Hedge bitkileri seçin ve güzel bir çit yapın

çit bitkileri kiraz defne bahçe fikirleri dış

Dış tarafı doğru çit bitkileriyle yenileyin.

Her bahçe çitle çevrilidir. Bazı ev sahipleri ahşap bahçe çitlerini tercih ederler, diğerleri ise duvarlar gibi daha zarif çözümler tercih ederler. Kendi bahçenizi ayırmak için yeşil bitkilerden bir çit de kullanılabilir. Bu ucuz ve sadece büyük gizlilik sunuyor.

Bahçe çitleri için hangi çalılar ve ağaçlar en iyisidir? Bahçenizde hangi bitkileri kullanabileceğiniz konusunda size bazı fikirler vereceğiz.

Yeşil çitle güzel bir dış mekan yaratın 

çit bitkileri kozalaklı bahçe tasarımı güzel bahçe fikirleri
Neden ahşap çitin veya bahçe duvarının önündeki çitleri tercih etmeliyiz? Üç sebepten dolayı. İlk olarak, çok fazla para harcamayın. Dahası, bunlar bahçeniz için uzun ömürlü bir çözümdür. Ve üçüncü, ama son değil, çitlerin tüm bahçe görünümüne güzel bir dekoratif ekidir. Evden dışa benzersiz bir geçişi temsil ediyorlar.

Hedge bitkilerini ağaçlarla birleştirin

çit bitkileri peyzaj fikirleri dış

Çit çit bitkileri ahşap çit ile birleştirin

çit bitkileri bahçe fikirleri güzel dış tasarımTabii ki, gizlilik için bu varyantın dezavantajları vardır. En azından yeterince iyi görünmesini sağlamak için en az yılda bir kez hedge'ye bakmalısınız. Buna ek olarak, yeşil bitkiler yeteri kadar büyüyene ve tam mahremiyet sağlayıncaya kadar bir süre karar vermelisiniz. Çapa ekimi yaptığınız sezon da önemlidir. Bunu sonbaharda yaparsanız, daha hızlı büyürler.

Açık alanda bir hedge peps

çit bitkileri bahçe bahçe fikirleri

Hedge düzenli olarak koruyun ...

Hedge bitkilerini düzenli olarak yetiştirmek

Her zaman böyle görünüyor.

çit bitkileri kozalaklı çit bahçe fikirleri

Bahçeniz için doğru çit bitkilerini nasıl seçmelisiniz? Evergreen avantajı çit bitkileri Yaprak döken bitkilerden farklı olarak yıl boyunca görsel bir ekran sağlamalarıdır. Bahçenizin yıl boyunca taze görünmesini istiyorsanız, daha sonra sarmaşık, vişne ağacı, şimşir, Aukube ve çobanpüskülü gibi yaprak dökmeyen bitkilerden oluşan bir hedge koyun. Öte yandan yaprak döken bitkilerin çürümeleri daha güzeldir çünkü çiçekleri dış cepheye ekstra bir cazibe kazandırır.

Çiçeklerle Hedge dışa büyüleyici bir görünüm verir

çit bitkileri çiçekler bahçe fikirleri güzel dış tasarım

Aukube'dan Hedge

çit bitki aukube çit bahçe koruma

Kiraz defne hedge

çit bitkileri bahçe bahçesi kiraz hedge hedge

Bambu hedge hakkında ne diyorsun? Çekici bir bahçe elemanı olarak kabul edilir çünkü normal bahçe çitlerinden biraz farklı görünüyor. Modern bahçeler, böylelikle özellikle bir hedge'den faydalanır.

Bahçeyi daha ilginç kılan büyüleyici bir çit

çit bitkileri bahçe şekli gizlilik bahçe fikirleri

Güzel bir görünüm vermek istiyorsanız kozalaklı bahçeler için iyi bir seçimdir. Budama özellikle bunun için önemlidir, böylece bitki iyi gelişir ve buna göre, çit iyi görünür. Bir kozalaklı çit, açık alan tüm yıl boyunca taze bir görünüm verir.

Bir çitle, açık alan harika

çit bitkileri çit bahçe kozalaklıları

Hedgesin iyi görüntüsüne iyi bakın

çit bitkileri bahçe bahçe fikirleri çit bakımı

Çakıl taşlı kombinasyon, açık alanın daha doğal görünmesini sağlar

çit bitkileri kayın çit bahçe şekli bahçe çit