Avustralya’da bulunan sağlam fütüristik ev tasarımı

katı fütüristik ev tasarımı avustralya mimarisi

Avustralya'da bulunan sağlam fütüristik ev tasarımı

Avustralya şirketi Charles Wright Architects, kuzey Queensland'daki en güçlü kasırgalara dayanabilecek bir ev inşa etmek için prekast ve in-situ beton karışımını kullanıyor.

İki katlı konut, sahilde bir yağmur ormanı alanında bir göl kenarında asılı

katı fütüristik ev tasarımı avustralya konutu




Yağmur ormanı alanı, meteorolojik ölçeklerin en üst ucundaki tropikal siklonlara eğilimlidir. Hacimli dirsekli hacimler, sadece bu siklonlara dayanacak kadar güçlü olmakla kalmaz, aynı zamanda su baskınları sırasında suyun içeri girmesini önler.

Bina, kuzey Queensland'daki en güçlü kasırgalara dayanabilir

istikrarlı büyük fütüristik ev tasarımı avustralya hava koşullarına dayanıklı katı

Charles Wright'ın mimarları, binayı bağımsız ve kendi kendine yetebilecek şekilde tasarladı. Çatıda güneş panelleri elektrik üretirken, 250.000 litrelik su sistemi sakinlerin yağmur suyu ve grey suyu geri dönüşüm teknolojilerinden faydalanmasını sağlıyor.

katı fütüristik ev tasarımı avustralya yapısı



"Amaç sadece teknik bir sonuç üretmek değildi," diye açıklıyor mimarlar, "doğal olanaklardan büyük ölçüde yararlanan ve çevredeki doğal sulak alanın yeniden ortaya çıktığı bir bina yaratmak."

Ev, FNQ sahil yağmur ormanlarının kenarındaki çevreye duyarlı bir yer için iklim-nötr bir çözüm sunuyor

katı fütüristik ev tasarımı avustralya hava koşullarına dayanıklı siklonlar

Bina Damga Evi olarak adlandırılır ve duvarların ve çatının üzerinden geçen yuvarlak çukurlar ızgarasıyla yapılmış güzel bir dış cepheye sahiptir.

Binanın girişi en üst kattadır.

katı fütüristik ev tasarımı avustralya iç

Binanın girişine bir geçit ile ulaşılır - su üzerinde uzun bir köprü. İçeride, büyük bir ana oturma odası birkaç oturma alanı, mutfak, yemek odası ve spor salonu sunmaktadır. Yatak odaları kanatlarda yer almaktadır.

Beton, sürekli olarak daha serin ve daha konforlu bir yıllık ortam sıcaklığı sağlamak için yerleşik panelli sunroof'u geliştirdi ve yalıtıldı

katı fütüristik ev tasarımı avustralya zemin kat

Charles Wright Mimarlarından daha fazla bilgi:

Damga Evi
CWA, proje müşterisi tarafından FNQ Strand Rainforest'in kenarındaki çevreye duyarlı bir konuma iklim-nötr bir çözüm sağlamak için yaklaştı. Amaç sadece teknik bir sonuç yaratmak değil, aynı zamanda büyük oranda doğal olanaklardan yararlanan bir bina oluşturmaktı. Binada Ulusal Parklar, Çevre Ajansları, Eyalet ve Yerel Yönetim ile uzun işbirliğinin sonucu olan inşa edilmiş bir su ekosistemi var.

 Tasarım, olası sel ve "King gelgit" sel baskının etkilerini hafifletmek için devasa payandalar kullanmaktadır. Proje sağlam ve yoğun siklonlara dayanacak şekilde geliştirilmiştir.

Tasarım, kare üzerinde prefabrik betonun yenilikçi bir kombinasyonunda yapılır     katı fütüristik ev tasarımı avustralya aydınlatma