Hangi havuz karolarını seçmelisiniz? Uzmanlar en yaygın eğilimleri ortaya koyuyor!

Havuzunuza yepyeni ve modern bir görünüm verin

Havuz tasarımındaki havuz karolarının rolü, başlangıçta kendini havuzun kenarı ile sınırlandırdı, fakat zamanla, fayanslar havuzlanırken daha büyük bir uygulama buldu. 1950'lerin dörtgen havuz tasarımı yavaş yavaş çeşitli karmaşık ve yüksek teknolojili havuz konseptlerine dönüştü, böylece havuz karoları daha yaygın hale geldi. Fayanslar, yeni havuzunuza modern bir görünüm ekleyebilmesinin yanı sıra, süslü veya klasik görünümüne ek olarak havuz yapımında vazgeçilmez bir unsur olduğunu kanıtlıyor. Her neyse, bunlar göz alıcı olarak hizmet eder ve havuzu tamamen göz alıcı bir kişiye dönüştürür!

Bununla birlikte, her bir kiremit tipinin kendine özgü özellikleri vardır, bu nedenle, ilgili avantajlar ve dezavantajlar konusunda kendinizi tam olarak bilgilendirmeniz gerekir. Örneğin, seramik karoları tercih ederseniz, dış mekan kullanımı için özel olarak yapılmalıdır. Aksi takdirde, kışın oldukça düşük sıcaklıklar ve suda çözünen kimyasal maddeler nedeniyle kırılacak ve kırılacaktır.

Havuz karoları neye benziyor?

su hattı üzerinde fayans

Su hattı üzerinde havuz fayans
Havuzun kenarındaki fayanslar başlangıçta farklı su mavisi tonlarında renklendirildi ve bu nedenle suyun görsel bir doğal uzantısı olarak kullanıldı. Zengin süsleme ve renkli motifleri sayesinde, İspanyol tarzı havuz karoları 60'lı yıllarda giderek daha önemli hale geldi. Yavaş yavaş, büyük fayanslar 6 × 6 cm idi. daha küçük mozaik fayanslarla değiştirilir. Bununla birlikte, bu yeni getirilen eğilim nedeniyle, gerekli olan harç miktarı üç katına çıktı - kuruma süresi önemli ölçüde arttı, küçük fayanslar döşeme sırasında parçalandı ve tekrar tekrar yenileriyle değiştirildi.

İspanyol fayansları havuza hoş bir görünüm verseler de, bir sürü problem getiriyorlar

Su hattı üzerinde İspanyol fayans

İspanyolca fayans zengin bir seçim mevcuttur. Ama sen seçer misin?

havuz için ispanyol fayansPiyasada 1980'lerde ortaya çıkan koyu yeşil ve kobalt mavisi seramik karolar daha pratik ve şık olduğunu kanıtladı; köpüklü etki su ve güneş ışığında. Birkaç yıl sonra, beyaz havuz karoları kullanıldı. Bunlar normal karanlık havuz zeminine oldukça güçlü bir kontrast oluşturduğundan ve çoğu kez özel bir temizlemeye ihtiyaç duyduklarında, yine mavi fayanslar tarafından yer değiştirdiler. Bugün, nötr ve taş gibi fayanslar, farklı havuz tasarımlarında usta oldukları ve daha fazla zahmetsizce muhafaza edilebildiğinden uzmanların odak noktasında giderek daha fazla hale geliyor. Cam fayanslar ve bej seramik karolar, son yıllarda artan ilgiden zevk alan iki popüler varyanttır.

  • ◊Extra İpucu: Uzmanlara göre cam karoları tercih etmek en iyisidir! Bunlar suyun zarif hareketlerini yansıttığı için, sudaki güneş ışığını kırarak yanardöner bir etki yaratırlar. Ayrıca, bunlar çeşitli parlak renklerde renklendirilebilir ve suyun tutkulu dansını benzersiz bir şekilde oynayabilir. Cam, ılık ve ılıman iklimlerde olduğu kadar kötü hava koşullarında da eşit derecede iyi kullanılabilir.

Cam havuz fayans karşı seramik

Ne-için-çini-fit-için-havuz

Beyaz fayanslar toplam göz alıcı olmasına rağmen, kirleri çok daha fazla öne çıkıyor!

havuz için beyaz fayans

Yeşil karanlık havuz kat

jaegergruenen fayans ile karanlık havuz kat

yeşil mavi fayans

Jaegergruene havuz karoları

Ya da klasik maviyi tercih ediyor musun?

bahçede mavi havuz oluştur

Cam fayans bugün toplam hit sayılır

Havuz karoları biraz farklı bir varyasyon

kobalt mavisi havuz fayansı

Renk tonları birbirine karışır ve eğlenceli su özelliğini yeniden üretir

Modern bir tasarım için cam karo

Cam fayans güneş ışığını yansıtır

Taşlar ve cam karolar şaşırtıcı derecede mükemmel bir şekilde kombine edilebilir

mavi cam fayans

Su altında cam fayans

camdan su havuzu fayansları

Nefes kesen bir atmosfer için Waterline mozaik karolar

Eşsiz yüzme havuzunuz için bej / kahverengi cam veya seramik fayans

yüzme havuzu için bej  Havuz için nötr bej karo

Havuzun etrafında taşlar mı?

Havuzun etrafında taş fayans

havuz taş suya taş