Açık yaşam – bir duvarı yıkmadan önce bilmeniz gerekenler

açık oturma alanı duvar yemek odası ile mutfak aşağı yırtılma

Açık yaşam alanı – Dairenizdeki hareketi kolaylaştırın

Kendinizi 2014 için daha açık bir hayata adadınız mı? Daha sonra bir duvarın yıkılması muhtemelen sizin listenizde. Bu bazen çok basit görünüyor: duvarı yırtıyorsunuz ve çok daha geniş bir alanınız var.

Duvarın nerede olduğuna ve hangi malzemenin olduğuna bağlı olarak, bu meydan okuma oldukça büyük olabilir.

İşte düşünmeniz gereken bazı şeyler.

Neden mimarlıkta böyle bir değişiklik yapmalı?

Çoğu zaman daha açık bir plan ve daha modern bir kat planı oluşturmak istersiniz. Böylece apartmandaki hareketi kolaylaştırabilir ve daha parlak hale getirebilirsiniz.

Genellikle meydana gelen bir sebep. bir geçiş ve daha fazla koltuk oluşturmaktır.

Burada, mutfağın yemek odasına açılması için duvarın yırtıldığı LA’dan bir örnek var. Yarımadanın daha fazla oturma ve çalışma alanı sağlar.

Duvarı yırttın ve çok daha geniş bir alanın var.

açık oturma odası duvar yıkım mutfak yemek bar bar tabureleri
Kimi işe almalısın?

Duvarın yapısına ve içerdiği her şeye bağlıdır. Su boruları veya elektrik kabloları olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Risklerden kaçınmak için muhtemelen bir mimara dönmelisiniz. Uzman görüşüne yatırım yapmak size para kazandıracak. Mimar Jeffrey Veffer böyle diyor. Tüm duvarın çıkarılması çoğu zaman oda karakterini tamamen değiştirecektir. Çoğunlukla iyi bir fikir, duvarın bazı kısımlarını dik tutmaktır.

soruşturmak Uzman ile kendiniz 

açık oturma alanı duvar yemek odası ile mutfak aşağı yırtılma

Dikkate alınması gereken diğer şeyler

Bir kattaki odalarda duvarların yırtılması iki kattakilere göre çok daha kolay. Maliyetler de yeniden inşa sürecinde veya daha sonraki bir tarihte çok farklı olacaktır.

Ayrıca, her durumda, destekleyici bir duvar olsun ya da olmasın, bir uzmana sahip olmanız gerekir.

Uzman, duvarın yırtılmasından sonra tavana ve zemine ne olacağını size söyleyecektir. Örneğin, tüm alanın üzerinde iyi bir parke zemini çekmek zor olacaktır.

Mutfağını yemek odasına bağla

yemek alanı ile mutfak aşağı yırtılma açık yaşam alanı duvarBazı durumlarda parçaları ayarlayarak iyi sonuçlar alabilirsiniz, ancak asla mükemmel değildirler. Bu yüzden, bundan sonra halı tek mükemmel görünümlü çözüm olabileceğinin farkında olmalısınız.

Bölümü yıkın – avantajları ve dezavantajları

açık oturma alanı duvar yemek odası zemin ile mutfak aşağı yırtılma

Duvarların mimarisinin içeriği

Duvarları yırtarken bu temel bir sorundur. Su, gaz veya elektrik hatlarını yeniden kurmanız gerekir ve bu genellikle çok fazla uzman iş gerektirir. Bazen birçok sürpriz var. Veffer, kullanılmayan bir gaz borusu bulduğu 1920’lerden kalma bir binaya sahipti. Bir uzman bunu kaldırmak zorunda kaldı.

Bir duvarı yırtarken temel problemler

açık oturma alanı duvar yıkım mutfak yemek odası kat planları

Bir proje ne kadar sürer?

Dairenizin mimarisinde böyle bir değişiklik iki hafta kadar sürebilir. Bununla birlikte, bu, daha sonra takip edecek olan zemin ve tavan üzerindeki çalışmaları içermez.

Yeterince zaman ayırın

açık oturma alanı duvar mutfak yemek odası ile aşağı yırtılmaizin

Elbette bir tane almak zorundasınız, çünkü duvarların yırtılması belli koşullar altında tüm yapıya çok zarar verebilir. Uygun yetkililere danışın.

Böyle bir projeyi gerçekleştirmenin en iyi zamanı

Yapılması gereken en iyi şey, duvarların yerinden yeniden tasarlanması ile birlikte yırtılarak yapılmasıdır. Her şey aynı zamanda çok fazla toz ve gürültü ile ilişkili. Yaz aylarında açık havada daha kolay kaçabilirsiniz! Aksi takdirde otelde kalma olasılığı da dikkate alınmalıdır.

Sonunda tatmin olacaksınız, çünkü tüm çabalar değerlidir.

açık oturma odası duvar bölme duvar olmadan mutfak yemek odası aşağı yırtılma