Tavanın daha uzun görünmesini sağlayan 13 yol

 rustik yatak odası tavan tasarımı ahşap

Yüksek tavan odayı daha büyük gösteriyor

 

Çok düşük tasarlanmış bir battaniyeniz var mı? Ortalama olabilirler mi, ama daha yüksek görünmek mi istiyorlar? Bu ayrımı birçok farklı şekilde yaratabilirsiniz. Sizi uyarıyoruz: Bazı tavsiyeler tamamen çelişkili görünüyor.

Fakat bunun nedeni, farklı türlerdeki alanlarla ilgilidir. Ama eğer okuduktan sonra kendi battaniyeni okuyorsanız, kendiniz için doğru ipuçlarını bulacaksınız.

Yüksek tavan tasarımı için fikirler

yüksek tavan tasarımı beyaz kırmızı aksan
1. Tavan tasarımının daha yüksek görünmesini sağlayan mimari yaklaşım.

Rustik mutfak

Geleneksel mutfak tavanı ahşap kirişler

Endüstriyel stil veya açıkta kalan boruların bir hayranı mısınız? Bu tür öğeler kalbin atmasını sağlıyor mu? Kaba bir tavan sadece böyle bir izlenimi geliştirmeyecek, aynı zamanda daha yüksek bir tavan tasarımı izlenimi verecektir.

2. paslı ışıklar kullanın

Paslı ışıkları ile

dahili aydınlatma tavan tasarım fikirleriBu tavan ışıkları gibi zaten çok düşük bir tavan tasarımından çıkan her şey tavanın daha düşük ve oda - daha küçük görünmesini sağlayacaktır. Bunlar değerli kayıp santimetrelerdir. Bunun yerine, yalnızca tavanın içinde yer alan yerleşik ışıkları kurmalısınız. Ya da battaniyeleri unut ve duvar ışıklarına odaklan.

3. Avizeleri çıkarın

Avizeler yok

modern oturma odası tasarımı yeşil koltuk

Buradaki oranlar kilit öneme sahiptir. Döşeme ve son olarak tavandan öne çıkma kabiliyeti vardır. Zaten bu zaten düşükse, bu kesinlikle bir avantaj değildir. Şeritleri tavanla aynı renkte çalıştırabilirsiniz. Bu, ekstra yüksekliğe kadar olan bütünlüğü yaratır.

4. Tavanı beyaza boyayın

Beyaz tavan tasarımı

beyaz tavan tasarımı basit oturma odası

Battaniyeler söz konusu olduğunda akla ilk gelen şey budur. Bu iyi bir sebepten dolayı olur. Deco'daki beyaz parlaklaşır ve yükselir. Bu, görsel olarak tavan tasarımının yükseltildiği anlamına gelir. Saf beyaza karar vermek istemiyorsanız, en azından duvarlarınızdan daha parlak bir gölge seçmelisiniz.

5. Tavan tasarımında duvarların bir parçasını boyayın

Mavi tavan tasarımı

rustik yatak odası ahşap başlık tavan

Bu işitme metodu, tavanın sınırlarının algılanmasını değiştirir ve birkaç psikolojik santimetre ekler.

Parlak tavan tasarımı

    1. parlak tavan tasarımı avize yemek odası
  1. Parlak boya

Işığın ve nesnelerin yansıması odayı artıracak ve aydınlatacaktır. Eğer dramatik bir şekilde yapmak ve tavan tasarımı için ayna benzeri bir parlaklık tercih etmek istiyorsanız, tüm oda sonsuz görünecektir. Bütün odaya yansıtılacak.

Mat yüzeyli tavan tasarımı

origenelle tavan tasarımı oturma odası fikirleri renkleri

  1. Mat yüzey

Mat üst katlar tavanı neredeyse ortadan kaldırır. Kusurlar ve dezavantajlar ortadan kalkar ve oda odağının üzerine düşer.

Siyah ve beyaz çizgili dikey

siyah beyaz iç çizgili duvar

  1. Duvardaki dikey şeritler

Gözlerinizi yukarı çeken herhangi bir şey, dikey çizgilerle kesinlikle karşılaşacak olan, tavanı daha yükseğe ve odayı daha büyük hale getirecektir. Şeritler arasındaki kontrast ne kadar büyük olursa, etki o kadar iyi olur.

Düşük mobilyalarla kurulum

Oturma odası aydınlatmasında parlak renkler

  1. Düşük mobilya tercih edin

Eğer mobilyaların yatay çizgileri normalden daha düşükse, insanların mekanın gerçekte olduğundan daha büyük olduğunu düşünmelerine izin vererek gözün dışına çıkabilirsiniz. Bir bonus, pencere görünümlerinin de daha büyük olmasıdır. Böylece mobilya camı engellemez.

Dikey konumlandırma

Resim duvar tasarımı yaşam fikirlerinin mavi aksan

  1. Parçaları dikey olarak konumlandırın

Yerden tavana kadar kitaplıklar veya duvardaki çerçeveli nesneler olsun, dikey kurulum odayı daha yüksek gösterecek ve gözü yukarı çekecektir.

Yüksek pencere dekorasyonları

Oturma odası büyük pencere mobilya aydınlatma

  1. Pencere süslerini kaldır

Perdelere baktığınızda, gözümüz boyutlarını otomatik olarak pencerelerinkine ayarlar. Perdelerin büyük olması, pencerenin daha yüksek görünmesini sağlar.

Böylece odayı görsel olarak büyütebilir ve aydınlatabilirsiniz.

Rustik yatak odası

rustik yatak odası ahşap tavan

  1. Karnaval süslemeleri atla

Pencerelerin ortaya çıkması, odanın daha büyük görünmesini sağlayacaktır. Bu, tonozlu tavan tasarımında deneyimlediğiniz aynı etkidir. Birisi daha fazla alana sahip olduğunu düşünüyor, ancak durum böyle değil.

Büyük ayna

Büyük kat ayna yatak odası masa lambası

  1. Pencereleri kullan

Yine, mekanınızın şık tasarımına gelince, kendilerini veya ışığı yansıtan şeyleri bütünleştirmek istersiniz. Aynalar sadece daha fazla ışık sağlamakla kalmaz, aynı zamanda alanı gerçekte olduğundan daha büyük olarak algıladığınızdan emin olun. Aynayı duvara asın ve istenilen etkiyi elde etmek için eğin.