Şifalı bitkiler ve etkileri – 10 popüler baharat ve şifalı bitki

Baharat ve şifalı bitki herb bahçe baharat şifalı bitkiler

Kendi bahçeniz için veya hatta terasınız için şifalı bitkiler

 

Çok işlevli yaşamın her alanında "IN" dir. Bu durum, daha fazla insanın, bitkilerin işlenmesinde çok fonksiyonlu olmasını istedikleri gerçeğiyle de kanıtlanmıştır. Hem avluyu süsleyen hem de şifalı hastalıklar, diyetler ve sağlıklı yemek tariflerinde büyük bir kullanım alanı bulabileceğiniz popüler şifalı bitkiler.

Baharat ve şifalı bitki

Baharat ve şifalı bitki bahçesi şifalı bitkiler yapar
Bugün, ortak belirtileri olan kişilerin her zaman ellerinde bulundurmaları gereken bazı çeşitlerle başlarız. Daha sonra çok fazla zaman, para ve eczaneye günlük olarak kaçacaksınız. Aynı zamanda, harika kokular ve yeşil resim ile saf bir ruhsal zevk yaşayacaksınız.

Taze Hint baharat - zencefil, kakule, karanfil, defne yaprağı ve fındık

Baharat ve şifalı bitki bitkisel bahçe saksı Hint baharatlar zencefil kakule

Nane - tıbbi bitkiler olarak bakım ve özellikleri

Doğada bu bitki nehirlerin, küçük derelerin ve gölgeli ve serin yerlerde yetişir. Bazı çeşitlerin nane bakımı, ev koşullarında ve bahçede de mümkün olabilir. Haziran ve Eylül ayları arasında çiçek açar. Yapraklar ve çiçekler taze ve kuru koşullarda kullanılabilir. Nane, gastrointestinal sistem ile ilgili problemlere çok uygundur.

 Şifalı bitki olarak nane

Baharat ve şifalı bitki nane bitki bahçesi yetiştirmekEğer bunlardan çay yapmak zorunda kalırsanız, bunlar için nane ve bakım çok daha fazla yardımcı olacaktır. Şiddetli diş ağrısı ile gecenin ortasında uyanırsanız veya diş etleriniz ağır kanamalar yaşarsa, nane veya nane çayı size yardımcı olabilir. Diş macunlarında çok sık kullanıldığını fark ettiniz mi? Romatizmada nane kullanılabilir. Artrit etkilenebilir. Bronşit, larenjit, sinüzit de bununla tedavi edilebilir. Nane çok yararlı bir baharat şifalı bitkidir.

Taze nane yaprakları kendi bitki bahçesinde

Baharat ve şifalı bitki nane, bitkisel bahçe nane yaprakları yetiştirmek

Bir şifalı bitki olarak Aloe vera

Aloe vera'yı diğer maddelerden tıbbi bitki olarak konuştuk. Ama onların yararlı özelliklerine yeterince sık giremezsin. Bahçenizde 1 metre yüksekliğe kadar ulaşabilen güzel ve şifalı bitki türüdür. Bu durumda bilmesi gereken şey, sıcaklığı çok sevmesidir. Bu nedenle, konservatuarda, daha soğuk dönemlerde hareket ettirilmelidir. Aloe vera'nın yetiştiği yer de oldukça güneşli olmalıdır.

 Aloe'nun iyileştirici etkisi etli yapraklarda

Baharat ve şifalı bitki aloe vera şifalı bitki bitkisel bahçe

Aloe vera esas olarak aşağıdaki özellikler nedeniyle bir tıbbi bitki olarak bilinir: yaralar daha hızlı iyileşir, yanmış cildin yanı sıra diğer tüm cilt hastalıklarının da olumlu etkilenir. Herhangi bir iltihabı önleyebilirsin. Kolit, kabızlık, iştahsızlık gibi iç gastrointestinal problemler bu nedenle mükemmel bir şekilde çözülebilir.

