Mutfak düzenleri için 22 özgün ve pratik fikir

Mutfak zemin planları siyah mobilya tuğla duvar mutfak arka duvar

 Mutfak kat planları için kullanışlı ve fonksiyonel ipuçları

 Birkaç kapıya sahip bir mutfakta en iyi çözüm bir ada yaratmaktı. Oda 6,60 X 3,90 m'dir ve 5 bölgeye ayrılabilir: pişirme, yiyecek depolama, pişirme, kahvaltı ve yemek hazırlama + toplama. Gerekli alanlar, mutfak içinde ve dışında iyi hareket için bireysel alanlar arasında geniş koridorlardı.

Aslında şefin alanı olan alan ayrı bir niş içinde yer almakta ve dayak pisti dışındadır. Şef ve konuklar, lavabonun bir yan muhafazasıyla adada kolayca birleşebilirler. Birlikte akşam yemeği için koltuklar da var.

Buzdolabı ve mikrodalga fırın, adanın karşı tarafında yer almakta olup, yemek hazırlarken içecek ve atıştırmalık almak isteyenler için uygundur. Köşedeki bir kiler, ada veya buzdolabınınkiyle aynı mesafededir, böylece yiyecek erişilebilir ve elle tutulabilir.

Ada, tezgâhın cömert hatları tarafından tasarlandı, tam karşısında bir yemek bloğu var - mutfak kat planları için fikirler

 mutfak kat planları beyaz mutfak sayacı asılı lambalar
 Bitişikteki garaja sadece birkaç metre uzaklıkta - bu mutfak, ocaktaki merkezi yeri alan bir ada için yeterince geniştir. Odada ayrıca, diğer havalandırma cihazlarını gereksiz kılan iyi havalandırma vardır. Sadece mutfağın merkezinde görsel bir engel olurdu.

Ada, tezgâhın cömert hatları tarafından tasarlanmış olup, karşısında bir pişirme bloğu vardır. Lavabo, bulaşık makinesi, buzdolabı ve mikrodalga fırın vardır. En önemli mutfak aletlerinin kombinasyonu - tüm ocakta - şefi çok fazla enerji tasarrufu sağlar.

Burada 4,50 X5,40 m boyutundaki çalışma alanı, resmi olmayan yemekler veya partiler düzenleyebileceğiniz bir yemek alanına açıktır. Diğer resmi günlerde yemek odası kullanılabilir.

Modern tasarımda çok popüler olan L şeklinde ada kat planı

Mutfak zemin planları ahşap fikir döşeme renkli mutfak ayna fayans

Bu mutfak, modern tasarımda çok popüler hale gelen L şeklinde bir ada kat planına sahiptir. Yapılandırma, gerçek mutfağın 2 tarafı ile çevrili uzun bir adaya ev sahipliği yapar, daha sonra boşluk çoğunlukla bir tarafa komşu bölgelere açılır. Bu durumda, bir mutfak mutfağı yemek odasından ayırır. İki oda kimliğini koruyor.

Mutfak adasının uzun L şekli, odayı, biri yemek pişirme, yiyecek hazırlama ve toplama ve diğeri de yiyecek saklamak için olmak üzere 2 bölgeye ayırır. Ada, bir mola, bölgeler arasında bir mola olarak hizmet vermektedir.

Bu düzen aynı zamanda birçok aşçı ve yardımcısı için de uygundur, çünkü herkes için bolca depolama alanı vardır. Yardım etmeyen konuklar adada, yapacak bir şeyleri olanlarla konuşabilirler.

 Ada ortak bir alan, yiyecek hazırlama için bir alan

mutfak kat planları ahşap mutfak adası fikir kompakt pratikBu plan L şeklindeki düşünceye çok yakındır, fakat kısaltılmış B ayak kısaltması vardır. Bu, 3.60 X 5, 40 m mutfağında hareket etmeyi kolaylaştırır ve onu yaşam / aile odasına açar.

