Yüksek duruyor fütüristik mimarisi – İç, dekorasyon ve peyzaj için taze fikirler

Modern dünyanın muazzam hızlı teknik gelişmesi, insanlar için yeni zorluklar getirdi. Bunlar ekonomik, sosyal ve kültürel yaşamın her alanında belirtilmelidir. Özellikle bundan etkilenen mevcut mimari. Oldukça ileriye dönük ve havada daha sık yükseliyor. Dünyadaki hızlı kentleşme nedeniyle, mimarlar yeni boyutlar arıyor ve hayali vizyonlar yaratıyorlar. Zaten fütüristik mimarinin beş büyük örneğini sunduk. Bunlar dünyanın en yüksek 5 gökdeleni. Bu yazıda aynı yönde bir adım daha atıyoruz ve dünyanın en yüksek binaları listesinde bulunan 5 muhteşem binaları size göstereceğiz. Ancak, tüm bu binaların ortak özellikleri vardır - bunlar organik ve yaratıcıdırlar, tüm boyutları havaya uçurur ve ateş ederler. Önümüzdeki yüzyılda orada güvende hissetmeniz için çok hassas bir şekilde inşa edilmişlerdir.

 Bizi geleceğe götüren fütüristik mimarinin mükemmel bir örneği

Bir Dünya Ticaret Merkezi New York fütüristik mimarisi

Bu devlere her bakış, göz ve ruh için bir zevktir. Mimari tasarımlarının çarpıcı tasarımıyla değil, aynı zamanda mükemmel enerji verimliliği sunarken, çevre dostu ve sürdürülebilir bir yapıya sahipler. Yumuşak, akıcı formları gökyüzüne doğru ilerler ve gözlerimizi yukarı çeker.

Bunlar, kuleleri havada hafifçe parıldayan çelik, beton ve camdan yapılmış fütüristik yapılardır. Modern mimaride, akıllı tasarımı verimlilik ve sürdürülebilirlikle birleştirmeye sürekli olarak çalışıyoruz. Bu istek nedeniyle, geleceğe ait olma olasılığı daha yüksek olan özgün yapılar ortaya çıkmıştır. Aşağıda fütüristik mimariye giden gökdelenleri görebilirsiniz.

New York'taki ünlü Ground Zero şu an One World Trade Center'da.

Ground Zero One Dünya Ticaret Merkezi New York'un eşsiz mimarisi 

1. Bir Dünya Ticaret Merkezi, Amerika Birleşik Devletleri - 541 m

Etkileyici şekli ve yüksekliği (541 m) olan One World Trade Center, sadece New York City'deki en yüksek bina değil, aynı zamanda Amerika'nın en yeni ve en yüksek gökdelenidir. Dünya Sıfır Noktası olarak bilinen orijinal Dünya Ticaret Merkezi yerine, dünyanın en yüksek binaları listesinde altıncı sırada yer alan Amerika'nın en heybetli gökdelen inşa edildi. Ofis kat sayısı 70 olan 104 katlıdır. 2014 yılında tamamlanan dev, 11 Eylül 2001 saldırılarını anmak için işlevsel bir bina olarak inşa edildi ve orijinal Dünya Ticaret Merkezi'nin Kuzey Kulesinden sonra seçildi. Bina, yağmur suyunun yeniden kullanımı da dahil olmak üzere yenilenebilir enerji kullanımı ile biliniyordu. Bir sonraki videoya bu çarpıcı gökdelenin çok gerçekçi bir izlenimiyle ulaşabilirsiniz.

Mimarların ve New York şehrinin gelecekteki planları arasında, One World Trade Center ile ortak bir kompozisyona yol açacak olan beş ofis kulesi inşası yer alıyor. Bunun bir kısmı Ulusal 11 Eylül Anıtı ve Müzesi olacak.

 En iyisi henüz gelmedi ..........

Bir Dünya Ticaret Merkezi New York fütüristik mimarisi

Çin'deki CTF Finans Merkezi, New York'taki Dünya Ticaret Merkezi'nden sadece 11 metre daha düşük.

Çin'in geleceğe yönelik mimarisinde CTF Finans Merkezi 

2. CTF Finans Merkezi, Çin - 530 m

CTF Finans Merkezi (Guangzhou Chow Tai Fook Finans Merkezi, Doğu Kulesi olarak da bilinir)  Çin'de ve dünya çapında geleceğe yönelik mimarinin kanıtı olan en yeni bina. Güney Çin'in Guangzhou şehrinde bulunan, dünyanın en yüksek binaları listesine yeni eklenen çarpıcı bir gökdeledir. Ekim 2016'da tamamlandı. Dünyanın en hızlı asansörlerinden biri, 44.7 mil / saate kadar hızlara sahip. Toplam 111 kat bulunmaktadır. Binada 1705 araçlık belirlenmiş park yeri olan bir alışveriş merkezi bulunmaktadır. Çin gökdelen çok sayıda ofise ev sahipliği yapmaktadır. En yüksek on altı katta, henüz açık olmayan toplam 251 odalı bir otel var.

