasarımı!

Mutfak alanında temiz ve temiz hatlar

İskandinav mutfağı parlak havadar iç tasarımlar

Diğer uyarıcı alanlarda ahşap ve metal detaylar oldukça baskın bir rol oynamaktadır. Fakat kel ve fakir davranmak yerine, özellikle mutfaktaki mutfak aksesuarlarını depolamak için duvarlardaki alanın sofistike kullanımı sayesinde özellikle rahat ve endüstriyel bir atmosfer yaratıyorlar.

Mutfak alanında metalik görünüm

İskandinav mutfak ahşap metal parıltılı tasarımlar

Seksi desen

Birçok İskandinav mutfağının kendine özgü modern bir görünümü olmasına rağmen, kişisel bir dokunuş eklemek ve sıcaklık yaratmak için eşit sayıda farklı tasarım ve desen kullanılır. Aşağıda gördüğünüz 1908 dairesine ait mutfak, çiçek desenli kenarlara sahiptir. Bu tür aksanlar ev sahiplerinin İskandinav mirasını takdir ediyor.

Bu mutfak alanında gelenek ve modernliğin birleşimi görülebilir.

İskandinav mutfak ahşap masa geleneksel modern tasarımlar

Kumaşlar odaya biraz renk katmak için çok basit bir ipucu. Bir sonraki resimde, bazıları zengin renklerdeki desenli veya renkli havlu ve peçete çeşitlerini görüyoruz.

Tipik geleneksel İskandinav kumaşları

İskandinav mutfak tasarımları ahşap kumaş tabak

Mutfak tasarımına renk, doku ve desen eklemenin mükemmel bir yolu, aşağıda gösterilen İskandinav Yapımı'nın İsveç halıları gibi bir İskandinav halısı sipariş etmektir. Dokuma motifleri, el işçiliğinin rengini getirerek mutfağın çekiciliğini ve tarzını verir, bu da modern detayların temiz hatlarıyla mükemmel bir tezat oluşturur.

İskandinav halı - ilginç desenler

İskandinav mutfak ahşap İsveç halı tasarımları

İskandinav mutfaklarında, şeritler çok popüler bir desendir. Bir sonraki resim, pembe ısıtıcının "çizgileri" ile çok iyi uyuşan ve bu etkileşimde canlı bir etki yaratan rengarenk çizgili bir halıyı gösteriyor.

Beyaz mutfak iç - ahşap katlanır masa yemek alanı olarak hizmet vermektedir

İskandinav mutfak, kompakt alan beyaz parlak tasarımlar

Aşağıda gösterilen mutfakta, şeritler deniz mavisi ve beyaz olarak klasik olarak çizilir! Gölgeli duvarlar, dokuma sepetler ve plaj tasarımı, deniz kenarında çizgili bir koşucu tarafından daha yoğun bir şekilde hayat buluyor.

Geniş mutfakta mutfak tezgahı ve yemek alanı vardır.

İskandinav mutfak ahşap büyük oda ahşap döşeme tasarımları

Sonraki odadaki çizgiler, duvarlara yayıldı ve zarif iki tonlu desenini tüm İskandinav tarzı mutfağın baskın modeline dönüştürdü! Beyaz boyalı dolapların, retro bir saatin ve üçlü sarkaç lambaların bu klasik görünüşün nasıl arıtıldığına dikkat edin.

Kalın siyah beyaz çizgili duvarlar

İskandinav mutfak çizgili duvarlar tasarlar

Bir kez daha açık maviye boyanmış bir mutfak burada sunulmakta ve bu ton doğal ahşap zemin üzerinde duran kırmızı-beyaz çizgili bir koşucu tarafından zevkli bir şekilde tamamlanmaktadır.

İskandinav mutfak tasarımları ahşap deniz mavi duvar tasarımı

Ahşap aksanların ve lambanın sıcak etkisi

İskandinav mutfakları hakkında size herhangi bir şey söyleyemeyiz, ancak bazı ahşap aksanları dışarıda bırakamayız. Sıcak ahşap aksanlar odayı gerçek bir çiftlik evine benzeyecek şekilde değiştirebilir ve ayrıca aşağıdaki şık odayla gösterildiği gibi modern tasarım öğelerinin etkileyiciliğini arttırabilir.

İskandinav mutfak tasarımları ahşap masa çerçevesi pencere tavan

Metal ve ahşap, aşağıda gösterilen mutfakta bir araya gelerek eşsiz bir atmosfer yaratır ve ada barının şarap saklama için yerleşik bölmeleriyle tamamlanır. Paslanmaz çelik mutfak aletleri son rötuşları sağlar!

İskandinav mutfak çağdaş iç tasarımlar

Aşağıda yeşil kireçteki koltuklar gösterilen mutfaktaki tek yıldız değildir! Dolapların inşaat malzemesi tarafından verilen meşe ağacı aksı beyaz duvarların ve çekmecelerin zeminine karşı durmaktadır.

İskandinav mutfak tasarımları ahşap yeşil bar tabureleri

Bazen ahşap iç mekanlar, özellikle bir şömine ve ekose bir araya geldiğinde, bir kır evinin cazibesine sahiptir! Aşağıdaki İskandinav tarzı odada, ahşap kaplı duvarlar ve ahşap zemin kullanılarak bir kayak kulübesinin cazibesine kolayca ulaşılabilir. Ve ayrıca bir geyik kafası ...

İskandinav mutfak tasarımları ahşap kolye ışıkları halı

Bir sonraki resimde sunulan ahşap yapı, bir tezgah, gömme lavabo ve çekmeceler ile ışıltılı bir damar desenine ve ürünlerin kaseleri gibi canlı vurgular için bir vitrin yaratma yeteneğine sahip sağlam bir mobilya parçasıdır.

İskandinav mutfak tasarımları ahşap tezgah dolabı

Şimdi, zengin bir ahşap kaplamanın yanı sıra sarkıt ve siyah tonlarla karakterize İskandinav mutfağı ile sonuçlanıyoruz. Beyaz duvarlar odayı daha sade hale getiriyor.

İskandinav mutfak ahşap büyük uzay masif mobilya tasarımları

Artık İskandinav tarzı bir parçayı tanımış olduğunuza göre, favori tasarım fikirlerinizi bize bildirin. Sadece tek renkli trenlerle tamamen beyaz boyalı mutfakları mı tercih ediyorsunuz yoksa ahşap iç mekânlardan etkilenmiyor musunuz? Gibi desenli tekstillerin keyfini çıkarın B. dokuma halılar? Ya da belki de en az aksan ile taze, iyi konturlu odalar tarafından çekilir. Aşağıda bir yorum yazarak düşüncelerinizi ifade edin ...