Tasarım ön bahçe ve araba yolu – pratik bahçe tasarım fikirleri

ön bahçe tasarımı garaj giriş açacağı fikirler çiçekler giriş kapısı garaj kapısı

Ön bahçenizi ve araba yolunuzu tasarlayın – Garaj yoluna hoş bir görünüm kazandırın

Bugün eve daha yakın olduğunuzda gördüğünüz ilk elementlerden bahsediyoruz. Ön kapıdan önce görüşte ortaya çıkarlar. Bu yüzden buradaki bakış, çekici bir ilk izlenim bırakmak için kilit önemdedir.

Öncelikle malzeme seçimi ve maliyetleri de dahil olmak üzere ön yolun ve girişin yenilenmesi için gerekli önlemler hakkında sizi bilgilendireceğiz.

Proje: Karayolunun ve ön bahçenin yenilenmesi

ön bahçe ve driveway şekil fikirleri tavsiye
Neden bunu yapmalı: Güzel, bakımlı ön yol ve araba yolu evin cazip görünümünü artırır ve eve her seferinde daha güzel bir deneyim yaşatır.

Kırık ve hasarlı ön yollar çok tehlikeli olabilir, kazalara ve lastiklere zarar verebilir. Bu alanın iyileştirilmesi, bütünü güzelleştirecek ve güvenliği artıracaktır.

Daha fazla Vorgartetaltung fikirleri ve örnekleri burada bulunabilir

ön bahçe ve driveway çerçeve ev çim parke taşları

Mevcut yolların veya rotaların onarımı daha ucuza mal olur ve bunların yerine daha az zaman alır. Kırık asfalt doldurulabilir ve fazladan bir tabaka uygulanabilir.

Özellikle hasarlı beton onarımı söz konusu değildir.

Mevcut yol ve ön bahçe iyi durumda ise, tuğla veya taşların dekoratif bir bezeme düşünün. Böylece, daha net bir görünüm elde edecek.

Onarın, iyileştirin veya değiştirin?

bahçe ve driveway şekil ev taş çiçek bitkimalzemeler

Çakıl ve çakıl, ucuz ve kurulumu çok kolay olan bir başka seçenektir. Bahsedilen ikinci materyal çok çabuk dağılır ve tekrar doldurulmalıdır. Ayrıca, bu tür parkurları kardan temiz tutmak zordur.

Beton daha sürdürülebilir ve yumuşaktır ve modern bir görünüm sergiler. Soğuktan kırılır ve onarım ve leke çıkarma işlemi için gerçekten zordur.

Asfalt bu konuda çok daha uygundur. Lekeleri ve hasarları kolayca temizleyebilirsiniz. Asfalt betondan daha hızlı kırılır. Genellikle sıcak iklimlerde bile yaklaşık beş yıl sonra tamir edilmesi gerekir.

Cobblestones ve kaldırımlar en uzun ömürlü seçenektir. Çok daha pahalı seçenekler ve yüzey hazırlama ve malzeme serme işlemi için çok fazla iş gerektiriyorlar. Her ikisinin de tamir edilmesi kolaydır. Burada bireysel taşları değiştirme ve bakım maliyetlerini göreceli olarak düşük tutma fırsatına sahipsiniz.

Pave garaj girişi

ön bahçe ve driveway açacağı fikirleri garaj giriş açacağı

Kimin işe alması gerekir: Bir inşaat müteahhidi veya peyzaj mimarı bir seçenek olabilir. Profesyonelleri, takılacak olan driveway türü ile ilgili deneyimlerini sorun. Tuğla ve taş, doğru şekilde yorumlayabilecek deneyimli profesyonellere ihtiyaç duyar.

Bilinmesi gerekenler: Araç yolunuz ve ön yol tasarımınız güzellik ve güvenliğe ihtiyaç duyar. Araba yolunu mütevazı tutun ve düzenli bir şekilde saklayın. Böylece biriktirmek yerine suyu tahliye etmenize izin verirsiniz.

Yumuşak kavisli yol biraz daha fazla yer kaplayacak, ancak bu görünümü seviyorsanız buna değer olabilir.

ön bahçe ve garaj giriş garaj giriş serme fikirleri tavsiye

Projeyi gerçekleştirmek için en uygun zaman: Sıcak ve kuru hava idealdir.

Çoğu bölgede, ilkbahar veya yaz yeni bir yol veya yeni bir araba yolu yaratmak için mükemmel bir zamandır.

ön bahçe ve garaj moda garaj giriş ev ön bahçesinde

Ne kadar sürecek:

– Çakıl ve çakıl yolları tek bir günde tamamlanabilir

– Asfalt ve beton yollar bir hafta içinde kurulabilir. Bundan sonra, ilk kullanım için sadece 24 saat sürer ve beton beklemek için bir hafta alır.

– Arnavut kaldırım taşları ve kaldırımlar bitmiş bir duruma daha yavaş getirilir. Bireysel parçalar daha büyükse, bu bir hafta kadar sürebilir. Taşlar arası harç gereklidir ve genellikle tamamlandıktan sonra 24 saat sürer.

Orijinal görünüm ile Driveway

bahçe ve araba yolu şekli çakıl çakıl çim bitkileri

Ilk adım:

Mevcut araba yoluna ve Vorgartt’a yakından bakın. Bir fotoğraf çekin ya da bir arkadaşınızdan birlikte tartışmasını isteyin. Onarmak mı yoksa tamamen mi değiştirmek istediğinize karar verin.

Fikir kitaplarından ilham alın ve sizinle iletişim kurmak isteyen profesyonellerin kısa bir listesini yapın

çakıl ile bir bahçe yapmak ve garaj girişini açmak

Ön bahçenizi garaj girişi ile nasıl tasarlayabilirsiniz?

bahçe ve araba yolu yapmak ev çim döşeme taşları oluşturmak

Ön bahçede çim ve kaldırım taşlarından yapılmış araba yolu

ön bahçe peyzaj ve driveway giriş çim taş