Ada ortak bir alan, şefin yanında bir aşçı odası, akşamları misafirler, seyirciler ve sıradan ziyaretçiler için oturma alanı da var. Mutfak ve yemek odası arasında kısa bir geçiş kiler olarak hizmet vermektedir. Şarap şişeleri ve gözlüklerin saklandığı bir şarap mahzenine sahiptir.

Bu bir galon artı bir ada tesisi henüz - mutfak kat planları

Mutfak kat planları ahşap mutfak ada beyaz renk hakim renk yemek sandalyeleri

 Bu, bir galon artı bir ada tesisi, paralel ada ile birleştiğinde klasik mutfak tek duvar ile, bunun üzerine. Sonuç, daha verimli mutfak verimliliği için ilk adımdır.

Mutfak aletleri - lavabo, bulaşık makinesi, buzdolabı ve mikrodalga, birbirine yakındır ve aynı duvarda birbirine yakındır. Adada bol miktarda depolama alanı, oturma alanı ve şarap soğutucusu bulunmaktadır.

Prensipte evin arka tarafında bulunan eski kiler mutfakların aksine, bu 3 X3, 30 m büyük mutfak, oturma, yemek ve aile odaları içeren geniş oda planının bir parçasıdır.

 Tezgahlar arasında 40 inçlik bir kişi, bir sonraki anahtara ulaşmak için sadece bir adım atmalıdır.mutfak kat planları ahşap fikir parlak pratik kompakt

 Bir Galley Plus Ada Planı alın ve üçüncü bir bölüm ekleyin - uzun bir yemek masası, daha sonra 5.10 X 6.60 m'lik bir odada mutfak verimliliğine bir trifecta ulaşın. Bu tasarım 40 inçlik kurala dayanmaktadır ve bazı restoranlar tarafından uyarlanmıştır. Tezgahlar arasında 40 inçlik bir kişi, bir sonraki geçişe geçmek için sadece bir adım atmalıdır.

Ada ayrıca akşam yemeği için iyi bir oturma alanı sunmaktadır, bir tarafta 6 ila 8 kişilik bir masa vardır.

Ocağın bakış açısından, buzdolabının ve lavabonun bulunduğu alan dar bir üçgen oluşturur ve ocaktaki filtre musluğu da mutfaktan gereksiz geri ve ileri hareketleri kurtarır.

Bu kat planı, tezgah üzerinde ek yüzeyler için alan sağlar ve bitişik yemek odasına geniş açıktır.

Mutfak kat planları ahşap beyaz döşeme ışığı kompakt ekipman

 Birden fazla L ve bir U'dan daha küçük olan merkezi adayı çevreleyen bu kat planında daha fazla çalışma alanı vardır ve bitişikteki yemek odasına tamamen açıktır.

Plan açıkça bölünmüş, buzdolabı ve kiler gıda depolama alanını oluşturuyor. Lavabo ve bulaşık makinesi ile temizlik için bir alan daha planlanır ve daha sonra sadece uzun duvardaki yemek pişirmek için yiyecek hazırlama alanına gelir. Mikrodalga, şefin yanındaki adada gizlidir.

Enformel yemekler için, odanın bir ucunda küçük bir yemek alanı vardır. Resmi vesilelerle doğrudan bitişikteki yemek salonuna gidin. Aradaki açık alan, konukların elinde bir bardak şarap ile sohbet etmek için ideal bir yerdir.

 Mutfak Kat Planları - Bir duvar buzdolabı, ocak ve ankastre fırını barındırıyor

mutfak kat planları ahşap fikir cam ön mutfak lavabo

Bu, bir mutfak mutfağının verimliliğini ve aşinalıklarını çağdaş bina planlarının açıklığı ile birleştiren U şeklinde bir kat planıdır.

Bir duvar buzdolabı, ocak ve ankastre fırına ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca, özellikle aile toplantıları ve kutlamalarında çok pratik bir işlevi olan bitişik oturma odası yerine bir geçiş vardır.

Lavabo, ikinci duvarı, uygun bir temizleme bölgesinin oluşturulduğu bulaşık makinesine ayırır.

