25 serin pratik balkon fikirleri – balkonda vaha

Serin Pratik Balkon Fikirleri

25 Pratik Balkon Fikirleri - Balkonda Rahatlatıcı Bir Vaha Yaratın

 

Çoğu kişi orada çamaşırları asmak veya eski, kullanılmayan eşyaları orada tutmak için balkon veya terastan yararlanır. Nadiren, birçok dekoratif çiçek ile güzel ve zarif bir dinlenme alanı olarak hizmet veren bir balkon görebilirsiniz.

Sebepler şunlardır: apartmanda küçük oda yanı sıra tatsız ortam. Şehirdeki kirli havanın ya da sadece 2-3 metre ötedeki binanın karşısında kim hoşlanırdı?

Küçük balkonda taze bahar havası - renkli çiçekler ve farklı bitki türleri

pratik balkon fikirleri renkli renkli kırmızı pembe çiçekler
Yine de, hepimiz rahat bir şekilde döşenmiş bir evde yaşamak istiyoruz. Her şeyden önce, görüşümüze bağlıdır. Veranda veya balkonunuzu tasarlayarak başlayın. Bir sürü çiçekle rahat ve ferah bir atmosfer yaratın, komşularınız bile bir rol modeli olarak kabul ederler.
Balkonunuzu veya avlunuzu bir vaha ya da güzel bir dinlenme köşesine dönüştürmenize yardımcı olabilecek 8 pratik fikir sunuyoruz. Belki fazla boş alanınız yok ve çok meşgulsünüz. Ama her şey sadece isteğinize ve organizasyonunuza bağlıdır.

Birçok çiçek ve çok sayıda yeşillik ekle

çiçekler serin balkon fikir tasarım yastıkları ahşap mobilya

Çiçekler ve yeşillik

Bununla başlıyoruz çünkü çiçeksiz bir dinlenme alanı hayal etmek zor. Bitki yetiştirmeye başlamadan önce size yardımcı olacak bazı ipuçları.
Genellikle balkon çok geniş değildir. Bu nedenle, akıllı ol ve sadece orada gerekli olan öğeleri koy. Asılı sepetleri kullanın - çok yer tasarrufu sağlarlar. Daha küçük ve daha kompakt olan çiçek kutuları da uygun bir çözümdür. Zeminlere çiçek saksıları koymayın, çünkü sadece geçitleri tıkar ve tıkarlar. Balkonda gelişecek olan bitki türlerini seçin. Örneğin, balkon güneye bakacak olursa, yaz aylarında sıcak güneş ışığına tolerans gösteren türleri seçebilirsiniz.

Boş zamanınızı balkonda bitki yaşamınıza daha fazla önem verdiğiniz şekilde düzenleyin. Öncelikle, birkaç bitki yetiştirerek balkonu sıkıştırın. Uzun ömürlü ürünler yetiştirmeye karar verirseniz, kış aylarında dairelere götürdüğünüzden emin olun.

Zemin koşucular veya suni çimenler rahat bir atmosfer yaratır

pratik balkon fikirleri tente tente işyeriZemine halı veya suni çim döşeyin

Mozaik zeminin yanı sıra karolar balkonda rahat ve sıcak bir ortam yaratamaz, böylece halı, suni çim veya zemin raylarını kullanabilirsiniz. Böylece balkonun odanın doğal bir uzantısı olduğu optik yanılsamaya neden oluyor.

 Balkonda metal örgü mobilyalar

pratik balkon fikirleri metal kafes oturma camı

Uygun mobilyaları seç

Alan çok küçük ve küçükse, fırsatı ve misafirleri alma şansını unutun. Sadece bir kişiyi kapsayacak olsa bile, daha rahat yapmaya çalışın. Diğer önemli ipuçları:
Ahşap mobilyalar çok dayanıklı değildir. Katlanır mobilya kullanmak daha iyidir. Duvara monte edilmiş bir masa hazırlamak için büyük bir sorun değil.
Nadiren kullandığınız eşyaları saklayabileceğiniz bir dolap veya çekmecenin bulunduğu çekmeceye yerleştirin.

Rahat dinlenme köşesi - ahşap mobilyalar ve gri pedler

pratik balkon fikirleri ahşap gri yastıkları mobilya kafes

Amacımız doğaya daha yakın hissetmek, böylece hasır veya rattan mobilya mükemmel seçimdir. Bahçe mobilyaları olarak hizmet ettikleri için yağmurdan ıslanacaklarından endişelenmeyin. Daha fazla ruh hali için onlara neşeli, dekoratif yastıklar ve yastıklar ekleyin.

