Gelin buketi Gelenek esinlenerek Vintage 21 fikirler

Zaman içinde hatırlayabildiğiniz sürece, çiçek buketi bir gelinin en önemli sahnelerinden biridir. Buket, kıyafetin son dokunuşu olarak kabul edilen ve gelinin siluetini tamamlayan doğal bir gelin takıdır. Taze ve güzel kokulu çiçekler, vesilenin cömertliğini daha da vurgulamakta ve mutlu gelinin ihtişamını ve güzelliğini desteklemektedir. Farklı kültürlerde, gelin buketi damat tarafından, bazen gelinlerin hizmetçi tarafından verilir ve bu her zaman düğün töreni günü olur. Devekuşu fırlatmak şenlikli geleneğin geçmesini sembolize ediyor ve bugün de memnuniyetle karşılanıyor. Bugün geleneksel kalıyoruz ve vintage gelin buketi temasıyla ilgileniyoruz.

Vintage bir görünümde gelin buketi unutulmuş değerleri hayata döndürür.

vintage callas vahşi buket

Gelin takı ve gelenek

Her düğün geleneği, umursadığı ve geçmeyi seven birçok eski bilgelik ve sembolleri taşır. Gelin buketleri için hangi çiçekler tercih edilir ve çiçeklerin dili nasıl yorumlanır? Hangi özellikleri bir gelin buketi vintage yapmak ve gelenek gerçekten bir ilham kaynağı olabilir?

Biz olumlu yanıt veriyoruz ve güzel gelin buketilerin klasik resimlerinden ilham almanızı ve ilham almanızı sağlıyoruz.

vintage şelale buket
Geleneksel ya da klasik olana karar verirseniz ve vintage bir dokunuş elde etmek istiyorsanız, mevsime göre taze çiçekler seçebilir veya kendinizi klasik gelin çiçeklerine yönlendirebilirsiniz.

buket vintage şelalenin2

Gelin buketi ve çiçek dili

Gelenekselle uğraşmak istiyorsak, çiçek sembolizminden bahsetmek burada uygun olacaktır. Çiçek dilinin yorumunun nereden geldiğini bilmiyoruz. Yine de, bazı çiçek türlerinin sembolizmi tüm dünyada aynı şekilde yorumlanmaktadır.

vintage lilyum beyaz buket1. güller

Gül haklı olarak tüm çiçeklerin kraliçesi olarak adlandırılır. Asil koku, bir buketdeki diğer çiçeklerle birlikte büyür ve nadiren görülür. Kırmızı güller olgun aşk ve tutku için durur. Renk pembesi masumiyet ve gençlik ile ilişkilidir ve beyaz güller de vardır, çünkü beyaz güller de cenazelere getirilir.

vintage gül buketi

vintage yuvarlak gelin buketi buket

buket vintage güller anemone bidermeier form3

 2. callas

Callas aslında yas çiçekleri olarak düşünülmesine rağmen, bugün onlar nihai gelin buketi çiçek olarak kabul edilir. Bu çiçek gerçek aşkın ölümsüzlüğünü sembolize eder.

buket vintage callas maigloeckchen

buket vintage callas asa

3. Ortanca

Ortancalar gelinin sağlıklı ve gururlu bir şekilde kendi kendini algılamasının bir sembolüdür. Hediye ortanca hayranlık sayılabilir. Beyaz güller, tıpkı beyaz güller gibi, kederle de ilişkilendirilebilir.

buket vintage ortanca beyaz

buket eski ortanca mavi

4. Gerbera

Bu çiçekler güneşin parladığı yerlerde yetişir. Onlar tarafından iletilen mesaj: "Senin sayesinde her şey daha iyi olacak". Bu, çiçeklerin düğünlerde veya diğer kutlamalarda popüler olmasını sağlar. Kırmızı gerberalar anlamı güçlendirir ve onları yaşam gücü ve sevgi ile zenginleştirir.

vintage krizantem buket

vintage gerbera mor buket

buket vintage gerbera pembe

5. Lily

Zambak, ışık ve açık yüreklilikle bağlantılı en popüler yaz çiçeklerinden biridir. Warmth ve joie de vivre, zambakları sembolize eden duygular. Dürüstlük ve güvenle, muhteşem çiçekler de ilişkilidir.

buket vintage lilyum orkide karışımı

vintage lilyum buketi

6. Orkide

Bir vintage gelin buketi de orkide oluşur. Çiçek, bilinmeyen ve egzotik güzelliğin hayranlığını sembolize eder. Düğün gününde orkide istiyorsan, bir çiçekçiye danışmak iyi bir fikir olur. Orkideler ayrıca orkide türlerinin çeşitliliği ve adaptasyon yetenekleri nedeniyle zekayı temsil eder.

buket vintage orkideler2

vintage orkideler buket

7. Ranunculus

Ranunkel şakayı andırır ve muhteşem ve vahşi güzelliği ile etkileyicidir. Düğünçiçeği gelin buketi, çekicinin çekiciliğini ve cazibesini temsil eder.

