Yüzme havuzunuz için 10 nefes kesici fikir

havuz bahçesi veranda terası

Yüzme havuzunda oturuyor

Kış şu anda en soğuk dönemlerinden biridir ve çoğumuzun kalın ceketleri ve paltoları, eşarpları ve onlarla birlikte giden diğer her şey vardır. O yüzden az kişi yüzmeyi düşünüyor.

Ancak yaz sizin düşündüğünüzden daha hızlı gelecektir ve eğer bir villanız veya daha büyük bir eviniz varsa, yüzme havuzundan da ötürü boş zamanın tadını çıkarmak isteyeceksiniz.

Bu, sonunda iyi görünmesi gereken büyük bir yatırımdır. Bu yüzden düşünmek için çok erken değil.

Yeni fikirlerin var mı? Sizin için 10 tane var ve hepsi de C.O.S. şirketinden geliyor. Mebourne'den tasarım. Burada hem akıllı bir materyal karışımı hem de mekânsal sorunun çok akıllı çözümü bulunacak. Yüzme havuzlu açık alanlar için bu muhteşem fikirler nasıl tasarlandı. Sanal bir tur atalım ve kendini kaygısız olarak düşünün.

Yüzme havuzunuz için fikirler

havuz koltukları güneşli bahçe tasarımı
Giriş ve çıkış alanları, akıllı tasarım öğeleri için iyi bir yer olabilir. Sudaki adımları hatırlıyor musun? Solda, iç tarafa bakan daha geniş bir düzlemin altında iki tane var. Bu alan daha uzun ve yüzme havuzunun en uzak köşesine kadar uzanır. Böylece, üzerinde harika bir şekilde dinlenebilecek bir dizi su altı bankı. Yüzme havuzundan yukarı veya aşağı doğru tırmanmayı kolaylaştırırlar.

Sınırlı alan

havuz fikirleri bahçe döşeme ahşap

Bu yüzme havuzunda samimi bir atmosfer var. Bu onu daha da davet ediyor. Bununla birlikte, bu sadece tek bir yol suyun içine girdiğinde başarılı olur. Yoğun çalılar bir çeşit sınır oluşturur ve alanı bir tür dış alan olarak belirler.

Ayrıca, kontrast boyalı arka duvarın önünde güçlü bir şekilde öne çıkan bir duşu da görebilirsiniz. Onların nüansları yüzme havuzunun ortasındaki fıskiyede yansıtır.

Kalan havuz karoları suyun havuzların ilişkili olduğu çevreleyen su rengini emmesini sağlar.

aksesuarlar

Yüzme havuzu bahçe tesisi çim bölme aydınlatmasıBu manzarada zekice yerleştirilmiş birçok unsur, uzun ve dar yüzme havuzunun sadeliğini tamamlar. Uzak ucunda bir heykel gibi görünen bir banka görebilirsiniz. Yüzme havuzunun tam karşıtı duruyor ve bir merkez olarak hizmet veriyor. Duvarın monoton görüntüsünü kırar.

Ayrıca, üstü kapalı bir pavyona sahiptir ve neredeyse görünmeyen güvenlik çiti yanında yanan güneş tarafından yeniden inşa edilen bir yer olarak hizmet vermektedir.

Ön alana bir bitki kabı yerleştirdiniz. Bu suyun üstünde yükselir ve havuzun köşesini süsleyen algavas için uzun ve dar bir yatak tutar.

Evin ve havuzun merkezi ekseni üzerinde bulunan bir çeşme vardır.

Resmin sol tarafında başka bir sendeleyerek heykel görebilirsiniz. Fıskiyelerle uyumludur ve temayı vurgular.

Sahneler

Havuz havuzu fikirleri bahçe bitkileri rattan mobilya

Su, izleyiciyi ilgilendiren şeydir, ancak arka plandaki vurgulu blok şekiller buna katkıda bulunur. Yüzme havuzunun ışıltısını daha da arttırıyorlar. Bu şekiller aynı zamanda daha da ilginç bir yer yapar. Farklı karakterler arasında elde edilen büyüleyici görsel dengeye dikkat edin. Yüzme havuzunun kendisi çok basit bir form gösterir.

Yerleştirilen öğeler

Havuz havuzu fikirleri bahçe akrilik sandalyeler kırmızı

Üst üste binen planlar ve mimari mekânın üç temel unsurunu - ev, su ve yüzme havuzunu - birleştiriyor. Fikir ahşap platformda iletildi. Biri yüzme havuzunun en uç noktasında suyun üstünde yüzdüğü hissine sahiptir.

Havuz evinin çıkıntısı, diğer tarafta bulunan spa alanına görsel bir bağlantı oluşturur.

Aynı zamanda bütün sundurma üzerinde gölge sağlar.

