Paisley desen seramik fayans – oryantal ve geometrik aksan ile fayans

Desenli desenden esinlenen seramik karolarla dekoratif fikirler

Birisi Paisley dediğinde, önce kumaş desenlerini düşünürsünüz. Çünkü esas olarak bunların süs tasarımlarıyla ilgilidir. Anavatanlarının Pers olduğuna inanılıyor. Ancak, desenler bir İskoç kasabasından sonra isimlendirildi. 19. yüzyılın başında, bu popüler Doğu desenini taklit eden pahalı olmayan kumaşlar yapmak için kullanıldı. Özgünlükleri ve çekici karakterleri sayesinde, onlar değer ve popülerlik kazandı.

Tekstil endüstrisindeki diğer birçok popüler desen gibi Paisley deseni de iç tasarımda geniş kullanım alanı bulmuştur. Paisley’de de seramik fayanslar var ve size aşağıdaki harika örnekleri göstereceğiz.

Paisley paterni ve Orient’te dağılımı

desenli desen fikirleri ile seramik fayans duvar karoları

Paisley paterni, Pers dışındaki birçok ülkede meydana gelir. Orada farklı bir ismi var. “Türk Salatalık”, “Salatalık”, “Allah’ın Gözyaşları”, “Hint palmiye yaprağı” gibi farklı isimlerle bulacaksınız.

Numunenin tanımı ve güzel örnekler 

paisley desen dekor fikirleri ile seramik fayans banyo karoları
Paisley deseninin görünümü, bir damla veya bir salatalık ile karşılaştırılabilir. Bir uç biraz yuvarlak. Farklı desenlerle kombinasyon halinde bulunur ve farklı dekoratif grafik stillerinde yürütülür.

Paisley’deki seramik karolar mat veya parlak bir yüzeye sahip olabilir. Renk tasarımında herhangi bir kısıtlama yoktur.

Zemin fayansları desenli 

Paisley desen dekor fikirleri ile seramik fayans oturma odası yer karoları

Zarif bir tasarıma sahip banyoda göz alıcı

Paisley desen dekor fikirleri ile seramik fayans banyo karoları modern banyoPaisley desen çeşitli iç tasarım stillerine iyi uyum sağlar. Ama bizim düşüncemize göre, en iyisi şu: Doğu tarzı, sömürge tarzı, neo-klasik, art deco, minimalizm.

Iç tasarım stilleri ve eşleşen fayans 

paisley desen dekor fikirleri duvar karoları ile seramik fayans

Desenli desenlere sahip seramik karolar, renkli bir iç tasarımın yaratılmasına katkıda bulunur. Ancak diğer yüzey işlemleri bu modeli başarıyla uygulayabilir. Odalarınıza klasik ama egzotik bir yetenek vermek istiyorsanız çok uygundur.

Ancak, onu modern bir tarzda uygulamak istiyorsanız, Paisley modelinin stilize edilmiş versiyonuna erişmemiz gerekir.

Paisley fayansları ile aksanları yerleştirin

paisley desen dekor fikirleri yer karoları ile seramik fayans

Geometrik desenli karolar bir vuruştur

seramik fayans banyo fayans fikirler desen renkleri

İlginç desen fayanslarıyla modern bir ortam yaratın

seramik fayans yer karoları fikirler resimleri

Aşağıdaki örneklerden ilham alın!

seramik fayans yer karoları fikirler desen renkleri seramik fayans yer karoları yama çalışması desen renkli seramik fayans yer karoları yama işi desen renkleri Seramik fayans karo yama çalışması desen renkli Seramik karo fayans ilginç desenleri yatıyordu seramik karo fayans ilginç desen fikirleri yatıyordu seramik fayans duvar karoları fikirler banyo karoları fayans duvar karoları fikirler seramik fayans duvar karoları fikirler resimleri modern banyo fayans duvar karoları fikirler desen renkleri palazzo versace otel dubai seramik fayans dekor fikirleri yer karoları palazzo versace otel dubai yer karoları palazzo versace otel dubai çini deseni palazzo versace otel dubai duvar karoları