buket vintage ranunkel klasik

buket vintage ranunculus

buket vintage buket 2

8. Gypsophila

Bu çiçeği her zaman başkalarıyla birlikte bir buket çiçek içinde görebilirsin. Her bir demet çiçekin büyülü görüntüsünden sorumludur. Yalnız, kıyafetiniz tam olarak bunu gerektirmedikçe, çok fazla göze çarpmayan bir şey gibi görünebilirdi. Gypsophila kalbin saflığını temsil eder.

vintage gypsophila odak buket

vintage gypsophila buket

9. Vadinin Zambağı

Vadinin zambağı, iyi bir ümidin sembolizmini taşır. Narin çiçekler ve hoş kokulu tatlı kokuları, gelin kıyafetlerini retro bir görünümle mükemmel bir şekilde tamamlıyor. Hassasiyet ve saf sevgi, vadinin zambakının sembolizmidir.

bağlamda buket vintage maigloeckchen

bağlamında buket vintage maigloeckchen

buket vintage maigloeckchen

10. Marguerite

Bu ve birçok benzer çiçek ışığı, yazları, gerçek dostluğu ve sevgiyi kutluyor. Çiçeğin mesajı hakiki ve doğaldır. Diğer çiçeklerle kombine edilebilen gelin buketi olarak.

buket vintage margarite

vintage margarites buket

11. Wicken

Birçok yaz çiçeği güneşin ve doğanın sevincini temsil eder ve bu nedenle düğünlerin güzel sembolleri olarak kullanılır. Çiçekler iki sevgili arasındaki ihale bağlantısının sevincini ifade ediyor.

buket vintage 3 küçültmek

buket vintage 4

buket bağbozumu

12. Anemon

Bu çiçekler nadiren bir gelin buketi ana parçası olarak bulunmasına rağmen, onlar mutluluk ile ilişkili yaz çiçeklerden biridir. "Tatlı kokunuzla büyülenmiş" - bu çiçeğin mesajıdır.

buket vintage anemon 3

vintage anemon çiçeği söğüt dalları

13. Ayçiçeği

Ayçiçeği zorla tanıtılmalı. Tüm yaz boyunca güneşi toplar ve güneş sarı rengiyle gözlerimizi memnun eder. Bir çiçek, geç yaz düğünü için daha uygun olmayabilir, özellikle de mesajı "Seni seviyorum" diyorsa!

vintage ayçiçeği buket

buket vintage ayçiçeği3

14. Frezya

Freesas dayanıklılığı ve uzun ömürlülüğü simgeliyor. Tek bir bitkinin birçok tomurcuğu göze uzun süreli bir keyif veriyor. Güller, gerberalar ve orkideler asil ve egzotikdir, ancak freesüleri seçerek gerçek sınıfı gösterirsiniz.

vintage frezya şelale buket

vintage freesas buket

buket vintage freesien2

15. Kasımpatı

Eğer her zaman beyaz bir düğün istediysen ve bu kışı başarabilirsen, sonbaharda çiçek açan krizantemden daha iyi bir çiçek seçimi olmaz. Çiçek olgunluk ve bağlanma hazırlığını temsil eder.

vintage krizantem buket

buket vintage krizantem düğün çiçekleri kış

buket vintage krizantem2

Gelin buketi şekilleri

Çiçek dili hakkında yeterince bilgiye sahipseniz ve çiçekçi ile sohbet ediyorsanız, aşağıdaki satırlar da yardımcı olabilir. Gelin buketi şekli tüm kıyafet için faydalı bir katkı olmalıdır. Daha fazla düğün fikirleri ve gelin buketi örnekleri aşağıdaki materyallerde bulunabilir.

buket bağbozumu armstrauss3

1. Biedermeier devekuşu

Biedermeier olarak da bilinen yuvarlak gelin buketi ya da her düğünte mutlak klasik olarak kabul edilir. Güzel, cilveli ve kompakt olan gelin buketi, mükemmel bir gelin takısı olarak hizmet verir ve evlenmemiş kadınlar grubuna zorlukla atılabilir.

buket vintage krizantem3

2. kalp şekli

Tabii ki, kalp formu, aşka gerçek bir romantizm ve inanç anlamına gelir. Kırmızı gül şeklinde kalp, vintage tarzı anımsatan olabilir.

buket vintage kalp şekli

3.) şelale

Doğal ve eğlenceli bir gelin buketi şelale şeklidir. Buketin doğal görünümüne rağmen, gelinin genel görünümü muhteşem ve zarif görünüyor.

vintage orkideler karışımı

4. asa

Buket şeklinin seçimi, gelinin genel siluetine bağlıdır. Basit bir elbise, örneğin, asa formu tarafından geliştirilir ve gelin prenses gibi görünür hale getirir.

vintage gelin buketi asa buket

                                                                                                                                                                                                                                  Kaynak: Braut-Traum.de

5. Buket

Basit zarafet, alçakgönüllülük ve alçakgönüllülük - bunlar bir kol-buket tanımlayan terimlerdir. Gelin muhteşem bir gelin buketi giyse de, tutulduğu yolu düşünmesi daha olasıdır. Zamansız ve kadınsı yoldan geçiyor.

buket vintage buket

6. Çiçek çantası

Çiçek çantası klasik gelin buketi, çanta ve çiçek demetine bir alternatiftir. Bu da vintage tarzı pratik ve şıktır.

buket vintage ayçiçeği çantası

buket vintage başlık

buket vintage gypsophila yaz fikir