Yüzme havuzlarının tasarımındaki çizgiler

Havuz havuz fikirleri bahçe cam duvarları sürgülü kapılar

Buradaki yüzme havuzunun elemanları modern ev mimarisinin çağdaş unsurlarını yansıtmaktadır. Detaylar tavanın yatay çizgilerini vurgulamaktadır. Havuzun üstünde yüzüyormuş gibi görünüyor. Çizgiler, bir yüzeyden diğerine görsel bir taşma sağlar ve havuzun daha uzun görünmesine yardımcı olur.

aydınlatma

Havuz havuzu fikirleri bahçe rattan pedleri

Aydınlatma odaya başka bir önemli boyut ekler. Yüzme havuzları daha da ilginç bir görünüme kavuşur, çünkü su, maruz kalan durumda çok güzeldir. Sonuçta, yüzme havuzuna bakmak, yüzme havuzuna bakmaktan çok daha fazla zaman harcıyor. Güzel yaz akşamlarında bu etkiyi gerçekten takdir edeceksiniz.

Yüzme havuzunda sadece bol miktarda ışık değil, çevresi de iyi aydınlatılmış. Bazı bitki ve renkleri özellikle güçlü bir etki yarattı.

eksenleri

Havuz fikirleri bahçe ağaçları dekoratif palmiye ağaçları

Yüzme havuzunun tasarımına bir eksen eklemek için genellikle iki ana sebep vardır. Bir yanda, bulunan bir yapı olabilir ve bazen bu çevreleyen manzaraya bağlanmak için iyi işleyen bir yöntemdir.

Bazı adımlar verandadan yüzme havuzuna gitmektedir. Bu eve harika bir dönüş ekseni yaratır. Yüzme havuzunun diğer tarafındaki sundurmanın şekli yeniden üretilmiştir.

Bu yaklaşım doğaya olan bağlantıyı vurguladı.

Karışık malzemeler

Havuz havuzu fikirleri bahçe taş kaynak suyu

Bu yüzme havuzunun özel karakteri, köşelerde tıkanmış malzemelerin bir karışımı ile belirlenir. Bu, kabul edilmemesi gereken bir başarı örneğidir.

Karışım, ancak pozisyonları ve şekilleri genel yapıya göre anlam kazanırsa başarılı olmuştur.

Beyaz kaplı duvarlar, bir uzantı ve suya bir arka plan olarak hizmet eder. Taş yataklar da yüzme havuzunun kenarlarını vurguladı. Sonunda sağdaki bitki kapları sudan dışarı çıkar. Yüzme havuzu ile aynı malzemeden yapılmışlardı. Orada daha çok bitki var.

Üç boyut

Havuz havuzu fikirleri bahçe suyu şekillendirme kaynak suyu

Çoğu zaman iki boyutlu yapıdaki gibi yüzme havuzlarını düşünür. Yanlışsın. Bu yanlış izlenim, tüm yüzeyden ve onunla olan formun bir anlamından kaynaklanır. Yüzme havuzları da anlaşıldığı gibi derinliğe sahiptir.

Bu nedenle, mimarinin elemanlarını yüzme bantlarının tasarımına aktarmak anlamlıdır. Bu hem bu hem de önceki örneklerin bazılarında başarılı olmuştur. Bu örnekte istenen gizlilik hissi ön plana çıkıyor.

Bahçenizde bir cennet yaratın

yüzme havuzu koltukları güneşli bahçe estetiği

Harika garnet ayrıntılarını buraya eklediniz. Dramatik bir şekilde hizmet ederler. Yükseklikleri özel atmosfer hissine büyük katkıda bulunur. Bu, daha karmaşık görsel boyutlara çok şey katıyor. Burada örneklerden birinde olduğu gibi, banka kavramı daha önce uygulanmıştır. Kim böyle bir yerde dinlenmek istemez ki?

Yüzme havuzları lüks, şık, sosyal ve aynı zamanda doğaya yakın villaların bir özelliğidir. Armoni rahatlama ve restorasyonuna katkıda bulunmalılar. İşte bu yüzden burada her yön şarttır. Bu, bir zamanlar inşa edildiğinde kolayca yeniden şekillendirilemeyen karmaşık bir yapıdır.

Bu nedenle, gerçek bir cennet yaratabilmek için yukarıda ana hatlarıyla ana prensipleri göz önünde bulundurun.

Klasik, büyük bahçe sandalyeleri

yüzme havuzu koltukları güneşli bahçe saksı

Doğadan etkilenen süs eşyaları
Mevcut mor renk - şezlong

yüzme havuzu koltukları güneşli bahçe hinterho

Gri Minimalist

yüzme havuzu oturma güneşli yalan yastıklar yaz

Geri çekilmek için doğru yer

yüzme havuzu koltukları güneşli gölge hamak