Kendi bahçeni tasarla, o kadar da karmaşık değil!

bahçe tasarımı bahçe yolu aleen

Kendi bahçenizi tasarlamak için çözünürlüklerinizi doğru şekilde formüle edin!

Yeni yılın kararlarının hepsinin Yılbaşı Gecesi'nde tanımlanması gerekmiyor. Bazıları için biraz daha zaman alabilirsin. Örneğin bahçecilik için. Çünkü yoğun fazları şimdi başlıyor. Bu sene tam olarak ne yapmak istiyorsun?

Bahçenizi tasarlarken gerçekten başarılı olmak için öncelikle doğru soruları sormalısınız. Aşağıda bizce ne olacağını görebiliyoruz.

Güzel bir bahçe tasarımı budur!

bahçe şekli çakıl
Sebze yetiştirmek ister misin?

Kendi bahçenizle her zamanki türden bir aileniz varsa, tüm aileniz için sürecek sebzeleri kolayca ekebilirsiniz. Ancak küçük bir terasta veya balkonda bile bu harika bir şekilde çalışabilir.

Sebze bahçesi tipik bir tasarım

sebze bahçesi bahçe fikirleri avlu

Bahçeyi büyümek

bahçe bahçe sebzeleri yetiştiriciliğiEvinizde domates, biber, salata, fasulye ve diğer ürünler başarılı bir şekilde büyüyebilir. Eğer seninki bahçe kendisi şekil, Bu tür bitkiler için bir köşe bulmak oldukça gerçekçi olur.

Kendi bahçenizde biber yetiştirin

bahçe modası bahçecilik biber

Bahçede bezelye, fasulye ve nane

nane fasulye bezelye bahçe çerçeveleme büyümek

Avluda domates yetiştirmek

domates bahçe bitkileri bahçecilik bahçe tasarımı

Ahşap kutularda sebzeler

sebze bahçesi tasarımı bahçecilik bahçe tasarımı

Baharat almak ister misin?

Mutfakta veya diğer iç mekanlarda baharat ve sebze içeren dikey bir bahçe de kurabilirsiniz. Ister misin Böylece atmosferi büyük dedikodularla harmanlıyorsunuz. Onunla harika çaylar, salatalar ve çorbalar yapabilirsiniz. Ev bahçenizde baharatlar varsa kesinlikle daha sağlıklı yaşayacaksınız.

Bir kompost sizin için uygun mu?

Kompost çöplüğünüz varsa, bu birçok farklı yarar sağlar. Yeşil malzemeleri bahçenizden tekrar kullanabileceksiniz. Doğal bir gübreye sahip olacaksınız. Bu çabaya değer, değil mi?

Tasarladığınız bahçeyi kişiselleştirilmiş bir yaşam alanına dönüştürmek ister misiniz?

Eğer öyleyse, biraz daha tasarımcı beceri ve bilgi kullanmanız gerekir. Bir oturma alanı oluşturun, hamak atın, küçük veya daha büyük bir Zen bahçesi yapın ya da Budist unsurları ekleyin. Ya da sadece kendi zevkinize göre oturabilir veya hobilerinize yer açabilirsiniz. Gerekirse, huzur içinde her şeyin tadını çıkarabileceğiniz açıkça tanımlanmış özel bir alan yaratın.

Bahçede harika bir dinlenme için

bahçe tasarımı büyük bitki kapları

Belki de kendi bahçenizi tasarlayabileceğiniz uzun vadeli bir plan tasarlamak ister misiniz?

Sonuçta, bahçede yeşil çitler, canlı çitler, uzun ömürlü sebzeler ve büyük ağaçlar olmasını isteyebilirsiniz! Bir yılda işe yaramaz, ama bir noktada bununla başlamak zorundasınız. Ne kadar erken olursa, başparmak kuraldır. Ayrıca, iyi bir plana sahip olmak en iyisidir, çünkü her mevsimde, her ay bir şeyler yapmalısınız, böylece uzun vadeli hedefler gerçekleşsin.

Pergola ile bahçe tasarımı

bahçe tasarımı pergola bahçe masası

Kendinizi harika bir deneyimle motive etmeye devam etmek ister misiniz?

Eğlencenin olmadığı zamanlarda neden bahçe projelerinde zaman ve enerji kullanıyorsunuz? Bunu yapmak için büyük başarılar beklemeyin. Oraya olabildiğince sık git ve güzel anların tadını çıkar. Bahçe tasarımının tüm anlarını yakalayın. Her şeyin nasıl başladığını ve geliştiğini hatırlarsanız, sonuçlardan çok memnun kalacaksınız.

Zarif avlu tasarımı

güzel bahçe şekli çeşme yeşil çim

Bahçenin şık görünmesini sağlayın

güzel bahçe tasarımı dış fikirler

Büyük bir yüzeyde sebze

bahçe tasarımı bahçıvanlık bitki sebze

Bahçeye dikkat et

bahçe peyzajı sebze bahçeciliği

Yeşilliklerle Bahçe Tasarımı

bahçe bitkileri bahçecilik peyzaj