Organik Mimari – Doğa ve Heykel Özellikleri

Organik mimari tasarımcı ortamı

Diğer birçok stildeki gibi organik mimari neredeyse bağımsız bir felsefedir.

Bu doğa ve insan arasındaki mükemmel uyuma dayanmaktadır.

Organik mimari her gün insanın iç yaşamının bir parçası olmalıdır. Aynı zamanda, çevredeki doğal manzaraya sorunsuz bir şekilde entegre edilmelidir.

Bu tip klasik veya modern mimariyi, biyolojik organizmalarla karşılaştırılmadan tanımlamak zordur. Her bir öğe kendi nesnesini kendi yaşam yapısıyla temsil eder, kendi yasalarını takip eder ve aynı zamanda birçok işlevi yerine getirir.

Organik mimari

Organik mimari patika ağacı
Frank Lloyd Wright mimarlıkta bu yönün kurucusu olarak kabul edilir. Bu türden ilk çalışması 1908 yılında inşa edilen Robbie House. Chicago'da yer almaktadır.

Diğer büyüleyici çalışmalarından biri de Pennsylvania'daki Fallingwater House.

Organik mimari taş patika

 Burada aşağıdaki prensibi pratikte nasıl gerçekleştirdiğini görebilirsiniz: Ev, dünyadan büyür gibi görünmelidir.

Her şeyden önce, biraz ek işlemle uygulanabilecek malzemeleri kullanmaya çalışır. Biri orijinal görünümlerini ve yapısını gizlemeye çalışmaz, aksine aksine onları daha da etkili hale getirir. Ne olduğu konusunda büyük bir fark yoktur. Bu prensip, dökme demir, taş, ahşap ve betona eşit şekilde uygulanır.

Hakkı mimarlıkta ilkeleri hakkında çok sıkı

Organik mimari taşlar kaya kayalarBunlardan ilki minimalizm. Ayrıca, her ayrıntıda sadelik için uğraşırsınız. Evdeki oda sayısını minimuma indiriniz. Bir oda neredeyse fark edilmeden ve sorunsuz bir şekilde diğerine geçerek uyumlu bir bütün oluşturuyor. Doğru, mutfak fikrini bir sürü bedava planla borçluyuz.

Otantik görünüm

Organik mimari çevre doğa

Biri, binanın dekorasyonunu teknik ekipman gibi doğru yapıyor. Bu, uygulanan gölgeler için, kullanılan malzemelerin miktarı ve bu mimarideki aksesuarlar için özellikle geçerlidir. Bunlar mümkün olduğunca azalır ve cam yüzeyler ve içerideki alan için daha fazla yer bırakır.

Mimarinin bir parçası olarak büyük gölgelik

Organik mimari cephe tasarımcısı

Son olarak, Sağ'ın evin tamamen yeryüzünde inşa edildiği konusunda ısrar ettiği belirtilmelidir. Bu onun temellerini içerir.

Biz, Freshideen'in stilinin büyüleyici tarihini buluyoruz.

Organik mimari beton yapı

İlkeleri anlamak, uyumlu bir ev yaratmak için daha çok yardımcı olacağına inanıyoruz. Aynı şekilde hissediyor musun? Ev tasarımınız ve modern mimarlık için Frank Llord Right'in ilkeleri hakkında daha iyi bilgi sahibi olmanın yararını biliyor musunuz?

Birkaç, iyi aydınlatılmış basamaklar

Organik mimari ışık ağaçları doğa

Dalgalı cephe

Organik mimari tasarımcısı kompleksi

Soyut şekiller ve çarpıcı görünüm

modern yenilikçi organik mimari yapı ağaçları