Bahçedeki aksanları ortancalarla ayarla

Ortancaların ön bahçe tasarımında zarif aksanlar

Güzel ve takdire değer, nazik ve zarif - bunlar tanımlamak için kullanılan sıfatlar hydrangeas fit. Bu güzel bahçe çiçekleri, yaşayabilecekleri farklı pastel nüanslarla bizi büyülüyor. Yaz aylarında en güzel formda görünen bu güzel çiçekler hakkında daha fazla bilgi sunuyoruz. Ayrıca bu bahçe çiçekleri için en iyi nasıl bakım yapılması gerektiği ile ilgili temel bilgileri öğreneceksiniz.

Ortancalar nazik ve şık bahçe dekorlarıdır. 

ortanca decoides bahçe çiçekleri bahçe bitkileri

Evinin hydrangeas Japonya ve Avrupa'ya geldi ve Fransız mahkeme kültürünü fethetti. Japonca, bu bahçe bitkisinin adı "güneşli mor çiçek" anlamına gelir. Bugün 80 farklı ortanca çeşitlerini biliyoruz. Bunlar arasında en yaygın olanı, geniş muhteşem çiçekleri ile karakterize edilen bahçe ortancasıdır.

Çeşitli renklerde ortancaları

ortanca renkleri çeşitliliği ev bakım ipuçları
Dekoratif çeşitler çok farklı nüanslar gösterir. Doğada sadece beyaz ve kırmızı var hydrangeas. Ama kendi gölgelerinize de girebilirsiniz. Bu amaçla, toprağın asitliğini kontrol etmelisiniz. Bugün özel toprak satın alma fırsatınız var. Paketlemede o zaman onunla başarabilmeniz anlamına gelir.

Beyaz Ortancaları geleneksel ve zariftir.

bahçe bitkileri bahçe çiçekleri ortanca bahçe süslemeleri

Ortancalar diğer tonlarda da bulunabilir

ortanca bahçe dekorasyon fikirleri bahçe bitkileriGüzel ortancalarla bahçeye yeni bir dokunuş getirin

bahçe bitkileri ortanca mavi bahçe yolu

İstediğiniz rengi elde etmek için hydrangeas Dünyanın yavaş yavaş kuruduğu yer. Asit içeriği düşük veya orta yüksek olmalıdır.

Ile daha büyük alanlar hydrangeas kapak

Bu bahçe çiçeği ile daha geniş bir alanı kapsamak mümkündür. Bu, onları birbirinden 1 ½ ila 2 metre mesafede konumlandırarak yapılır. Bitkiler doğal olarak aradaki alanı dolduracaktır.

bahçe bitkileri ortanca bahçe çiçek güzel bahçe tasarımı

dökmek

hydrangeas nem seven bahçe çiçekleridir. Durgun suyu kullanmak en iyisidir. İçinde birkaç damla limon suyunu eritebilir ve diğer doğal gübreleri ekleyebilirsiniz. Ayrıca, sadece bitkilerin etrafına toprak dökün, çiçeklerin sopalarını, çiçeklerini ve yapraklarını değil.

Düzenli ortanca bakımı güzel bir bahçe tasarımını garanti eder.

ortanca açık mavi bahçe bakımı

kesim

Ortanca yılda iki kez kesmelisin. Bu, ilkbaharda ve ekim sonunda gerçekleşmeli. İlk durumda özel dikkat denir. Geçen yıldan herhangi bir çocuğu kesmemeye dikkat etmelisiniz.

Zarif bir ön bahçe tasarımı yapın

bahçe bitkileri ortanca beyaz bahçe tasarım deco fikirler tuğla cephe

hydrangeas ve bahçe tasarımı

Geleneksel olarak, ortanca, güney ülkelerinde bile iklimin sıcak olmadığı ve aynı zamanda yeterince nemli olmadığı bir bahçe çiçeği olarak kabul edilir. Geçen yüzyılın 30'undan bazı seçimlerle, Avrupa bahçelerinde de büyüyebilir ve gelişebilir. Ama doğru çeşitleri seçmelisin.

Mavi ortanca asil bir seçimdir

bahçe bitkileri ortanca bakım ipuçları deco fikirler bahçe

Önemli olan işiniz için doğru yere sahip olmanızdır. hydrangeas Bahçede bulmak. Doğru yer kısmi gölgedir, çünkü güneş ışınları asla çok direkt değildir ve çiçek etrafındaki nemli toprağı sürekli olarak nemlendirir.

Bahçenizi en iyi şekilde dekore edecek bir renk seçin

Bahçe ortanca bakım kesme dökme ipuçları

Son olarak, size olanlara bir ipucu vermek istiyoruz. hydrangeas Ne evde, ne de bahçede devam edebilir. Bu yıl, fotoğraf desenleri dekorasyonda çok popüler. Belki bu bahçe çiçekleri veya yapay taklit resimler evinizi süsleyebilir! Bu sizi motive etmezse kim bilir, gelecek yıl gerçek bir yer hydrangeas bahçende bulmak için!