Evde saksı bitkisi olarak Aloe vera

Baharat ve şifalı bitki Aloe Vera şifalı bitki dayanıklı iç mekan bitkileri

Bir şifalı bitki olarak lovajın rolü

Bahçede, lovage gölgeli ve nemli bir yere dikilmelidir. Aynı anda bir baharat ve şifalı bitki ile uğraşıyoruz. Onun adanmışlığı oldukça çeşitlidir. Baş ağrınız varsa, kendinize köklerden, personelden ve yapraklardan çay yapabilirsiniz. Gastrointestinal, böbrek problemleri olumlu etkilenir. Çok güven verici cilt hastalıkları ve yaralanmalar üzerindeki etkisidir.

selâmotu mutfakta baharat ve şifalı bitki olarak

Baharat ve şifalı bitki lovage paketi ot bahçe

Lovajın cilt hastalıkları ve yaralanmaları üzerinde iyileştirici etkisi vardır.

Baharat ve şifalı bitki bitki bahçesi

Baharat ve şifalı bitki olarak kekik

Şifalı bitki ve baharat olarak kekik yaygın olarak kullanılmaktadır. Antioksidan bakımından zengindir. Serbest radikallerin vücudunu temizler. Aynı zamanda grip, bakteri, virüs ve parazitlerle mücadelede yardımcı olur. Kekik, diş macunu ve gargaralarda sıklıkla kullanılan şifalı bitkilerden biridir. Çok güçlü bir karşı gribine sahiptir, öksürük semptomlarını yumuşatır, ateşi yoktur ve soğuğu daha kolay yener. Kekik ayrıca astım ve bronşit tedavisinde kullanılabilen şifalı bitkilerden biridir.

Kekik antioksidan açısından zengindir

Baharat ve şifalı bitki kekik bitki bitki bahçesi

ilaçlarkekik

Baharat ve şifalı bitki kekik houseplant ot bahçesi

Güneş Şapkaları (Echinacea)

Şifalı bitkiler arasında güneşe gidelim. Burada gerçek bir yatıştırıcı güzellikle uğraşıyoruz. İlk soğuk algınlığı ve grip belirtileri için bunları başarıyla kullanabilirsiniz. Güneş şapkalarının antibakteriyel etkisi çok güçlüdür. Sadece bir bardak boğaz ağrısı, öksürük ve benzeri gibi semptomları anında hafifletir.

yazlık ayakkabı Bahçedeki bitkiler

Baharat ve şifalı bitki herb bahçe bahçe bitkileri güneş şapka bitki

Güneş şapkaları, yaralar, yanıklar ve iltihaplar üzerinde çok hızlı hareket eden tıbbi bitkilere aittir. Sinüzit, sistit ve hatta bazı jinekolojik hastalıklar da tedavi edilebilir.

Ekinezya

Baharat şifalı otlar bitkisel bahçe güneş şapka bitki echinacea

Gerçek hatmi (Althea officinalis)

Tüm şifalı bitkiler arasında, bu güzel bitkinin en azından özelliklerinden şüphe duyulabilir. Latince adı bile - althea "şifa" anlamına gelir. Bahçede doğru bir yerde dikilmeli ve muhafaza edilmelidir. Dünya besin açısından çok zengin olmalı. Althea officinalis düzenli olarak sulanmalı ... Bu zor iş gibi geliyor. Ama günün sonunda, bu her durumda, renkli güzelliğimi ödeyecek!

ebegümeci şifalı bitki

Baharat ve şifalı bitki bitkisel bahçe bahçe bitkileri hakiki hatmi

Bu şifalı bitkiyi çay olarak içerseniz veya salata şeklinde yerseniz, o zaman kronik gastrointestinal semptomlar çok olumlu etkilenir. Vücuttaki iç enfeksiyonlar artık akut olarak olmayacaktır. Harici tedavi ile yaraların bir sonucu olarak yaraları ve morlukları iyileştirebilirsiniz. Şifalı bitkiler olarak ham veya gerçek hatmi için tercih ederseniz, kas ağrısı yanı sıra böcek ısırıkları, daha hafif olacaktır.

Kuru çiçekler Althea officinalis

Baharat şifalı bitkiler bitkisel bahçe gerçek hatmi kuru

Tıbbi bitki ve baharat olarak büyük dulavratotu (Arctium lappa)

Büyük dulavratotu yıllık bir baharat ve şifalı bitkidir. Haziran ve ağustos arasında büyük kırmızı-mor renkte çiçek açar. Bakım hiç talep etmiyor. Bu bitkinin yapraklarından gelen çay, romatizma, safra taşı ve böbrek iltihabı ile büyük ölçüde yardımcı olur.

