Shigeru-Ban Japon mimari evleri

Geceleri Japon mimarisi modern ev

Japon mimarisi Shigeru - Ban evleri sizi etkileyecek

2014 yılında Pritzker Ödülü'nü kazandı. Bu bir fırsat, ama bugün Shigeru - Ban hakkında yazmak istediğimiz tek sebep değil. Bugünkü raporumuzun gerçek sebebi, yakın zamanda Japon mimarlık evlerinin bilincinde olduğumuzdur.

Uzun zamandır bu mimarinin modern eserlerini görmemiştik. Her şekilde ilham verici ve çok popülerler.

Yenilikçi ve etkileyici

shigeru ban mimari ev japon mimarisi
Pritzker fiyatına kısaca

Pritzker Ödülü hakkında bir şey biliyor muydun? Mimaride bu yüksek ayrıcalığın kurucusu Jay A. Pritzker'dır. Onun dileği, Nobel Ödülleri tarafından karşılanmadığı için, mimarlık alanında prestijli bir ödül sunmaktı. Fiyat otel zinciri Hyatt tarafından desteklenmektedir. Jay Hyatt'ın ölümünden sonra, vakıf ve ödül büyük oğlu tarafından yönetiliyor. Bugün beklentilerin iyi kanıtlandığı ortaya çıkıyor. Bu ödül, mimarlık alanında yaratıcılığı teşvik ediyor.

Büyüleyen bir mimari

modern mimari shigeru ban modern bina yasağı

Shigeru-Ban binası ve Japon mimarisi genel olarak

Shigeru-Ban, birkaç yıl boyunca Yuri'nin bir parçası olmuştur. Bu, 2006 ve 2009 yılları arasında oldu. 5 Ağustos 1957'de doğdu. 2014 ödülünü aldı. Şu anki Yuri'ye göre, onun işi Pritzker'in misyonunu sembolize ediyor. Ama bizim düşüncemize göre, aynı zamanda modern Japon mimarisinin en iyisini simgeliyor. Çünkü aynı zamanda iç ve dünya çapında çok ince bir şekilde davranmayı başarır. İkincisi, her şeyden önce, günümüzün mimari hava unsuru için bu kadar çarpıcı olanın hakimiyeti ile gerçekleşir. Doğal ışığın cömertçe ödenmesi ve ustalığı için modern teknolojiler, Japon mimarisini insanlara ve ruhsal olarak belirli bir Uzak Doğu tarzında yükseltir.

Nazik çizgilerle mimari

japon mimarlık ev mimarlık modernÖzellikle modern bina

shigeru ban mimari ev modern mimari

İlham mimarisi

Japon mimarisi shigeru ban evi çağdaş

Her şey araştırmaya dayanıyor

Hayatta çok sık olduğu gibi, basit ama aynı zamanda görünüşte rasgele maceralar derin keşiflerin sonucudur. Her bina önceden çok dikkatli bir şekilde incelenir. Yeniden kullanılabilir karton ve mukavvadan oluşan bu inşanın sadece inovatif olduğu düşünülmektedir.

Sonuçta ortaya çıkan işler çok çabuk kuruyor

shigeru ban evi modern mimari

İçeriden bir ev

modern mimarlık Japon mimar shigeru yasağı

 Kriz bölgelerinde, bu çok yararlı bir çalışma modelidir. Çünkü bu tür binaları hızlı bir şekilde inşa edebilir ve her şekilde sürdürülebilir olabilirler. Bu kesinlikle tesadüf değil. Ne de olsa, felaket yapıları uzun vadede çok önemlidir ve tahminlere göre zamanla daha da önem kazanacaktır. Shigeru-Ban mimarisi ile ilgili iyi olan şey, doğa ile uyum içinde olmasıdır. Mimar bu gücü kullanır ve bu Japon ve küresel modern mimaride önemli bir dönüşümdür. Şimdiye kadar, bu doğaya direniyor gibiydi. Şimdi bir istikrar yaratmaya ve doğa ile uyum içinde yaşamaya çalışıyor.

Burada evi görebilirsiniz

shigeru ban ev karton japon mimarisi

 Çayevi mimarisi

çayevi shigeru ban mimarlık modern karton

Bunlar sadece "acil" durumlar için değil

Shigeru-Ban'ın Japon iç tasarımının gelişimi ile ilgili çalışmaları büyük önem taşımaktadır. Onun çalışmaları için sadece kriz bölgelerinde hızla inşa etmekle kalmıyor. Normal şartlar altında bile çok başarılı girişimlerde bulunur ve kullanıcının daha rahat ve keyifli hale getirmesi için binaları yaratmıştır.

Şık bir mimari

japon mimarisi modern mimarlık shigeru yasağı

Küçük ama konforlu ev

Japon mimari ev acil modern mimari

Ayrıca, Japon iç tasarım estetiği ve uluslararası başarılar eşit olarak yararlanacak. Birincisi yepyeni, yükseltilmiş bir seviyeye getirildi.

Bu başarının mutlak resimli bir kanıtı, geniş, havadar alanın beton, sürgülü kapılar ve Curtain Wall House'un köşesini oluşturan beyaz şişirilmiş yelkenliyle birleştirilmesidir.

japon mimarisi modern mimarlık ünlü mimarlar

Diğer ilginç özellikleri

Yazarlar ve mimarlık için önemi - içte ve dışta - daha fazlası söylenebilir. Bu yüzden daha fazla okumaya değer kılan bazı yenilikçi yönler sunmak istiyoruz.

Birincisi, Japon mimarlık evleri ve iç mekanları için kağıt ve bambu ikame edilebilirliğini keşfediyor. Çünkü her iki formda da birtakım formlar eşit şekilde yapılabilir. Bu yüzden bölgeye bağlı olarak, bölgedeki kaynaklar açısından hangi çözümün daha uygun olacağına karar verebilirsiniz.

Aynı zamanda endüstriyel yapıdaki tipik konut elemanlarını birleştiren ilk şirketlerden biridir. Müşteriler tarafından hemen tolere edilmeyen, ancak işçilere açıkça uygun olan bir hizmet. Ayrıca geçen yüzyıldan itibaren uluslararası ve Japon iç tasarımının yönlerini de ele alıyor. Seri üretilen ürünlerin de şaşırtıcı bir uygulama ile son derece ilginç görünebileceğini kanıtlıyor. Çeşitlilik ve yatıştırıcı psikolojik ve sosyal etkiler. Bu yüzden bir cümleyle onun övgüsünü överdik.

Shigeru-Ban tarzındaki iç tasarım

shigeru ban iç tasarım oturma odası mobilyalar

Beton optiğinde duvar tasarımı

modern mimari iç tasarım shigeru yasağı