Basit, davetkar ön bahçe – bahçe tasarımı

bahçe fikirleri ipuçları lale bahar davet

Basit, davetkar ön bahçe – bahçe tasarımı

Bazen basit bir plan en iyi plandır. Bu durumda, ön bahçe yapmak için hafif büyüyen bitki türlerini kullanan peyzaj tasarımcısı Kristopher Dabner tarafından geliştirilen bir yıl boyunca açık bir bahçe, dört mevsimde iyi ve taze görünüyor.

Coreopsis, daylilies ve grindgrass gibi uzun çiçekli uzun ömürlü çiçeklenme sırasında değil, aynı zamanda çekici bahar renkleri, neşeli bahar renkleri sunuyoruz. Maidengrass ve Common Yew, çok yıllık bitkilerin kar altında uyuduğu kış aylarında bile renklidir.

Toprak kalitesini artırın – ön bahçeyi davet edin

bahçe fikirleri ipuçları toprak toprak humus davet
Dikimine başlamadan önce toprağınızı iyi ve yumuşak bir yüzeyde (çikolatalı kek gibi) kontrol edin. Elinizde biraz sıkarsanız, biraz birbirine yapışır, ama yine de kolayca parçalanır. Toprak kalitesini arttırmak için aşağıdaki notu kullanın.

Ön bahçeni nasıl şekillendirebilirsin?

ön bahçe fikri davet etmek mor ev cephe penceresi

Toniger toprağı: İstediğiniz kadar organik malzeme ekleyin – kompost, kompost gübresi, ağartma yosunu veya humus. Sadece kum eklerseniz, neredeyse özetlenen bir madde yaratma riski taşırsınız. Kumları önce ağartma torbası yosunu veya kompostla karıştırın ve daha sonra toprağa karıştırın. Her yıl organik malzeme ekleyin.

Amerikan evi – beyaz, ahşap bahçe çitleri

ön bahçe fikri ipuçları çit ahşap beyaz davetKumlu veya oluklu toprak: Humus toprağını kompost veya ağartma turba toprağı ile karıştırın ve toprağa ekleyin.

Alkali toprak: PH’ı yavaşça düşürmek için ağartma yosun torbasını karıştırın veya tozu bitki yataklarına sürün. Veya daha hızlı bir etki için toprakta sülfürü karıştırın. Açelya, ormangülü, kamelya ve yaban mersini gibi bazı bitkiler asit toprağa ihtiyaç duyarlar.

Ön bahçedeki patika evin ön kapısına çıkar.

ön bahçesinde fikir ipuçları giriş kapı tuğla duvarlar davet

Bahçe ucu: Dikimden önce leke organik malzeme ekleyin. Dabner, bahçe merkezleri veya özel şirketler tarafından yapıldığı gibi yerel olarak mevcut olan kompostu tercih ediyor. Bölgenizde bir kaynak bulmak için, ‘Geri Dönüşüm’ altındaki sarı sayfalara bakın.

Tipik Amerikan ön bahçesi – ön kapının önünde adımlar

bahçe fikirleri bahçıvanlar bahçe davet

Plan
Kansas City, Missouri, bölge (Bölge 5) için tasarlanmış olsa da, çoğu bitki Amerika Birleşik Devletleri’nin çoğunda gelişir. En iyi sonuç için, güneşli bir noktada bitki; Çoğu bitki gölgede, bazen de gölgede iyi performans gösterecektir. Bölgenizde iyi sonuçlar almak için yerel bahçe dükkanlarından bitki satın alın.

Planın ana kısmı 6.00 m derinlikte 8.40 m derinliği ölçer ancak her bitki türünü değiştirerek bahçeyi kolayca genişletebilir veya azaltabilir.

Dikim: diyagram ve materyaller

Kolayca Fikir Fikirlerini Davet Etmek Bahar Proje Diyagramları

A., Kış Gem ‘boxwoodB. Cüce Alberta ladin
C., Crimson Pygmy ‘barberry
D., Hicks’in porsuğu.
E. Kore leylak standartları
F., Powis Kalesi ‘artemisia
G. Altın Fleece goldenrod
H., Becky Shasta Daisy
I., Kelebek Mavisi ‘iğnedenlik çiçek
J. Kelebek çalı
K. Coreopsis
L., Küçük Spire ‘Rus söyle
M. Stoke’s aster
N., Goldstorm ‘siyah gözlü Susan
O., Mayıs Gecesi salvia
P., Mutlu dönüşler
Q., Mavi Nehir II ‘ebegümeci
R., Mor Duman ‘vaftiz
S., Gracillimus ‘maidengrass
T. Yıllar çeşitli

beyaz kafes korkuluk ön bahçe fikri davet

Güzel, bakımlı bahçe tasarımı

ön bahçesinde fikir ipuçları bahar planı davet