Eski mutfağı yenileyin – Mutfak alanına yeni bir görünüm verin!

eski mutfak taş duvar fikir aydınlatma ahşap mobilya yenilemek

Eski mutfağı yenileyin – Mutfak alanına harika bir görünüm verin!

Çoğunlukla mutfakta ve çeşitli nedenlerle bir tadilat gerekir. Bazen Fixelmittel onlarca yıldır. Diğer durumlarda, lamine yüzeyler ve muşamba zemini çok fazla yıpranmış.

Çok fazla endişelenmeyin, çünkü bu durumlarda çok basit ve hızlı çözümler bulabilirsiniz.

Yeni aksesuarlar ve yenilikçi malzemeler uygulayabilirsiniz. Bunların mutlaka pahalıya mal olması gerekmez, ancak mutfağınızı modernleşme dünyasına getireceklerdir.

Evinizde uzun süre yaşamak ya da satmak istiyorsanız, sonraki on fikir mutfağınızdaki refahı arttırır.

1. Eski metalleri modern alternatif malzemelerle değiştirin

Eski mutfaklar eski malzemelerle yapıldı. Ama hiçbir şey yenilemede yeni ve yenilikçi araçların kullanılmasına karşı hiçbir şey ifade etmiyor! Bu yalnız mutfağa daha güncel bir görünüm verecektir.

Tamamen modern, krom, fırçalanmış alüminyum, paslanmaz çelikten yapılmış mutfak tasarımlarıdır. Nikel ve bakır. Bu malzemeleri mutfağınızda deneyin! Diğer süper şık çözümler Gegenlicher ve geniş kapaklardır.

 Eski yüzeyleri veya dokuları değiştirerek mutfağı modernize edineski mutfak ahşap zemin kaplamalı mutfak dolabı yenilemek
2. Eski zemini modern malzemelerle değiştirin

Zemin mutfakta sık sık ihmal edilen alanlardan biridir. Ancak mutfağınıza modern bir görünüm kazandırmak istiyorsanız bu değişmelidir. Zemin sonunda mutfak alanının tamamını kaplar. Kesinlikle malzeme büyük fark yaratıyor!

Geleneksel haddelenmiş vinil veya linolyum zemini ahşap, fayans veya taş gibi elastik bir malzeme ile karşılaştırın.

Bu malzemeler daha uzun sürecek ve evinizin değerini artıracaktır. Son yıllarda, daha önce ihmal edilen birçok malzeme yeniden popüler hale geldi. Buna ahşap gibi görünen ya da Traverline ve arduvaz gibi bir çeşit seramik dahildir.

3. Üst dolapları şık bir tasarımla değiştirin

Onlarca yıldır süper popülerdi. Çatal bıçak takımı ve diğer ev eşyalarını depolamak için yeni ve yeni dolaplar kuruldu. O zamanlar, bu da rahat ve konforlu bir şey olarak hissedildi.

Şimdiye kadar var mı ve güncelliğini mi geçmişsiniz? Daha sonra dolapları çıkarın ve sadece alt olanları bırakın. Daha sonra duvarlar görsel olarak çok daha büyük görünecek ve yeni boya ekleyebilirsiniz. Açık alanın kapanmasını durdurmak için açık rafları yerleştirin ve üzerlerine dekoratif parçalar ve tabaklar koyun.

Bu değişikliklerden sonra mutfağınızın yeni görüntüsüne çok şaşıracaksınız. Daha pratik olacak ve izlerken çok keyif verecektir.

Duvar dolaplarını sökün

eski mutfak beyaz mutfak dolabı çekmece lavabo yenilemek

4. Yenilikçi malzemeler kullanarak yüzeyleri yeniden tanımlayın

Masa yüzeyleri başka bir yer-iddia elemanıdır. Bunlar çok akıllıca kurulmalıdır. Piyasada, yüzeyler için çok geniş bir malzeme seçimi vardır: reçine, polimerler, farklı doğal taş çeşitleri (mermer, granit) ve diğerleri. Böylece küçük bir seçimden hoşlanmayacaksınız.

