Tek mutfak – mutfak tasarımı için şık ve kompakt bir çözüm

Sınırlı bir alanda, mekânın nasıl düzenleneceği çok önemlidir. Sadece güzel yaşam duygusu ona bağlı değil, aynı zamanda mekanın görünümü ve işlevselliği. Bu anlamda, mutfak aletleri, depolama alanı ve çalışma yüzeyi arasında bir denge kurmak şart. Önceden detaylı bir planlama herkes için büyük avantaj! Sınırlı bir mutfak alanınız varsa, tek mutfaklar devreye girer. Ancak, tek bir mutfak kurmadan önce bazı şeyler not edilmelidir.

Tek mutfaklar bej alan moda tasarımı tasarruf

Tüm kullanışlı gereçler ve mobilyalar tek mutfağa dahildir.

Tek bir evde tek mutfak sadece mükemmel uyuyor! Küçük mutfaklar için gereksiz elemanları ile büyük bir mutfağın yerini mükemmel şekilde alır. Mini mutfak olarak adlandırılan mutfak, mümkün olduğunca fazla alan tasarrufu sağlıyor, ancak normal mutfak çalışmalarına izin veriyor. Çoğu zaman bir niş için planlanır ve orada harika bir şekilde oturur. Çok kompakt bir çözüm!

Mini mutfak neye benziyor? Bu bir mutfak tüm gerekli unsurları içeren kompakt bir bütündür, böylece sınırlı alanda hiçbir şey eksik.

Yani her mutfakta şunlar vardır:

  • lavabo
  • ocak
  • Lavabo pişirme ünitesinin altındaki saklama alanı
  • Mutfakta veya oturma alanında herhangi bir yere yerleştirilebilen duvar dolabı
  • buzdolabı

Neyse ki, tek mutfaklar için çok çeşitli cepheler, kulplar ve tezgahlar mevcuttur. Boyut ve genişlik değişebilir, bu nedenle her mini mutfak benzersizdir.

Tek mutfaklar Buzdolabı ve depolama mobilyaları ucuz

Moebel-guenstig.de adresinde bulundu

Tek bir mutfakta katlanabilir masa ve tezgahlar da sağlayabilirsiniz. Bunları sadece mutfak tasarımına doğru bir şekilde entegre etmek yeterlidir. Yani aşık olmak için mükemmel bir mutfak tasarımını sağlıyorsunuz.

Mini mutfak tasarlanırken nelere dikkat edilmelidir?

Tek mutfaklar bile tasarım ve işlevsellikle büyülüyor. Büyük ve geniş mutfak gibi bireysel ve göze çarpan görünebilir. Bu nedenle alan eksikliği, mini mutfaktaki detaylara çok az dikkat etmek için bir gerekçe değildir. Ama küçük mutfağı kurarken esaslara odaklanmalısınız.

  • Mutfaktaki zorunlu çalışma bölgeleri mutlaka mevcut olmalıdır! Yemek pişirmek, durulamak, saklamak vb. Mini mutfakta kolayca yapmanız gerekir.
  • Parlak renkler ve cam gibi uygun malzemeler, örneğin, küçük tek mutfağı görsel olarak daha büyük hale getirir.
  • Tek mutfak için birçok üretici zarif tasarım seçenekleri tasarladı. Depolama alanı eksikliğini etkilemeyen kompakt yemeklere dayanır. Çıkarılabilir tutamaklar da bunun iyi bir örneğidir.
  • Bununla birlikte, tek bir mutfağı düzenli olarak temizlemeye dikkat edin, çünkü dağınıklık ve kir hoş olmayan bir yaşam hissi bırakır.

Tek kişilik mutfaklar küçük oda için mükemmel çözümdür

Küçük daireler, öğrenci odaları ve ortak daireler, daireler ve ofisler tek mutfaktan yararlanır. Mini mutfak, küçük bir alanda alan problemine muhteşem bir çözüm sunuyor. Kendi fikir ve tercihlerinize göre rahat bir mini mutfak tasarlayın! Çünkü tek mutfak tasarımında bile yaratıcılığını kullanabilirsin! Dekorasyonu denemeyin! Burada pek çok fikir hayata geçirilemez.