2 katlı bir ada, 3,90 X 5,40 m boyutlarındaki mutfağı tamamlar ve şef, yiyecek / içecek hazırlama ve konuk barı için alan sunar. Adadan şef, oturma / yemek odasında eğlencenin bir parçası olabilir ve kalabilir.

 Adadaki aletler - lavabo, ocak, buzdolabı - mükemmel bir sağ üçgen oluştururMutfak kat planları beyaz mobilyalar pratik fikri

Bu L-plus ada kat planı, verimliliği ve sadeliği özetler. Adadaki aletler - lavabo, ocak, buzdolabı - mükemmel bir sağ üçgeni oluşturur, böylece aşçı üç büyük mutfak aletine kolay erişime sahiptir.

Tabii ki, mutfak oturma / aile odasına açık olduğunda, ada doğal olarak misafirleri çeker, ancak boyutları pişirme alanını korur. Buzdolabi, yani - aile üyesi veya konuk - herkesin, pişirme bölgesine girmeden bir şeyler alabilmesi için konumlandırılmıştır.

Ada, bir lavabo, bulaşık makinesi, buzdolabı, çekmeceler ve mikrodalga fırın ile kendi başına bir mutfaktır.

yemek alanı mutfak tek renkli kromatik renkler pencereler parlak ışık

Adanın etrafındaki U şeklinde bir kat planı mutfakta çok popülerdir ve bu 4,50 X 5.70m boyutundaki U uzunluğundaki iki uzun bacak, ekstra uzun, merkezdeki adaya uygun büyüklüktedir.

Ada, bir lavabo, bulaşık makinesi, buzdolabı, çekmeceler ve mikrodalga ile kendi başına bir mutfak ve tüm bu bir ada sonunda birkaç koltuk ile tamamlanmaktadır. Şefler iki uzun duvar üzerinde çalışırken, çocuklar ve misafirler kendilerini hizmet etmek için mükemmel bir yerdir. Bir duvar yemek pişirmek içindir - ocak ve ayrı bir fırın vardır - karşı duvar temizlik amaçlı iken, lavabo ve bulaşık makinesi için yer vardır.

Köşedeki buzdolabı herkese açıktır. Başka bir lavabo, dahili bir kahve makinesi ve bir şarap soğutucu ile donatılmış bir içecek istasyonu, U'nun kısa ucunu doldurur.

Mutfak kat planları - cam yüzeyler

mutfak kat planı sistemi beyaz mobilya siyah cam dokular

 Bu karakteristik bir element olan yarımadanın yarımadası olan, P harfi ile başlayan, P harfi ile başlayan nadir bir P şekilli plandır.

Yarımadanın L şekilli bir bölümünü karşı duvar ve adaya bağlar. Bir ayak L, iki gömme fırının bulunduğu bir ocağın monte edildiği pişirme bölgesidir. L'nin diğer ayağı, lavabo ve bulaşık makinesinin yerleştirildiği temizleme bölgesidir. Karşı duvar, yiyecek depolama için, bir ucunda buzdolabı ve dondurucu ve diğer tarafta kiler ile kullanılır. Yarımadanın kabini evler, ama aşağı da mikrodalga yüklü.

Ada çeşitli aktiviteler için uygundur - burada çalışabilir, aileniz ve arkadaşlarınızla gayri resmi yemekler düzenleyebilir ya da sadece konuşabilirsiniz.

 L şeklinde mutfak tasarımı - ahşap mobilyalarl şeklinde mutfak tasarım ahşap koyu mutfak kat planları

Bu kat planının şekli bir L'den biraz daha fazladır, fakat tam bir U değil. Plan, bir mutfak mutfağına benzer. Hemen göze çarpıyor, burada bir ada yok.

 3.30 m genişliğinde, alan tipik bir ada inşa etmek için çok dardı. Genişlik daha sonra uzunluk için telafi edilir - mutfak 6 m uzunluğundadır. Bu, pişirme alanında uzun bir duvarın yapılmasına izin verir. Odanın sonunda, pencereden harika bir manzaraya sahip olan doğal ışık da kullanabilirsiniz.