Son yıllarda, tasarımcılar giderek daha yaratıcı hale geliyor. Yüzeyleri tasarlarken, daha önce sadece yapısal yapılar için kullanılmış olan malzemeler kullanılır.

5. Modern oturma alanınızı mutfağın en yoğun bölgesinde entegre edin.

Bu senin mutfağın. Daha çok ve daha sık o evin “kalp” denir. Bu, sosyal bir beden olarak işlevlerini gösterir. Orada birlikte yemek yapmak ve lezzetli yemeklerin tadını çıkarmak için toplanırlar. Mutfakta aile hayatı “titriyor”.

Modern mutfaklarla yemek alanına çok yakın görünmek zorunda değilsiniz. Bir kesme bölgesi olarak tasarlamayın, ancak oda boyunca koltuk dağıtın. Bar tabureleri veya bar tabureleri veya pencerenin kenarındaki bank veya banketleri tercih edebilirsiniz. Tüm bu çözümler mutfakta tamamen farklı bir atmosfer yaratabilir.

Şimdi mutfakta tüm arkadaşlarınız ve akrabalarınızla ne kadar komik olacağını hayal edin!

Mutfakta bir kanepe yerleştirin

eski mutfak ahşap döşeme yemek masası sandalye ayağı yenilemek6. Eski mutfak ekipmanı yerine yeni, enerji tasarruflu cihazlar 

Hakikatle yüzleşelim: Kaynak tasarrufu sırasında yaşıyoruz ve mutfağınızda da hissetmeniz gerekiyor.

Enerji verimli cihazlar eskileri değiştirmeli ve mutfağa modern tarzı getirmelidir. Aynı zamanda sizin için finansal olarak iyi bir yatırım olacaktır, çünkü faturalar artık daha küçüktür.

Ayrıca sıhhi tesislerin değiştirilmesi düşünün. Düşük basınçtaki musluklar size çok fazla sorun çıkarabilir. Bunlar hem mutfakta hem de banyoda kullanılabilir. Dokunmatik teknolojiler de var. Bu sularda dokunmadan aktif hale getirilebilir. Bu, evde bakterilerin yayılmasına karşı yardımcı olur. Bazı sıcaklık sensörlerini takmayı da düşünmelisiniz. Paranı ve dünyanın kaynaklarını kurtar.

7. modern renklerde Boyalı mutfak dolapları

Modern renklerde dolapları boyayın. Mutfağını seviyorsun, ama bunu biraz daha modern yapmak istiyor musun? Daha sonra bunu kolayca yeni bir renkle gerçekleştirerek yapın. Mutfak dolaplarının kapısını boyayabilir, boyayabilir, hatta yenileriyle değiştirebilirsiniz. Böylece mutfağı küçük bir miktarla yenileyebilirsiniz. Hem duvarlar hem de mutfak dolapları için birçok “sahte” yüzey vardır. Ama neden kendi esnaf projeni mutfağa başlamıyorsun? Rahat renkler, cam yüzeyler ve yaratıcı renk aralıkları getirebilirsiniz. Çabalarınız kesinlikle ödeyecek ve dolaplarınız yepyeni görünecek.

Mutfak dolaplarının yüzeylerini boyayın

eski mutfak yenilemek beyaz mutfak dolabı modern çekici

8. yeni aydınlatma yükleyin

Mutfağınızın büyük parçalarını yeniledikten sonra, aydınlatmayı da değiştirmeniz gerekir. Aydınlık mutfak daha fazla güvenlik, daha hoş bir atmosfer ve çeşitlilik anlamına gelir. Hiç mutfakta çatı aydınlatması ile işkence gördünüz mü? Yerleşik aydınlatma veya “ışık alabilir” için çözümler arayın. Böylece pratik ve modern bir mutfak alanı yaratırsınız. Ayrıca loş ışık anahtarlarına bakın. Böylece aydınlatmayı duruma ve ruh halinize göre değiştirebilirsiniz. Mutfak, duruma göre farklı görünecektir ve ortam, yemek pişirmek, eğlenmek veya rahatlamak için uygun olabilir. Gece yarısı kahvaltısında bile, özel bir şey yaratabilirsiniz.

