14 Peyzaj Feng Shui bahçenizin nasıl daha uyumlu hale geldiğini gösteren örnekler

Feng Shui bahçe dört bambu

Yeni bulgular Feng Shui bahçe tasarım örnekleri

Yaz aylarında, Feng Shui Garden'ın iç ortamı tasarlarken sizin için önemli olduğunu öğrendiniz. Feng Shui bahçe bilginizin güncel olup olmadığından emin olmadığınız için yeni anlayışlara ihtiyacınız var mı? Eğer evetse, o zaman oku.

Feng Shui felsefesinde, her şey doğadaki süreçlere dayanmaktadır.

Feng Shui bahçe köprüsü
Çeşitlilik ve denge

Feng Shui bahçesi çeşitlilik göstermelidir. Aynı zamanda bu değişim içerisinde denge sağlanmalıdır. Bu da ailenizi etkileyecek pozitif enerjiyi yaratır.

Çok çeşitli şekil ve boyutlarda kullanabilirler. Ancak tepeler ve kenarlardan kaçınılmalıdır. Saldırganlığa ve dolayısıyla çatışmalara ve diğer benzer olumsuz olaylara neden olurlar.

Mutlak bir mükemmellik hedefleniyor

Feng Shui bahçesi kesinlikle

İlahi hayvanlar

Ama burada da bir sürü batıl inanç var. Bir dizi ilahi hayvan var. Bir Feng Shui bahçesinde bulunmalısınız. Bir biçimde veya başka bir şekilde, sunumunun bir yolu bulunmalıdır. Aksi halde, rahatsız edicek ve sizi tatsız bırakma riski vardır.

Ejderhalar, kaplanlar ve kaplumbağalar bir Feng Shui bahçesinde bulunmalıdır. Ama çok fazla endişelenme! Hemen bir bahçe tasarımcısı kiralamanız gerektiği anlamına gelmez. Bu hayvanları temsil etmenin sembolik bir yolu da vardır.

Hayatın enerjisi daima kesintisiz bir akışta olmalıdır.

Bahçe tasarım örnekleri Bahçede Feng Shui bahçe köprüsüEjderha, sembolik olarak bir taş yoldan sunulabilir. Bu, en soldaki bir Feng Shui bahçesinde gerçekleşmeli. Bir kaplan alçak çalılar şeklinde mevcut olabilir. Kaplumbağa için bir ağaç gövdesi veya bir dizi koltuk mevcut olabilir.

Chi enerjisini giy

Sonunda, Feng Shui, ister bahçe ister iç olsun, Chi enerjisi gerektirir. Bu sadece bir önlem olarak bahçeye bakılarak yapılabilir.

Güç hayvanlarına ek olarak, örneğin gülen Buda gibi küçük, gizli kuvvet figürleri buluruz.

Feng Shui bahçesi gülüyor Buda

Aşağıdakilere izin verilmemelidir:

  • Düşen çürümüş yapraklar;
  • Kuru dallar;
  • Çürümüş çiçekler;

Bütün bunlar enerji akışının akışını engeller ve bitkilerin sağlığını kötü etkiler.

Hayvanlar ve bitkiler özenle korunur ve seçilir

Bahçe tasarım örnekleri Feng Shui bahçe dört goldfish

Gölge ve güneş

Gölgeli ve güneşli yerler arasında iyi bir dönüşüm görülebiliyorsa, Feng Shui bahçe tasarım örnekleri başarılı oldu. Böylece bir kişi Ying ve Yang - erkek ve dişi kökenli enerjiler arasında bir denge kurar.

Görünürde çürümüş yaprak olmamalıdır. Ayrıca, su daima akmalıdır

Feng Shui bahçe taş çeşme peyzaj örnekleri

Bir Feng Shui bahçesinde bitkiler

Bitkiler, sembolizm, renk ve konumlarıyla bile, Feng Shui bahçesindeki enerjiyi büyük ölçüde etkileyebilir. Tüm yıl boyunca çiçek açan, her zaman hazır olan bitkilere sahip olmak için çaba göstermelisiniz. Chi enerjisi nasıl tanıtılır.

Ayrıca önemli olan yaprakları şeklindeki çeşitliliktir. Bu sivri şekiller daha çok Ying enerjisi getiriyor ve yuvarlak olanlar Yang'a izin veriyor.

