Tek katlı duvarda stabilite ve bireysellik

Gabionlar kullanımı çok kolay olan farklı bir bahçe tasarımı olarak kabul edilir. Birçok ev sahibi bir gabion çeperi seçer çünkü sağlamlığı, sağlamlığı ve görünüşü özellikle caziptir. Makalede, bireysel tasarıma göre tasarlanan gabion duvarları için fikirler üreteceğiz. Ahşap veya alüminyum gibi diğer malzemelerle kombinasyonlar çok popülerdir ve bahçe tasarımında bireysel dokunuşları sembolize eder. Daha fazla bilgi için, gabion duvarının konusunu zengin bir şekilde bilgilendiren bir özet olan aşağıdaki noktaları okuyun.

Ahşap ile kombinasyonları çok popüler

Modern doldurma-gabionen

Bir gabion duvar, mülkünüzü çok iyi artırabilecek üstün bir görünüme sahiptir. Tasarım zaman alıcı bir proje olarak kabul edilir, çünkü hemen hemen her şeyi kendiniz hazırlamanız ve inşa etmeniz gerekir. Bunun nedeni, gabyonların hazır teslim edilmemesi ve doldurmanın kendinizin yapılması gerektiğidir. 1 metreden daha yüksek bir duvara geldiğinde, gabion duvarının tabanı, gelecekte yapının istikrarını sağlayacak bir temele ihtiyaç duyar.

Bu tür bahçe duvarları çok sağlam ve çok dayanıklı olarak kabul edilir, çünkü dolgu görevi gören taşlar bahçede eşsiz bir denge sağlar. Üstün yapı, bahçenizi meraklı gözlerden korur ve böylece bahçede dinlenme ve rahatlama için mükemmel bir özel alanınız vardır.

Yapmanız gereken gabyonların doldurulması, tel sepetleri doldurulmadan teslim edilir. Buna ek olarak, kendiniz doldurmayı seçebilir ve taş seçimi gerçekten büyük ve bahçe tasarımınızla mükemmel bir şekilde bir araya getirilebilir. Gabion duvarlarının en popüler varyantları granit, kuvarsit veya kireçtaşından yapılmış taş ocağıdır. Ancak, inşaat kolay değildir, çünkü tel sepetler çok ağırdır ve hiç de kolay değildir. Önce gabionların yerleştirilmesi ve inşa edilmesi ve ardından tel sepetlerin herhangi bir taşla doldurulması tavsiye edilir.

Dolgu kendi zevkinize göre seçilebilir

gabionen doldurma aşımı cam taşlar
Gabion dolgusu söz konusu olduğunda, önce duvarın daha sonra büyüyüp gelişmeyeceğini düşünmelisiniz. Eğer öyleyse, pahalı ve güzel taşlara ihtiyacınız yoktur, ancak iyi bir basınç dayanımı ve donma direncine sahip bir gabion dolgusu. Bu özellikler özellikle önemlidir çünkü gabion duvarın hava koşullarına karşı dayanıklılığı, şiddetli hava koşullarında önemli bir rol oynayacaktır. Gabion sepetleri doldurulurken, taşlar arasında büyük boşluk oluşmaması önerilir. Sadece bu şekilde gabion duvarının mükemmel bir şekilde sıkıştırılmasını sağlayabilirsiniz.

Gabion duvarı genellikle ucuz değildir ve bu yüzden birçok ev sahibi gabyonlarla modern kombinasyonları tercih eder. Maliyet, gabyonların büyüklüğüne ve aynı zamanda taşların türüne bağlıdır. Gabion duvarı hakkında doğru bir fikriniz varsa, o zaman maliyetleri iyi hesaplamalısınız. Çoğu zaman, gabyonların kilo fiyatları ve kitlerinin farklı sağlayıcılar arasında çok fazla değiştiği durumlar söz konusudur.

Gabion duvarlar bireyselleştirilmiş bahçe tasarımına aittir.

Modern-gabionen duvar

Özelleştirilebilirlik, bahçede benzersiz bir atmosfer yaratan farklı tahıllar, renkler ve desenler içerir. Son sonuç kesinlikle dikkat çekecek.

Gabion duvarının temelini unutma

baustelle-gabionen bunu kendiniz-duvar-doGözlere karşı koruma

Gabion duvarı gabionen

  gabionen-gabionen duvar

gabionen-gabionen duvar fikirler

gabionen-gabionen duvar ipuçları

gabionen-fikirler-ipuçları

gabionen-taş duvar

gabionen duvarlar-köşe

gabionen duvar fikirler

gabionen duvar kendin-yapmak

gabionen duvar taşları doldurma

Bahçe-gabionen

Gartengestaltung-gabionen duvar

Yarım doldurma gabionen duvar

halnhohe-gabionen duvar

Avlu-bahçe-gabionen

küçük taşlar-gabionen duvar

kombinasyonlar-gabionen duvar kombinasyon odun-gabionen duvar

lüks-gabionen duvar tasarımı  Modern tasarımlı gabionen

Modern-gabionen-fikirler  Taşlar-dolum-gabionen duvar