Bir taş inşa ederken en önemli noktalar kendinizi yatak kaldırdı

Yükseltilmiş yataklar oluşturmak için en iyi mevsim ilkbahar veya sonbahardır. Şimdi yaz eşiğinde bulunuyoruz. Konu hala güncel. Şimdi de yükseltilmiş bir yatağı bitirebilirsin. Dışarıda çok fazla zaman geçirmek istersiniz, o zaman her zanaat işi sizi iyi yapabilir. Sadece üreme için doğru zamanın biraz daha serinleşene kadar geri gelmemesine dikkat edin.

Modern bahçe tasarımı, daha rahat bir karakterle karakterizedir. Yapı, ilginç kat planları, farklı bölgelerin yapısı tipik özelliklerdir. Yükseltilmiş yataklar, ana işlevlerine ek olarak bu tasarım işlevlerini, yani bahçeciliği daha kolay ve daha etkili hale getirebilir.

Materyal, hem tasarım açısından hem de pratik nedenlerden dolayı çok önemlidir. Taş yükseltilmiş bir yatak inşa ettiğimizde dikkat edilmesi gereken husus aşağıdadır. Bu malzeme çok popüler ve pek çok estetik ve pratik fayda sağlıyor.

Ev yapımı yükseltilmiş yataklar çeşitli şekillerde

yükseltilmiş yatak oval

Yükseltilmiş bir yatak inşa ederseniz, iyi bir üsse dikkat edin.

Tüm farklı alternatiflerden, yükseltilmiş bir taş yatak en kararlı olanlardan biridir. Ayrıca önemli bir yükseklik üzerine inşa edilebilir. Ahşap veya plastik gibi diğer varyantların aksine, daha uzun sürebilir. Eğer sabit bir taş yükseltilmiş yatak inşa ederseniz, bu size uzun yıllar boyunca hizmet vermeye devam edebilir.

Geri kalanlar genellikle en geç 2-3 yıl sonra değiştirilmelidir.

Taban betondan yapılmalı ve aşağıda bir su geçirmez altlık gerekir. İkincisi çakıl veya lavdan yapılabilir. Bu drenaj tabakası zeminden 70 veya 80 cm'den daha fazla olmalıdır. Islak toprak eklerinin derinliğine bağlıdır. Drenaj tabakası 30-40 cm'ye yakın olmalıdır. Tabanın kendisi yaklaşık aynı yükseklikte olmalıdır. Alt tabakanın sıkıştırılması için titreşimli bir plaka kullanmayı tercih edersiniz. Ayrıca, tabanın üstteki duvarın önünde yaklaşık 5 cm uzağa çıkması önemlidir.

Farklı yüksekliklerde taş yükseltilmiş yataklar bahçede iyi görünebilir

taş yükseltilmiş yatak
Oluşturmanın doğru yolu

Yükseltilmiş bir taş yatak inşa etmek çok karmaşık değildir. Ancak, dikkat etmeniz gereken bazı kritik noktalar vardır. Bahsettiğimiz ilk, yani tabanın altındaki sıkıştırma. Bunları kaçırmamalısın. Amacınız suya izin vermemek. Kışın donmadan sonra yapının dengesizliğine ve kaymasına yol açacaktır. Bu elbette pratik ve estetik dezavantajları getiriyor.

Bir sonraki kritik nokta ilk sırayı koyuyor. Bu, özel ölçüm cihazları kullanılarak tamamen düz bir şekilde döşenmelidir. Bu noktada herhangi bir eşitsizlik, yapının geri kalanı ile düzeltilemez.

Ayrıca, ilk katın döşenmesinden sonra harcın çok iyi bir şekilde kuruduğundan emin olun. Sadece o zaman bir sonraki taşları sıraya koymaya devam etmelisin. Bunların bir araya gelmesi için konvansiyonel yapı malzemesi tutkalı ve normal harcı kullanamazsınız. Satın almada daha uygun bir alternatif isteyebilirsiniz.

Taş yükseltilmiş yatağı oluşturmanın önemli bir anı görünen kenardır. Bunun için taşları bir sıva krakeri veya Scharriereisen ile işlemek zorundasınız.

Spiral şeklinde taş yataklar da çok yaygındır.

sarmal taş yükseltilmiş yatak

Formlarla farklı olasılıklar

Taş yükseltilmiş yataklar, stil ve şekiller bakımından çok çeşitli olanaklar sunmaktadır. Oval, kare, dikdörtgen şeklinde olabilirler. Merdiven şekilli yapılar da yaygındır. Yükseltilmiş yataklar genellikle birçok olasılıktan dolayı çok işlevli kullanılmaktadır. Bu yapılar ayrıca bir depolama veya oturma alanı olarak da hizmet vermektedir. Dekoratif aksan ve gizlilik ekranlarının rolünü üstlenirler.

Baz, böyle bir DIY projesinin muhtemelen en önemli parçasıdır

taban taş yükseltilmiş yatakTarzla ilgili farklı seçenekler

Tasarım açısından bakıldığında, renk ve şekle bağlı olarak taşlar nötr, modern, minimalist, aynı zamanda kırsal, kaba veya endüstriyel olabilir. Tuğlalar doğal taştan çok farklı bir karaktere sahiptir. Taştan yapılmış yükseltilmiş yataklar genellikle bir klasiktir ve bu nedenle bahçe tasarımını her zaman lüks ve şık bir şekilde etkiler.

Farklı renkteki taşlar, yükseltilmiş bir yatağın yapısını oluşturabilir

tuğla yükseltilmiş yatak

Diğer malzemelerle karşılaştırıldığında özellikleri

Taş yükseltilmiş bir yatak inşa etmek istiyorsanız, o zaman daha büyük bir çaba beklemeniz gerekir. Tam çalışma ve tüm önemli adımların takip edilmesi çok önemlidir. Detayları iyi çalışmalı, böylece inşaat görsel olarak çekici ve kararlı. Diğer yapılara göre büyük avantajlar, çevre dostu karakterin yanı sıra uzun dayanıklılıktır. Taş yükseltilmiş yataklar, yenilenmeden veya başkaları tarafından değiştirilmeden önce çok daha uzun sürebilir.

Aşağıdaki videoda taş yükseltilmiş yatakların çerçeve yapılarını oluşturmak için harika bir talimatı inceleyin!

Yükseltilmiş bir yatağın yapımı için harika bir inşaat kılavuzu:

İlk satır tasarım için çok önemlidir

Yükseltilmiş bir yatak yaratın

Taştan yapılmış bir yatak da cepheyi güzelleştirebilir

cephe önünde yükseltilmiş taş

Taş yükseltilmiş yataklar için farklı geometrik şekiller seçebilirsiniz.

ilginç rakamlar taş yükseltilmiş yatak

Uzun dikdörtgen yükseltilmiş yataklar genellikle en pratik

uzun dikdörtgen yükseltilmiş yatak

Taş yükseltilmiş yatak bahçede ilginç bir vurgu olabilir

oval şekiller yükseltilmiş yatak

Doğal taşlarla harika bir dizi yükseltilmiş yatak

taş yetiştirilen sebze

Taşların şekli, yükseltilmiş yatağın çok ilginç görünmesini sağlayabilir.

taş yüksek yatak düşük

Merdiven konstrüksiyonları taş yükseltilmiş yataklar ile de oldukça popülerdir.

taş yükseltilmiş yatak sahne inşaatı