Tırnaklar, kenarlar ve keskin nesneler, saldırganlığa neden olur. Bunlar tercihen evin kenarına yerleştirilmelidir.

Başarılı bir Feng Shui bahçesi dengelidir, bu insanları rahatlatır

Kuzey İrlanda'daki Feng Shui bahçesi

Bitkilerin renkleri ve bir Feng Shui bahçesindeki yönleri

Bitkilerin renkleri ve çiçekleri, kardinal yönlere uygun olmalıdır. Doğuda, herdem yeşil olmalı. Böylece dileklerinizi yerine getirmeye yardımcı oluyorsunuz. Beyaz batıya hakim olmalı, bu yüzden harika bir romantik deneyiminiz var. Kuzeybatıdaki mavi iyi bir profesyonel gelişim sağlar. Güneyde kırmızı birçok kişi ve aktif sosyal yaşam için duruyor.

Kardinal talimatlar konumlandırma için önemli bir yönelim işlevi görüyor

Feng Shui Bahçe kiraz soyma

Aromatik bitkiler

Bir Feng Shui bahçesi tasarlama kuralına göre, aromatik bitkiler ön kapının etrafına yerleştirilmelidir. Lavanta bahçe boyunca dağıtılabilir. O her zaman iyi bir mizah ve gülümseme kaynağıdır.

Meditasyon ayrıca Feng Shui felsefesinin bir parçasıdır

Feng Shui bahçe taşları

yasemin

Yasemin bile onunla iyi bir ruh hali ve ruh hali getirir. Fakat anlamı, yasemin bulunduğu yerden bir yere kadar uzanır. Doğuda, bu bahçe çiçeğinden sağlığı destekliyorsunuz, güneydoğuda ise finansal istikrarı gözetiyorsunuz. Güneybatıda yasemin ekimi yaparak evde daha fazla uyum sağlayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Peyzaj örnekleri jasmin feng shui

Bahçe ejderhası, kaplan, kaplumbağa ve kartalda dört güç hayvanı bulunur.

Feng Shui bahçe hayvanları ejderha bahçe örnekleri

Feng Shui bahçesinde ağaçlar

Feng Shui Garden'daki ağaçların çok ciddi bir anlamı vardır. Kozalaklılar en önemliler arasındadır. Orada bilgelik ve uyuşukluk sembolleri olarak duruyorlar. Fakat çok fazla büyümemeli, böylece kutsal hayvanlar arasındaki denge bozulmaz.

Şekiller ve renkler, sıkı kurallara göre seçilir ve özetlenir

Feng Shui bahçe dört incir bahçe örnekleri

Feng Shui bahçesinde dekorasyon

Dekorasyon Feng Sui bahçesinde çok önemli bir rol oynar. Bu çeşitliliği sağlar.

Suyun en fazla mutluluğu getirdiğine inanılmaktadır. Bu yüzden küçük çeşmeler ve yapay göller düşünmelisiniz. Bunlar için uygun yönler kuzey, doğu veya güneydoğu olacaktır.

Hiçbir durumda su durmamalı veya kirlenmemelidir. Bu çok fazla negatif enerji getiriyor.

Bahçenin tasarımı kozmik düzen duygusu yaratmalı

Feng shui bahçe dört lotus bahçe örnekleri

Feng Shui Garden'da dekorasyon yaparken, kavisli ve eğri çizgiler tercih edilir. Böylece keskin kenarlardan kaçının. Aksi takdirde, kenar ve kenarları örtmek için özel önlemler gerekli olacaktır.

Bir feng shui bahçesi, yaşamın sonsuz kaynağını temsil etmesi gerekiyordu.

Feng Shui bahçe chi enerji bahçesi tasarım örnekleri

Feng Shui bahçesinde bahçe mobilyaları

Bahçe mobilyalarını farklı malzemelerle birleştirin. Böylece, hiçbiri aşırı manasına gelir ve kazanır. Denge, Feng Shui bahçe mobilyalarının bu yönündeki tüm diğer prensiplerin üzerindedir. Aynısı dekoratif figürler için de geçerlidir. En az üç malzemeyi, tercihen seramik, ahşap ve metali karıştırın.

Feng Shui bahçenizde harika ve rahat yaz günlerini diliyoruz!

..ve tüm ifadelerinde güzelliği korumak ve zevk almak

Feng shui bahçe nilüfer