Kırmızı güller – aşk ve tutkunun sembolü

“Gül bir gül bir gül bir gül.”

Bu dünyaca ünlü alıntı, Amerikalı yazar Gertrude Stein’den geldi ve onun şiirinden alındı. Kutsal Emily 1922 yılından alınmıştır. Muhtemelen aklında kırmızı güller vardı. Genel olarak, terim, şeylerin oldukları gibi olduğu anlamına gelir. Bu, kimlik kuralı ile ilgili: A, A’dır. Evet, bugün tartışmasız “Çiçek Kraliçesi” ile – kırmızı gül. Bazı şeyler sadece zamansız ve asla bir klişe haline gelmez. Muhtemelen zaten kırmızı güller ve bir hediye olarak verdik. Orada ne hissettin?

Gülün semantiği hakkında düşündün mü?

kırmızı gül suyu damla portre

En baştan başlayalım. Gülün adı, Eski Perslerden türemiştir ve Latince’ye çevrilmiştir. pembe kabul etti. Güller gül ailesinin cinsine aittir. Bu çiçeğin 250 türü bilinmektedir. Bu kraliyet bitkisi 2000 yıldan fazla bir süs bitkisi olarak yetiştirilmiştir.

Yapraklarından, parfüm endüstrisinin en önemli hammaddelerinden biri olarak kabul edilen değerli gül yağı çıkarılır. Prensip olarak güller çalılar. Bazıları kompakt ve küçük, diğerleri ise uzun boylu veya sürüngendir. Çiçekler genellikle fünfzählig’dir. Güller çoğunlukla kireçli toprakları severler. En çok yetiştirilen güllerin kök çeşitleri Orta ve Güneybatı Asya’da ortaya çıkar. Bugün, Orta Avrupa’daki bölgeler, İsviçre Jura ve Veltlin ve Aşağı Engadin gibi Alp vadileri, güller bakımından çok zengin sayılıyor.

Göz alıcı çiçek çalı

kırmızı güller gül çalı bahçe
Bir gülün gül olduğu, hangi renkte olduğu ve hangi türün ait olduğu önemli değil. Hala arketipin gül olduğunu düşünüyoruz – kırmızı gül. Bu güzel çiçek kraliçesi aslında neyi sembolize ediyor?

Kırmızı gülün güçlü bir sevgi sembolü olduğu inkâr edilemez. Ama aynı zamanda güzellik, cesaret ve saygı, romantizm ve tutku anlamına gelir.

Kırmızı güllerin duygusallığı ve mükemmelliği yaratıcılığı yaratır ve ilham verir.

Yani gül, edebiyat ve sanatta popüler bir motiftir

kırmızı güller romantik romantik kitap açıldı

Aynı zamanda haute couture’da sıcak bir konu

kırmızı güller popüler motif kadın modasıÖrneğin, Dolce ve Gabbana’nın yaz koleksiyonu, taze kırmızı güllerden yapılan güzel saç aksesuarları ile karakterizedir. Büyük hassasiyetle İtalyan tasarımcıları, narin dişiliğin güllerin etkileyici ifadesiyle birleştiler.

Dolce ve Gabbana kadın yaz koleksiyonu 2015

kırmızı güller tasarımcı koleksiyonu kadın moda dolce gabbana

Kırmızı güller tek bir çiçek ya da bir devekuşu olarak verseniz de, harika bir görünüme kavuşur. Kırmızı güller yardımıyla tasarlayabileceğiniz diğer etkinliklere bakın. Sevdiklerinizi şaşırtın ve günlük yaşamda biraz daha fazla tedaviye başlayın!

 Kraliyet güzelliği ve şehvetli karizma

kırmızı güller güzellik kadınsı

Herhangi bir hediye için harika bir ek

kırmızı gül buketi hediye

Kalp şeklinde tespih yapmak

kırmızı güller sürpriz kalp şekli

Düğün kutlamalarında sadık bir arkadaş

kırmızı güller romantik düğün

Kendinden pişirilmiş keki ile süsleyin

Dekorasyon kırmızı güller kek pişirme

Daha fazla romantizm yarat ve gül yaprakları ile süsle

kırmızı güller romantizm yaprakları

Gül ve kalpleri ile geleneksel olmayan masa dekorasyonu

kırmızı güller masa dekorasyon düğün yıldönümü kutlamaları

kırmızı gül devekuşu tutkusu sürpriz