Evinizi bir cennete dönüştüren harika ev dekorasyon fikirleri

serin dekor townhouse mobilyalar oturma odası

Senin şehir daire için serin mobilya fikirler

Şehirde yoğun bir günün ardından eve gelmek, arkasından kapıyı kapatmak ve birkaç derin nefes almak harika değildir. Canlı bir kentsel alanda yaşamak bazen kişinin zihnini zenginleştirebilir, ancak çoğu durumda da aynı şekilde.

Ve bir şeylerle dolu bir eve geri döndüğünüzde ve komşuların her zaman konuştuğunu duydukça ve arabaları kopardıklarında, bu işe yaramaz. Ayrıca, ışıkların pencerelerden doğrudan sokak lambalarından parlamasını istemiyorsunuz. Aksine, biri onun huzuruna sahip olmak istiyor. Ama bu birçok insan için çok zor olduğunu kanıtlıyor.

Evinizi arzu ettiğiniz dinlenme yerine dönüştürecek 10 ipucumuz var.

BİR CENNETDE ŞEHİRDE EVİNİZİ DÖNÜŞ 10 METOD

serin dekor şehir daire kurmak
1. Sakin bir renk paleti

Sokaklarda çok fazla teşvik var ve bu yüzden evde temiz bir atmosferde rahatlamak için kötü bir fikir olmaz. Doğru renk seçimi bu konuda çok katkı sağlayabilir. Gümüş gri, mavi, doğal ahşap tonları ve beyazı düşünün.

Soluk tüy tonları, yumuşak adaçayı yeşili veya sıcak pembe tonları da çok rahatlatıcı olabilir. Şüpheniz varsa, rahatlamak için renkleri seçin.

2. Doğru perdeler

serin dekor şehir daire mobilya yemek alanı

Resimdeki resimdeki gibi bu tür perdeler, mutfakta ya da yaşam alanında, mahremiyetin bir hayli fazla olmadığı bir yerde kullanılabilir. Alt kısmı kaplayabilir ve gönül rahatlığına kavuşabilir, dilerseniz odanın iç kısmına bolca ışık girmesini sağlayabilirsiniz.

Yer boylu perdeler veya iç mekan yalıtımını karartmalı olanlar

serin dekor townhouse süslemeleri yatak odası beyazYatak odaları için zemin uzunluklu perdeler veya iç mekan yalıtımını koyulaştıran perdeler gereklidir. Bu çözüm özellikle ışıkta uyumakta zorluk çeken insanları memnun ediyor. Ayrıca, komşu çok yakınsa, mahremiyetin bu tür perdelerle de korunabilir.

3. ses yalıtımı

serin dekor townhouse mobilyalar oturma odası

Çok gürültülü olduğu bir bölgede yaşıyorsanız, ses geçirmezliğe yatırım yapmak çok yararlı olabilir. Kumaş kaplı akustik panelleri duvarlara veya tavana takarak bu görevi harika bir şekilde yerine getiren güzel oteller örneğini alın. Alternatif olarak, iki veya üç bölmeli pencerelere erişebilir, bu da harika bir ses yalıtımına katkıda bulunur.

Zemini ve ağır perdelik halıları tercih edin, bu da gürültüyü yakalayan bir tampon alan yaratmanıza yardımcı olabilir.

Akustik panellere bir alternatif arıyorsanız, bir kitap koleksiyonunu deneyebilirsiniz.

Rahat bir okuma köşesi tasarlayın

serin mobilya fikirleri townhouse mobilyalar okuma köşe piyano

4. Canlı şeyler

serin mobilya fikirler townhouse mobilyalar sehpa kanepe

Tencere, succulents tepsileri ve kesme çiçek, çiçek soğanları hava ve bitkileri entegre edin. Kendinize meydan okuyun ve her odada bir bitkiyi yönetip yönetemeyeceğinizi görün. Hiçbir şey yetiştiremez misin? Bazı kaliteli yapay çiçekler için alışveriş düşünün. Harika olan bazı kırsal örnekler var! Yeşil olan bir şey yoktan çok daha iyi!

Eğer bir evcil hayvana iyi bir ev verebilirseniz, o zaman yapın! Yani atmosfer kesinlikle daha rahat hissedecek. Balığın yüzülmesi gözlemi bile strese karşı koyabilir.

serin ev dekor townhouse kurmak evcil kedi

5. Doğal dokular

serin dekor şehir daire baca

Günlük hayatta çok fazla sahte malzeme, sanat ve yüksek teknoloji ürünü malzemelerle çevriliyiz. Odanızda doğal malzemeler ve dokular dahil edilmesi, mekanınızı canlandırmanıza yardımcı olacaktır. Pamuk, sisal veya pamuklu kilim deneyin. Ayrıca, düğümlü keten havlular, ahşap eklemler ve cilalı ahşap masalarla denemenizi tavsiye ederim. Ayrıca balmumu mumları, kase ve taş koleksiyonları ile oynamayı seviyorum.

6. Mobilya döşendi

serin mobilya fikirler şehir daire kurmak televizyon ahşap

Uzun ve alçak formlar, dinlenmeye ve rahatlamaya davet eder. Bu tip bir kanepeye yer yok mu? Ya da belki de ekipmanınız uzun ve düşük bir güvenilirliğe uyacaktır. Belki bir platform yatağı isterdin?

Sakinleştirin, Zen sade bir beyaz ve ahşap renk paleti, dalları ile geniş vazolar ve rahat minderler ile hissedin.

7. Manzaralı bir koltuk

serin dekor townhouse mutfak kurmak

Pencerenin yanında oturmak ve şehri gezmekle ilgili çok romantik bir şey var. Nerede olursanız olun küçük nişleri entegre edin. Tomurcuk yastıklı bir koltuk ve pencerenin hemen dışındaki küçük bir masa takmayı deneyin. Böylece sokağın manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.

8. Düşük teknoloji ömrü

serin iç tasarım şehir daire kurmak renk düzeni

Retro teknolojilere geri dönün. Bu bir telefona, pikap ya da büyükbabanın saatine erişebildiğin bir şey. Sadece yüksek teknolojili tesislerle yaşamak uzun vadede çok yorucu olabilir. Çoğu zaman bunlar çok işlevli, canlandırıcı ve basittir.

9. Düzenli bir ortamda yaşamak

serin dekor townhouse mobilyalar essbreich renkli yemek sandalyeleri

Dairen ne kadar büyük olursa olsun, onu çok düzenli tutmalısın. Dışarıdaki dünya sesli ve görsel uyarımlarla dolu. Evinizi tam tersi hissi uyandıran bir şey olarak düşünün. Temiz, sessiz ve dinlendirici olmalı.

10. Gizemli bir bahçe

serin ev dekor townhouse kurmak balkon bahçe tasarımı

İster arka bahçede, ister küçük terasta, balkonda ya da yangın merdiveni olsun, özel alanı dışarıdaki çok iyi koruyabilirsiniz. Komşulardan gelen gürültüyü engellemek için kapalı bir açık alan oluşturun. Gece için uygun ortam ışıklarını ekleyin.

Özel açık alan

serin mobilya fikirler townhouse mobilya balkon teras ahşap mobilya