Bir mini bahçe yaratın – Sizin için dört harika mini proje

bir mini bahçe şekli mantar ve salyangoz

Bir mini bahçe oluştur

Birkaç dakika içinde güzel ve tatmin edici bir bahçe tasarlamanın sırrı oldukça basit: küçük düşünün, yani: küçük boyutlarda düşünün!

Bu tür bahçeler genellikle sığ bir bitki kabını içinde küçük bitkiler veya farklı cüce çeşitleri ile birleştirir.

Ama isterseniz, mini bir pavyon, çakıl yolu ve yanında dekoratif süslemeler de yapabilirsiniz. Bahçenizde her zaman büyüleyici bir manzara yaratır ve komşularınızın merakını çeker. Bütün çabalar ödüllendirilir, inan bana!

Bu yazı için seçtiğimiz bitkiler, en azından küçük bir bahçede büyüyen bir mevsim için. Bitkiler çok büyürse, biraz kırpabilirsiniz. Sıcak iklimlerde, açık konteyner bahçe yıl boyunca tadını çıkarabilirsiniz!

Kışın soğuğu olduğunda, Mini Bahçeyi, soğuk mevsimde, sıcaklığın donma noktasının altına düşmediği, iyi yalıtılmış garajınız gibi korunaklı bir yerde saklayabilirsiniz.

Mini projelerin dördünün tamamı uygulanması kolaydır.

Parkta yürüyüş

Tepsiyi ve bitki koleksiyonunu keyifli bir bileşime dönüştürün

Minyatür şekil ferforje tepsi süs çeşme
Minik bir cam ev, minik aletler ve yüksük boyutlu tencere - bu, tasarımın bir çalışma gibi nasıl işlediğini gösterir. Onu sabit bir yüzeye ya da bir yemek masasının ortasına yerleştirin - şimdi harika bir göz kamaştırıcınız var! Pencere pervazına mükemmel şekilde uyan veya rafta öne çıkan küçük bir mini bahçe tasarlayın.

Mini bahçe için mini alet

çakıl ve bakır tel bir mini bahçe

Renkli yaşam halı

Şaşırtıcı derecede gür bir masa üstü oluşturmak için zemin kapağını kullanın. İlk önce düz, sağlam bir yüzey yapın. Bir ayda, yaklaşık 50 cm çapında masa tabağınız renkli çiçeklerle dolu olacak. Bu iyi görünüyor, değil mi?

Yani kahveyi farklı bir şekilde içiyorsun

bir mini bahçe şekli yan masa bitkiselSoğuk iklime sahip bir bölgede yaşıyorsanız, sonbaharın başlarında bitkileri masaüstünden çıkarmanız ve dışarıda bahçeye nakletmeniz gerekir. Bu şekilde ilkbaharda yeniden biçimlendirmeleriniz var!

Duyular için bir şölen

bir mini bahçe şekli taze mutfak otlar

Bahçe cini için bir ev

Yosunların geliştiği ve mantarların filizlendiği bir ormanın anımsatan yeşil ve sakin bir alana kaçış. Mini Garden'ınızı, seyahat ederken topladığınız ve sizin için özel anılarınız taşıyan bazı jeolojik hazineleri tespit etmek için ideal bir yer haline getirin.

Sadece büyülü

bir mini bahçe şekli minyatür çayır

Bitkileri yosunların geliştiği gölgeli bir yere yerleştirin, her zaman nem var. Mini bahçeyi göz seviyesine getirin, böylece onu en iyi şekilde görün!

Renkli süslü arabası

Çok amaçlı bir bahçe fikrini düşünün: yenilebilir, portatif ve hatta eğlence. Bir bakır tepsi ve ferforje standlarda, yemek merkezimiz hizmet vermeye hazırdır. Bir sonraki dış taraftaki herkes herhangi bir ferahlık alabilir. Sepeti bir araba üzerinde hareket ettirin ve bir tatlı tepsisi veya partinizin ortası olarak kullanın! Her iki şekilde de, konuklarınıza şık bir dokunuşla küçük bir sürpriz sunmanıza yardımcı olacak! Harika değil mi? Üzerinde aromatik içecekler, lezzetli yan yemekler, hatta kıyılmış etler ve tabii lezzetli tatlılar olabilir. Konuklarınızı yakalamaya teşvik edin! Lezzetleri tahmin ederek konuşmaları teşvik edin. Ve eğer nane fincanınız değilse, diğer tatlı aromalı otlar deneyin! Seçim yeterince büyük, evet mi?

bir mini bahçe şekli hasır sepet çilek