 Mutfak, L şeklinde bir kat planına sahiptir ve küçük bir ada tarafından tamamlanmaktadır.taş duvar yerleşik şömine beyaz yemek sandalyesi mutfak tezgah

Mimari genellikle mutfak şeklini belirler. Bu durumda, ev sahipleri eski masif 18. yüzyıl şöminesini inşa ettiler, böylece sobanın her iki tarafında ve oturma odasının bitişiğinde yer alan 10X 7.80 m büyük birleşik mutfak ve yemek alanı yarattılar.

Mutfak, L şeklinde bir kat planına sahiptir ve küçük bir ada tarafından tamamlanmaktadır. Şöminenin yanında yer alır ve ek çalışma alanı ve depolama alanı sunar. Ev sahipleri ve konuklar, mutfak ve yemek odası arasında doğal olarak şömine etrafında hareket edebilirler.

 Lavabo, bir restoranın içinde yer alan odanın ortasındaki "yüzer"Modüler mutfak mutfak yemek odası mavi mutfak mobilya mutfak kat planları

Bu mutfağın çalışma alanı, lavabonun karşısında, buzdolabı, ocak ve fırınlar ile verimli bir 2 duvar mutfak vardır. Lavabo, bir lokantada yer alan odanın ortasındaki "yüzer". Ardından yemek odasına açılan sessiz bir trafik bölgesini takip eder.

 Yemek alanını mutfaktan bir bölme duvarı ile ayırın

mutfak kat planı sistemi orijinal mutfak kat planları

Az sayıda insan mutfağını yemek odasından tamamen ayrı tutmak istiyor ve herkes birbirine bağlı iki odayı görmeyi sevmiyor. Bir çözüm var - bölüm! Mutfak ve yemek odası arasında net bir sınır yaratır ve odaların açıklığını korur.

 İç duvarın sonunda, mutfağı bitişik oturma odasına bağlayan bir yemek barı var.son teknoloji mutfak parlak orijinal ahşap döşeme beyaz mutfak kat planları

 Galley - Mutfaklar genellikle çok rahattır, tabii ki küçük olmaları gerektiği anlamına gelmez. İç duvarın sonunda, mutfağı bitişik oturma odasına bağlayan bir yemek barı var. Mutfağın diğer ucunda yemek odasına açılan bir kapı var.

Tüm temizlik bölgesini tek bir pencere aydınlatır.

Skylight siyah mutfak tezgahı mutfak dolapları kompakt zarif

 Bu geniş mutfağın kat planı, tüm temizleme bölgesini aydınlatan tek bir pencerenin konumuyla belirlenir. Mutfak açık bir yemek alanına açılıyor, yeterli alan var, farklı durumlar için buluşabilir, eğlendirebilir ve elbette lezzetli yemek ve yemek yiyebilirsiniz!

Orta alanda mutfak adası

mutfak tasarım kat planı fikir mutfak dolapları mutfak kat planları kurmak

Orta alanda bir ada ile, bu mutfak kaba U şeklinde bir kat planı vardır. Ocak, adanın bir tarafını alır, diğeri ise konukların oturması içindir.

Yemek masası ve sandalyeler ortada

yemek alanı duvar üniteleri mutfak eşyaları sarı renkler mutfak kat planları

Yemek çoğu mutfağın odağıdır, ama burada tam anlamıyla ilgi odağıdır - yemek masası ve sandalyeler hemen hemen 4.80 X 4.50 metrelik alanın ortasına yerleştirilmiştir.

 Genç aile için uygun kompakt, beyaz mutfak alanı

baskın aksan beyaz modüler sistem ahşap yemek masası mutfak kat planları

U şeklindeki bir blueprint genellikle mutfağı bir yemek alanına veya aile odasına açar, ancak bu 6 x 4 metrelik mutfakta bu durum söz konusu değildir.

 Beyaz, pratik mutfak retro tarzında dekore edilmiş

Beyaz mobilya mutfak taze meyve fikri tasarım orijinal mutfak kat planları

Birçok U şeklindeki mutfak, ortada bir mikrodalga ve şarap soğutucusu barındıran bir ada barındırmaktadır.

              Mutfak Kat Planları planı sistem ahşap mutfak mobilyaları