Bahçede sağ avuç içi ile tropikal bir ruh hali yaratın

Bahçede hurma havuz kenarında güzel ve gururlu

Bahçedeki sağ avuç ile harika bir tropikal atmosfer yaratabilirsiniz.

"Yani bahçeniz su dolu." "Ağacı donduruyoruz." "Bahçe çok küçük." Bütün bunlar tipik bahaneler ... Palmiye bahçenizi daha güzel hale getirecek!

Dünyada hiçbir bitki palmiye ağacından daha iyi tipik bir tropikal ruh hali verir.

Çoğu avuç içi sadece sıcak iklimlerde yetişebilir. Ancak, aynı zamanda, daha soğuk koşullar için de uygun olan bazı bitki örnekleri de vardır.

Hatta bazı houseplants ekledim. Buzlu koşullarda yetiştirilebilecek palmiye ağaçları.

Güzel muz avuç içi ve pembe sardunyalar

bahçe pembe sardunya muz türlerinde palmiye
Kışın oldukça soğuk olduğu bir bölgede mi yaşıyorsunuz? Endişelenmeyin: Bu iklim koşullarında büyüyebilen bitkiler de var.

Akdeniz fan palmiye

turkuaz Bahçe koloni tarzı evde palmiye

Bunlar bahçecilik için harika olan grup yetiştiren bitkiler. Kenevir avuç dört mevsim bir bahçede kullanabileceğiniz başka bir harika varyasyon.

Kışın eksi sıcaklıklara ulaşmadığı bir bölgede yaşadığınızda, harika bir palmiye ağacı seçiminiz olur. Bunlar, örneğin, Chamaedorea radicalis (bir tür hava şartlarında sert hurma türü), bambu palmiye, Burgatius, Kanarya hurmasıdır.

Birçok insana göre, bu dünyanın en doğal bileşimi. Fakat birçok avuç içi, kıyıların rüzgarlı iklimine dayanamaz. Tuzlu toprak da bir sorun olabilir.

Hindistan cevizi avuç içi prensipte bariz bir seçim olacaktır. Tam olarak bu tropikal bölgelerde bütün plajlarda yaygındır.

Allagoptera, Güney Amerika'da çok yaygın olan başka bir türdür. Aynı zamanda plaj için harika bir palmiye. Onların gövdeleri her zaman yere yakın dururlar ve her zaman büyük bir çalı gibi görünürler.

Hızlı yayılan bir avuç var mı? Yeşil veya mavi sanat Palmetto'yu tercih edin.

Cins, tuz, su ve soğuğun taşınması açısından oldukça toleranslıdır.

Küçük alanlar için palmiye ağaçları

avluda palmiye ağacı bahçede tropik bitkiler üzerinde vilefaltPalmiye ağaçları, sadece daha büyük alanlar için düşünülmemiştir. Birçok tür, küçük çiftliklerin atmosferine güzelce uyum sağlar. Rhapis excelsa bu durumda çok uygun bir varyanttır. Onların kabileleri gruplar oluştururlar ve daha büyük olanları tarafından her türlü ortamda kendilerini yazarlar. Yine bambu avucunu kullanabilirsiniz. Bu türler size narin ve estetik açıdan hoş bir görünüm verecektir.

Bu palmiye ağaçları, güneşin doğrudan ışınlarıyla baş edebilir, ancak gölgelerle en iyi şekilde görünürler. Bir saçak veya daha uzun bir ağaç altında onları dikmek en iyi olurdu.

Serin alanlar için cüce tarih avuç içi, ışın avuç içi ve sıradan cüce avuç içi olurdu.

Bütün bu türlerin herkesten daha az itinaya ihtiyacı var.

Büyük Palmiye Ağaçları tarafından etkilendim - Debra Yates Great Space, Inc tarafından

patlıcan nüansları ile bahçede dev palmiye

Yeterli alanınız var mı ve odanızın pivotu olarak bir palmiye ağacı tasarlamak mı istiyorsunuz? Sonra bunun için çok yer yaratın.

Bismarck hurması bu durumda uygun bir seçim olacaktır. Sadece yapraklarından değil, soluk mavi-gri yapraklarından da etkileniyor. Kraliyet palmiye ve Copernicia baileyana, büyük boy palmiye ağaçlarının diğer türleridir. İkisi de çok büyük, beton benzeri sapları var. Attalea Cohune, bir kabile bile olmadan önce kelimenin tam anlamıyla harikadır. Onların yaprakları yaklaşık 6 metre uzunluğunda ve 18 metre genişliğindedir.

Avuç içi sadece yeterli alana sahip olmakla kalmayıp, aynı zamanda uzaktan da görülmelidir. Ancak o zaman onların ihtişamı gerçekten kendi haline girecek.

Kuru dayanıklı avuç içi

Satır Akdeniz tarzı pitoresk bahçede palmiye

Avuç içi dünyanın sıcak bölgelerinden geldiği bilinmektedir. Bu yüzden kuru iklimde yaşayabilecek birçok tür var. Çoğu da bir çölde ekilebilir. En uygun türler şunlardır: cüce avuç, Kaliforniya fan palmiye, kutsal (Saw Palmetto). Bunlar su sıkıntısı çeken bölgelerde sorunsuz bir şekilde ekilebilir.

Çalı gibi avuç içi

bahçede palmiye bahçesi romantik bahçe İspanyolca tasarımı

Birkaç çeşit avuç ekerek, doğal şekillere bakan çitler ve çalılar elde edebilirsiniz.

Bazı avuç içi mükemmel bölümler olarak hizmet edebilir. Altın meyve hurması çok popüler bir türdür ve bu güneşte hafif sarımsıdır. Rhapis excelsa çok uygun başka bir varyanttır, küçük odalarda bir çit gibi kullanılabilir. Fanlı frond çok az yer kaplıyor.

Arenga motorları da balık kuyruğu avuçlarının yanı sıra buraya da sığabilir. Dalgalı, saçaklı yapraklarıyla bilinirler. Çoğu çalıların aksine, avuç içlerinin gübrelenmesi gerekmez. Yolları geçmemeleri için düzenli olarak kesilmeleri gerekir.

Nemli iklimler için palmiye ağaçları

Bahçede palmiye ve bahçede yaşayanlar

Bahçeniz ağaçlı bir yer var mı? Bu bir çeşit palmiye ağaçları için doğru yer olurdu. Bu koşullar altında en iyi büyüyen türler vardır. Amerikan Acoelorrhaphe wrightii burada harika bir şekilde uyuyordu. Uzun Palmettopalme ayrıca habitatlarında ve bahçede kurur ve nem alırdı.

Diğer nemlendirici palmiye ağaçları cüce hurma ve mühür balmumu avuç vardır. İkincisinin aslında ayakta durması veya sürekli nemli toprağa ihtiyacı vardır.

İç için palmiye ağaçları

Bahçede avuç içi de kütüphanede bir houseplant olarak

Palmiye ağaçları sıklıkla iç mekan bitkileri olarak kullanılır. Ama aslında her zaman böyle uygun değildirler. Doğru tür seçmelisin. Muhtemelen en uygun varyant Rhapis excelsa olacaktır. Biraz daha pahalı, ama uzun vadede odanın gerçek güzelleştirilmesi. Otantik bir tropikal görünüme ve esnek bir karaktere sahipler. Kentia Palms, ev için çok pahalı bir seçenek. Uzun vadede bunu yapmaktan mutlu olacaksınız.

Isıda daha değerli gölge için

Değerli gölgeli bahçede palmiye ağacı