Amerikan Bahçesi – Hemşirelik için ipuçları

Amerikan bahçe ahşap dikim peyzaj su tesisi

Amerikan Bahçesi - sürekli bakım ve büyük bir bütçeye ihtiyaç duyar

İngiliz bahçelerinin yaşı otsu bitkilerin güzelliğini odağa getirmiştir. Bu bitkiler, yeniden tohumlama ve izinsiz girişleri kontrol etmek için sürekli bir bakım ve büyük bir bütçeye ihtiyaç duyarlar.

Yeni Amerikan Bahçeleri zeki bir yaklaşım bulmuşlardır - tutulan monokültür bloklarındaki büyük bitki kütleleri cesur ve basit bir kompozisyon sağlar.

Bu kısıtlanmış doğal bahçe sanatı, çoğu ev bahçelerinde ve peyzaj tasarımlarında uygulanabilir. Metni okumaya devam et.

Sahip olduğunuz manzarayı takdir edin

Amerikan bahçe ahşap sandalyeler açık alan patika
Bahçenizde gelişen ve büyümekte olan bitkilere odaklanın. Güneşli bir yer için oradaki egemen olan otları düşünün. Gölgede bir site için, toprak örtüsünden daha fazla ağaç ve eğrelti otu düşünün.

Bu güzel bahçe, eğrelti otlarıyla bolca kaplıdır ve huş ağacı, bahçeyi daha da ilginç kılar - sade, cesur ve dinlendirici.

Kolaylaştırın

Amerikan bahçe ahşap patika adımları taş

Bahçenizin zemin örtüsü için bir veya iki bitki ile kalın. Bahçeyi özenle dolduran yemyeşil bir şey bulun. Sardunya macrorrhizum bu rolü gölgede harika oynar. Tasarımcı, bu bitkiyle ve otlarla otuz yıldır yaşadığı sorunsuz bitkilerle kaplı alanı kapladı. Dokular birbirlerini çok güzel tamamlıyor.

Keyfini çıkarın ve neyin tadını çıkarın

Amerikan bahçe ahşap dikim peyzaj bitkileriKısıtlı kaynaklarla, otsu bitkileri ilkbaharda çıkar ve hala inşaat alanları. Böylece şaşırtıcı derecede cesur ve güzel bir etki elde edersiniz.

Resimde farklı boyutlarda, dudaklarla çok romantik olan basamakları görüyoruz (Mazus repans). Basit ve asil palet hala kutsal bambu (sağda), Kafkasya unutma (yolda) ve kamış otlarından oluşur.

Doğru bitkileri seçin

Amerikan bahçe ahşap dikim flowerbed sarı bitki

Birçok farklı bitki türüyle abartmak yerine, tüm gereksinimlerinizi karşılayan birini bulacaksınız. Bu goldenrod kütlesi, agresif bir zemin örtüsü olarak basit ve şaşırtıcı derecede etkilidir ve bakımını son derece kolaylaştırır. Bu alanda düzinelerce farklı bitki olabilir (bunun için bir doktora ünvanına ihtiyacınız vardır), ancak tasarımcı işe yarayan birini buldu.

Doğallaşmış kompozisyonları tercih et

Amerikan bahçe ahşap dikim plakaları zemin arka bahçe

Birkaç farklı bitki türünü karıştırırken, gevşek, sıralanmamış bir bileşim oluşturmaya çalışın. Tüy otları (Nasella sp), çim kesimleri (Calamagrostis sp) ve fescue otları (Festuca maireii) çiçekli bitkilerin bir karışımı ile vurgulanır. Bu doğallaştırılmış kompozisyondaki yolun çizgisi ve ölçeği biraz düzen getirir.

Ölçek ve tekrarlamaya odaklanın

Amerikan bahçe ahşap dikim peyzaj su tesisi

Bu büyük ev, bahçesinde zarif bir konumda yer almaktadır. Ağaçlar ve değişik büyüklükteki ağaçların basit bir ekim paleti sayesinde ev manzaraya bağlanır.

Dışarıdaki yürüyüşten en iyi dersleri alırsın. Ana Doğa, uzun, cesur ve yüce - bu izlenimi evde de yapmaktan korkmayın.

Her alanda bir deneyim yaratın

Amerikan bahçe ahşap dikim kanepe metal çerçeve klasik

Bahçesiz havuz tavanı ve verandası, hangi malzemeden olursa olsun, tamam değil. Bir deneyim için etrafa bitkiler inşa edin.
Bu resimde göreceli olarak basit bir dizi sağlam bitki bulunmaktadır: Fakellilien (Kniphofia sp), Civanperçemi (Achellea sp) ve sardunyalar ekili çeşitlerdir. Kaldırım taşları arasındaki kekik, odayı zarif kılar.

Cesur ve kolay olun

Amerikan bahçe ahşap dikim evi bitmiş

Manzaraya nüfuz etmeyen güçlü bitkilere bakın. Bu tür bitkileri kamu bahçelerinde bulabilir ve iklim ve şartlarınızda hangisinin geliştiğini sorun.
Bu bahçedeki yaz paleti çoğunlukla Miscanthus, Giganteus, Miscanthus, Gracillimus, Agastache, Blue Fortune ve Pycanthemum muticum'dan oluşmaktadır. Bir düzine tür büyütebilirsiniz, ancak kompozisyonun gücü basitliği ve verimliliği.

Bu bitkiler 10 metre uzaklıktaki tarlalardan kurtuldu. Bu bahçeyi yetiştirmenin geleneksel bahçelerin maliyetinin sadece küçük bir kısmına mal olması çok agresif. Ayrıca neredeyse hiç bakıma ihtiyacınız yok. Bunlar doğru yerde doğru bitkilerdir.      Amerikan bahçe ahşap patika adımları taş