Fütüristik mimarlık – geleceği nasıl hayal edeceğiz?

Geleceğimizi nasıl öngördüğümüzü açıkça gösteren fütüristik mimarlık

 

"Fütüristik mimarlık" terimiyle anladığımız her şey aslında oldukça çeşitlidir. Bu mantıklı, değil mi? Fütüristik mimarlık geleceğin mimarisidir. Bu, mevcut tasarımımızın yanı sıra çok çeşitli olacak.

Örneğin, zirveyi simüle eden birkaç bina var. Bu masif yapılar görsel olarak havada çözülür. Bunlar, ağırlıksız ve havadar görünen ve manzaranın genişliğini vurgulayan gökdelenleri veya diğer büyük ölçekli binaları dayatıyor.

New York'ta gökdelen

Fütüristik mimarisi inşa ve canlı yusufçuk gökdelen new york

Diğer fütüristik binalar yeni teknolojiler için cazibeyi simgelemekte ve karanlık metalik renkler kullanarak varlıklarını vurgulamaktadır. Fütüristik mimarlık, geleceği nasıl hayal ettiğimize bağlı olarak, çeşitli görünüşler alır.

Anketimizi bu soruya tabi kılıyoruz.

Kuveyt'te Сobra Kuleleri

Fütüristik mimarlık inşa ve yaşamak Сobra Towers Kuveyt
Aequorea, yüzen şehir

Fütüristler ve çevre uzmanları, dikkatimizi çeker ve sudan sular altında kalabileceğimiz gerçeğine dikkat çeker. Sağlam bir zemin üzerinde değil, suda yaşamayı ve orada çalışmayı öğrenmek zorundayız. Gelecek için bu korku ya da vizyon, mimar Vincent Callebaut ve meslektaşlarının çalışmalarına ilham vermiş olmalı.

Aequorea - yüzen bir şehir

Fütüristik mimarisi inşa ve yaşamak aequorea yüzen şehirFütüristik mimarisi Aequorea yüzer şehirKuveyt şehrinin su kuleleri, daha yüksek boyutlara ulaşmamızı sağlayan muhteşem şekilleri göstermektedir.

Kuveyt'teki organik ve doğal binalar sadece görsel olarak büyüleyici değil. Teknik açıdan sadece yeni yüksekliklere ulaşmamıza izin veriyorlar.

Fütürist tasarımı tipik bir örnek.

Organik Piramitler - Organik formların yeniden keşfedilmesi

Tarih bize atalarımızın çok gelişmiş ve unutulmuş bilgiye sahip olduğunu öğretir. Büyük piramitler nasıl inşa edilmişti, çok net değil ve birçok dünya dışı etkiden şüpheleniyor.

Biyo-Piramit 

Fütüristik Mimarisi İnşa ve Canlı Biyolojik Piramit

Arkaik ve antik tasarımlar kendi başlarına çok fazla potansiyel gizliyor gibi görünüyor. Geleceğin mimarları bundan mümkün olduğunca kâr etmeyi amaçlıyor.

Kahire için planlanan biyo-piramit, geçmiş ve gelecek arasındaki mükemmel simbiyozun tipik bir örneğidir. Boyutta Mısır binalarını birkaç kez aşacaktır.

Cloud Capture veya bulutları doğru yerde nasıl edineceksiniz

Bu bir konut projesi değil, Kore mimarlarının yardımıyla yaratıldı. Bu proje bulutları yakalama ve onları gerçekten ihtiyaç duyulan yere getirme yeteneğine sahiptir.

Bulut yakalama

Fütüristik Mimari Yapı ve Canlı Bulut Yakalama

Bu tür fütüristik projeler, dünyanın dört bir yanındaki insanlar arasında daha fazla dayanışma ve hatta mal paylaşımı için umut anlamına geliyor.

Güney Kore'de eko- terapi, çevreye araştırmayı gerçek bir deneyim haline getiriyor

Çevre korumaya yönelik araştırmalar bu komplekste çok çekici bir yerde gerçekleşecektir. Bu alandaki çalışmalar çok çekici olacak. Bina aynı zamanda enerji verimli bir inşaatın en iyi örneğidir.

Güney Kore'de ekoyum

Fütüristik Mimari Yapı ve Yaşam Ecorium Güney Kore

Çin'de Dawang Mountain Resort

Çin'de Dawang Mountain Resort, fütüristik estetiğin bir simgesidir. Bu kompleks, bilim-kurgu filmlerinden birinin yanı sıra bir uzay istasyonu şeklinde inşa edildi. İnsanlar böyle komplekslerde rahat hissediyorlar ...

Çin'de Dawang Mountain Resort

Fütüristik Mimari Yapı ve Canlı Dawang Mountain Resort Çin

Bu tür kaplıcalar birkaç on yıl içinde rüya yerleri olacak mı? Elbette tatilinizi iyi geçirebilirsiniz, değil mi?

Yeni Göçmenler: Geleceğin gökdelenleri

Diğer gezegenlerde yaşama girişimi, büyük ölçüde, Dünya'daki bazı sorunlara çözüm olarak ele alınmaktadır. Fakat belki de birçok insan için bu, küresel kriz tehlikesinden kaynaklanmayan bir rüyadır?

Mars'ta gökdelen

Fütüristik Mimarisi İnşa ve Canlı Nomad Gökdelenler Mars

İşte bu yüzden fütüristik mimarlık "Yeni Göçebe" olarak projelendiriliyor. Yeni yaşamı sembolize ediyorlar - küçük bir alanda, ama yine de mobil ve şık

sualtı Otel

Durum bu sualtı oteliyle benzer. İklim değişikliği temelinde iyi bir perspektifi temsil ediyor ve aynı zamanda pek çok insan dünyamızın sualtı yaşamı ile tek olmasını istiyor…

sualtı Otel

Fütüristik mimarisi İnşa ve sualtı otel yaşamak

Gökyüzündeki şehirler

Su altındaki binalar da daha fazla yaşam alanı kazanmak için bir çözümdür. Yeryüzünde yaşamak için çok çeşitli seviyelerde yaşamak zorundayız, böylece yeterli yaşam ve çalışma alanımız var ... Gökyüzündeki şehirler için birkaç fütüristik mimari proje bunu su altı planlarının yanı sıra bunu kanıtlıyor.

Gökyüzünde fütüristik bir şehir

Fütüristik Mimari Yapı ve Canlı Şehirler-Gökyüzü Fütüristik Mimari Yapı ve Canlı Şehirler Gökyüzü Projesi