Kavanozların içinde mumlar - romantik ortam

pratik balkon fikirleri ahşap ışıklar mumlar

aydınlatma

Işıkların dolaylı, sağduyulu, işlevsel ve romantik olması gerekiyordu. Bunun için mükemmel olan, bardaklara koyup sonra duvara yapıştırabileceğiniz mumlar. Piyasada çok sayıda fener ve popüler güneş lambaları bulunmaktadır. Her şeyden önce, dolaylı, sarı ışığın etkisini arayın.

Balkonda bitki otlar ve baharatlar

pratik serin balkon fikirleri çiçek pot kat

Aromatik otlar ve baharatlar

Çok fazla yer kaplamıyorlar, ama vahalarınızı renkli ve fonksiyonel hale getirecekler ve tatları hava kalitesini artıracaktı. Tavsiyemiz: Yoğun ve işlek bir caddede yer alıyorsa, balkonda yetişebileceğiniz otlar veya baharatlar kullanmayın.

Yeşil katlanır mobilya, yuvarlak masa ve yeşil şemsiye

Pratik balkon fikirleri yeşil katlanır mobilya kurtarmak

Gölgede yaz aylarında

Daha fazla konfor ve rahatlık için balkonda kalın gölgeler oluşturma olasılığını göz önünde bulundurun. İki çeşit var: şemsiye veya tente. İkincisi daha pahalıdır, ancak aynı zamanda bazı problemleri çözer. Gölge sayesinde sıcak yaz günlerinde yaşam alanı daha serin kalır. Bu yüzden klimayı kullanmak gerekli değildir. Balkonun dışındaki çiçekler gölgede bile iyi korunur.

Renkli ve neşeli çiçeklikler - şık dekorasyon

pratik balkon fikirler renkli pot çiçekler şahit

dekorasyon

Dinlenebileceğiniz balkonda hoş bir atmosfer yaratın.

Balkonda dekorasyon için kötü model - sevimsiz ve tatsız

Fikirler balkon sanatı sanat nezaket moda renkli

Bazı ipuçları:

Mobilyaları düzenledikten sonra odanı dekore edin. Daha büyük öğeleri organize etmeye başlayın. Doğadan doğal süslemeler kullanın. Kurutulmuş çiçekler, yapraklar, ilginç şekillerle ağaçların ayrıntıları, beyaz taşlar. Plastik nesnelerden kaçının. Ahşap, ferforje ve kilden yapılmış dekorasyonu seçin.

Balkonda mangal

dinlenmek için pratik balkon fikirleri

ızgara

Taze hazırlanmış yemekleri tercih ediyorsanız ve tabi ki şartlar uygunsa, balkondaki barbekü düşüncesini düşünün. Her şeyden önce, lütfen kararınızı balkondaki boş alana yönlendirin.

         Balkonda güzel, hoş bir atmosfer

pratik balkon fikirleri renkli mobilya koltuk sandalye Kompakt fakat hoş mobilyalı balkon  Pratik balkon fikirleri renkli sarı motif sandalye katlanır masa

Modern, kentsel tasarım - ahşap döşeme

Pratik balkon fikirler rahatlamak için renkli rahat köşe

Güzel dinlenme köşesi - kompakt ahşap mobilyalar

pratik balkon fikirleri renkli ahşap kafes doğa güzel Parlak sarı duvar - birçok çiçek ile süslenmiş kompakt balkon pratik balkon fikirleri renkli pot sarı duvar kompakt

Beyaz balkon, dekoratif tuğla duvar ve kırmızı lale bu balkonda ambiyans yaratıyor

pratik balkon fikirleri renkli beyaz tuğla duvar laleler kırmızı

Şehirde güneşli balkon - yeşil sandalyeler ve kare ahşap masa

fikirler balkon sanat sanat ahşap yeşil sandalye Büyük balkon - koyu hasır mobilyalar fikirler balkon klasik şekil karanlık mobilya

Eski, klasik bina - sade ama göz alıcı balkon

fikirler balkon klasik şekil tuğla duvar

Sabahları kahvaltının tadını çıkarabileceğiniz güzel oturma alanı

Fikirler Balkon Sanat Doğa Taze Oturma Rahatlama Kahvaltı

Bu geniş güneşlenme terasından güzel doğanın tadını çıkarın

fikirler balkon modern doğa büyük oda

Kentsel atmosfer ve eşleşen balkon tasarımı

fikirler balkon modern kentsel çiçek kutusu