Kontrastlar Mutfak adasının üzerindeki ışıklar da çok popüler. Işıklı mutfak çalışma yüzeyleri ve avizeler ile çok özel bir atmosfer elde edilir. Bunlar aynı zamanda uyarlamalı aydınlatma seçenekleri için mükemmel seçenekler.

Mutfak tesisini güncelle

eski mutfak ahşap döşeme beyaz yüzeyleri yenilemek

9. Dekoratif elemanlar ekleyin

Mutfağınızı dekoratif öğeler yapıştırmak için bir yere mi açmak istiyorsunuz? Odayı çok kişiselleştirebilir ve inanılmaz derecede güzel hale getirebilirsiniz.

Mutfak raflarının üzerindeki bitkilerle rafları da düşündünüz mü? Bunlar sanat eserleri, heykeller ve diğer dekoratif unsurlarla daha da tamamlanabilir.

Mutfak adasının altındaki yerleşik raflar da birçok hatıra eşyalarını ve en sevdiğiniz yemek kitaplarını gösterebilir. Birkaç kuşak boyunca teslim edilmiş olan kalıtsal Çin setleri de orada uyuyor. Muhtemelen sadece bir çiçek vazo ve belki bir kase limon veya kireç eksik. Bunlar mutfağınıza daha fazla tazelik ve özgünlük getirecektir.

10. Mutfağınızı “duvarları yıkmak” ile büyütün

Eski mutfaklar için, parça parça ve birçok kutu içeren alan çok tipiktir. Daha açık bir his arıyorsanız ve yemek alanını yemek odasına bağlamak istiyorsanız, kapıları ve duvarları yıkmayı düşünün.

Dikkatli ol! Bu çözümü herhangi bir taşıyıcı duvarda kullanmamalısınız. Aksi halde binanın yapımını tehlikeye atmış olursunuz. Bu yöntemle mutfak büyütülebilir veya farklı odalar arasında daha fazla açıklığa katkıda bulunabilir.

Mutfağınız muhteşem görünüyorsa, duvarlar olmadan nasıl olacak? Ancak böyle bir çözüme geçmeden önce bir mimar ile görüşmelisiniz.

Mutfağın daha büyük görünmesini ve bölümleri kaldırmasını sağlayın

eski mutfak tadi taş duvar fikir kolye ışıkları ocak soba

Bu basit ipuçları ile mutfağınız tamamen dönüştürülebilir ve modernize edilebilir. Herşeyi zevkinize göre özelleştirin.

Belki de bu fikirlerden birini uyarlayabilir veya tamamen yeni, kendi çözümlerinden ilham alırsınız. Yardım edebilirsek mutlu oluruz.

Olasılıklar çok fazla ve basit ya da çok yaratıcı olabilir

Eski mutfak siyah mutfak dolabı ahşap boyalı beyaz yeniden dekoreMutfağınız muhteşem görünüyorsa, duvarlar olmadan nasıl olacak?

Eski mutfak siyah mutfak dolabı lavabo yemek alanını yeniden dekore

Karanlık mutfak dolapları – çarpıcı asılı lambalar

Eski mutfak kolye ışıkları siyah mutfak yüzey dolabı yenilemek

Büyük mutfak alanı – ahşap ekipman

eski mutfak ahşap yüzeyler üst mutfak lavabo yenilemek

Mutfak modernizasyonu odaya yeni bir görünüm kazandırır

eski mutfak metal sandalye ada yerleşik mutfak dolabı yenilemek

Klasik elemanlar ve modern aksan bir aradaeski mutfak yenilemek metal sandalyeler ada masa üstü gömme dolap