Arctium lappa  ya da hala büyük dulavratotu adlı

Baharat şifalı otlar bitkisel bahçe Arctium lappa çiçekler

Dahası, Büyük Burdock diyabet, saç dökülmesi ve Seborea ile yardımcı olur. Bunun infüzyonu haftada 1-2 kez başa uygulanabilir. Bunların bir kısmı da başarıyla tedavi edilebilir. Herpes veya akne varsa deneyin.

romatizma, safra taşı, böbrek iltihabı için bir tıbbi bitki ve cilt hastalıkları

Baharat şifalı bitkiler bitki bahçesi Arctium lappa harika dulavratotu

Tıbbi bitkiler olarak marigolds

Baharat ve şifalı bitki olarak bilinen bu yıllık bitki, parlak turuncu çiçekler tarafından kabul edilebilir. Güçlü bir antibakteriyel etkiye sahiptir. Kan böylece arıtılır. Kadife çiçeği yapraklarının sarı hummanın en güçlü etkilerinden birine sahip olduğunu biliyor muydunuz?

 Şifalı çiçek parlak sarı-turuncu çiçekleri vardır

Baharat şifalı bitkiler bitkisel bahçe marigolds alan çiçek

Çay marigolds alıyorsanız, mide ve bağırsaklardaki birçok hastalığın iyileşmesine katkıda bulunabilirsiniz. Kendi sinir sisteminizi çok başarılı bir şekilde iyileştirebileceksiniz. Krem olarak mantarlar, şişme, venöz problemler ve yaralar için kullanılabilir. Hem yanıklar hem de soğuk yaralar sizi iyileştirebilir. Deri pigmentleri ve yaşlılık lekeleri kısmen veya tamamen çıkarılabilir.

Kadife çayı ile kanınızı temizleyebilirsiniz

Baharat ve şifalı bitki herb bahçe marigold çiçeği

Tıbbi bitki ve baharat olarak defne yaprağı

Defne yaprağı dökmeyen çalı bitkidir. Onların çiçekleri çok küçük, çok güçlü bir koku ile karakterizedir. İyi bir gelişme için, bu aromatik baharat bitkisi sıcaklığa ve oldukça parlak bir ışığa ihtiyaç duyar. Muhtemelen defne yaprağını yemek pişirirken baharat olarak kullanmayan ev kadını yoktur.

defne yaprağı saksı bitkisi olarak - çok popüler bir baharat

Baharat ve şifalı bitki herb bahçe saksı defne yaprağı

Defne yaprağı gastrointestinal problemlere ve iltihaplara yardımcı olur. Astım, virüsler, mantarlar da onunla birlikte savaşır. Diş eti iltihabı için defne yaprağını çiğnemelisiniz. Defne yaprağı da diyabette çok sağlıklı olan şifalı bitkilerden biridir. Romatizma ağrısını da rahatlatabilirsin. Ayıklamak sinüzit birkaç damla ile çok yararlı olabilir.

Iyileşme etkilerini biliyor muydunuz Defne yaprağı?

Baharat ve şifalı bitki herb bahçe baharat defne yaprağı etkisi

sarı papatya

Günümüzde baharat ve şifalı bitkiler konusundaki sunumu, en iyi bilinen ve en güzel şifalı bitkilerden biri olan papatya ile sonuçlandırıyoruz. Her yerde bulunabilir - çayırlarda ve çiftliklerde. Bilmek güzel, birçok çeşit var. Ama iyileştirici varyant Matricaria chamomilla denir. Uçucu yağlar bakımından zengin olan çiçeklerini kullanırlar.

Matricaria chamomilla

Baharat ve şifalı bitki herb bahçe papatya şifalı bitki

İltihaplamayı ve papatya ile kanamayı durdurabilirsin. Kalp ritmi de etkilenir. Böbrekler, iltihaplı bağırsaklar ve baş ağrıları taşlarınız varsa, bol miktarda almalısınız. Ayrıca, diş ağrısı, boğaz ağrısı ve göz iltihabı gibi şikayetler papatya tarafından çok etkilenir.

Genellikle lezzetli papatya çayı iç!

Baharat şifalı otlar herb bahçe papatya papatya çayı