Karanlık yerler için uygun kapalı bitkiler

sarmaşık tute rustik görünüm

Eviniz için bazı kolay bakım saksı bitkileri

Ev bitkilerini düzgün bir şekilde bakım yapsanız bile, yeterli güneş ışığı almazsa büyümeleri yavaşlayabilir. Çok karanlık ve ışıksız birçok oda var. İyi haber şu ki, burada saksı bitkileri yetiştirebilirsiniz - aşağıda listelenenler karanlık yerlerde gelişir.

Karanlık mekanlar için iç mekan bitkileri

beyaz yeşil kolay bakım yeşillik karanlık yerler
Taze yaprakları

ilginç yeşillik saksı bitkileri karanlık alanlar

Syngonium podophyllumDüşük ışıkta yetişen dekoratif bir bitkidir. Bunun için ideal konum kuzeyde bir pencere. Doğrudan güneş ışığında, yaprakları solgun ve cansız olur. Toprağı düzenli olarak döllemeli ve orta derecede nemli tutmalısınız.

Kalın yapraklar ve doymuş yeşil

kapalı bitkiler fikirler yeşil taze yaprak bitkiGübre uygulayın

Karanlık mekanlar için Aspidistra iç mekan bitkileri

Viktorya döneminde Aspidistra elçisi hemen hemen her restoran ve pub görmek için. Düşük ışıkta hayatta kalma yeteneği nedeniyle, bu bitki daha sonra "sarsılmaz çiçek" olarak adlandırıldı. Onları bir saksıda yetiştirebilirsiniz. Çömlekçi toprak düzenli olarak döllenmiş olmalıdır. İlkbaharın sonundan yazın başlarına kadar, toprağı orta derecede nemli tutun ve yılda bir kez iki sulama arasında tamamen durulayın. Suda çözünebilen gübreler burada kullanılmalıdır.

İlginç, bicoloured yaprakları

Karanlık yerler için Dieffenbahcia houseplants

Sevimli çiçekler

Dieffenbachie çiçekler saksı bitkileri karanlık yerler

Bu bitki en iyi bilinen yaprakları ile bilinir ve zayıf ışığın yanı sıra düşük nemi de sever. Dieffenbachie'nin çok az suya ihtiyacı vardır, bu yüzden sulama ile aşırıya kaçmayın, aksi takdirde kökler tembel olacaktır. Bitki zehirlidir ve açık yaralara zarar verir.

Efeutute, herhangi bir evde bakımı kolay ve kolay bir şekilde tırmanabilen bir tırmanma tesisidir.

Karanlık yerlerde Ivy ev ev bitkileri

Düzenli sulama gerektirir, ancak 6-7 cm'nin üstünün yeniden sulanmadan önce tamamen durmasını bekleyin. Kökleri kolayca çürütebilir, bu yüzden su miktarına dikkat edin. İlkbahardan sonbahara, bu bitkiyi 2-3 hafta içerisinde evrensel, suda çözünür gübre ile gübreleyin. Sürekli budama efeutute'u taze tutacak.

         Çarpıcı toprak bitki kapları

Karanlık mekanlar için Aspidistra iç mekan bitkileri