 Mimarlık ve tasarımda muazzam rekabet

Mimarlık ve Tasarım Çin CTF Finans Merkezi

 

 Çarpıcı gökdelen Tapei 101 ile Tayvan'ın başkenti muhteşem panoramik görüntü

Tayvan Tapei 101 gökdelen panoramik görüntü başkenti

3. Tapei 101, Tayvan - 1667 ayaklar

101 katlı Tapei Financinal Center (ya da sadece Tapei 101), Tayvan'ın başkenti Taipei'nin başkenti konumunda bulunuyor. 2006'ya göre dünyanın en yüksek gökdeleniydi, ancak şimdiye kadar rekabet şimdiden size tanıtmış olduğumuz diğer olağanüstü fütüristik mimari yapıları inşa etti. Bununla birlikte, 527 m yüksekliğindeki Tapei 101, binanın ne kadar dikkate değer olduğunu belirtmekten hala imkansız. Onun heybetli şekli tüm şehir panoraması ve hatta şehir silüetinin çok ötesindeki kulelerinde harikadır.

Gökdelen Tapei 101, herkesin gözlerini uzaktan çekiyor

Tapei 101 gökdelen panoramik görüntü başkenti Tayvan (2)

 Taipei'deki en yüksek bina eşsiz mavi-yeşil cam perde tonuna sahiptir ve göz alıcı bir gündüz ve gecedir. Bina, C.Y. Lee tarafından tasarlanmıştır. & Ortaklar ve KTRT ortak girişim, deprem ve tayfun için tasarlanmış ve üretilmiştir. Özel bina aynı zamanda Enerji ve Çevresel Tasarımda Liderlik (LEED) tarafından da büyük ödüle layık görüldü. Postmodern mimarinin bir örneğidir.

 Geleceğe daha çok ait mimari

Mimarlık geleceği Şangay Dünya Finans Merkezi

4. Şangay Dünya Finans Merkezi, Çin - 492 m

Şimdi başka bir Asya harikası - Şangay Dünya Finans Merkezi'ne geliyoruz! Dünyadaki en yüksek binaların Uzak Doğu'da inşa edilmesine şaşmamak gerekir. Avrupa bu ülkelerle rekabeti uzun süre kaybetti. Sadece Şangay'da birçok gökdelen vardır ve bunlardan ikisi de dünyanın en yüksek binalarının prestijli listesinde yer alır - Şanghay Kulesi (632 metre yükseklik) ve Şanghay Dünya Finans Merkezi (492m). 2008 yılında tamamlanan Şangay Dünya Finans Merkezi, modern mimarinin bir simgesi olup, gökdelenlerin sıralandığı Şangay'ın Pudong bölgesinde yer almaktadır. Şehrin uluslararası finans ve ticaret merkezi var. Şangay Dünya Finans Merkezi'nin inşaatı, Çin'in mali gücünü göstermek ve dünyaya sergilemek üzere tasarlandı. Ancak postmodern mimarinin mükemmel bir örneği.

Birinde yüksek estetik, ergonomi ve çevre dostu

Şangay Dünya Finans Merkezi

Şangay Dünya Finans Merkezi 101 katlıdır ve otel odaları, ofisler, konferans salonları, gözlem platformları ve alışveriş merkezlerini barındırmaktadır. Binanın 24 m yüksekliğe kadar tabanı, ham granit ile kaplıdır. Yüksek estetik nedene ek olarak, tamamen pratik de vardır - bu yüzden tüm yapı stabildir ve kule depremlerden korunur. Ana gövde, gökyüzünü yansıtan ve binanın ve onun mimarisinin WOW etkisini artıran bir cam perde duvar ile kaplıdır. Şanghay gökdeleni çarpıcı bir özelliğe sahiptir, burası en üst katlarda bulunan 50 m genişliğindeki bir portaldır. Konsept, güçlü rüzgarlarda bina üstündeki muazzam yükü azaltmaktır. Bu benzersiz şekilden dolayı, bu gökdelen hala bir sürü mizah ile "şişe açacağı" olarak adlandırılıyor. Tasarımı ve inşaatı her gün yerel halkı ve ziyaretçileri büyülüyor.

 Hong Kong'daki gökdelen de geceleri mavimsi bir şekilde parlıyor

Hong Kong geceleri

  1. Uluslararası Ticaret Merkezi, Hong Kong - 484 m

Hong Kong Uluslararası Ticaret Merkezi, bugünkü sunumumuzdaki son gökdelendir. 2010 yılında 484 metre yüksekliğinde, 108 katlıdır ve tamamlanmıştır. Kule, Kohn Pedersen Fox ofislerinin tasarımlarına göre tasarlandı ve Wong Ouyang inşa etti. Yapı mükemmel bir dörtgen plana sahiptir, zarif bir şekilde çekilir ve düz bir çatı ile tamamlanır. Onun cephesi, Hong Kong'da herkesin dikkatini çekiyor çünkü tamamen mavimsi ışıltılı camlarla kaplanmış. Binanın alt katlarında geniş bir otopark, süper modern bir alışveriş merkezi ve birçok ofis bulunmaktadır. Sky 100, 100. katta bulunan gözlem güvertesidir. En üstteki 15 katta Ritz-Carlton Hotel Hong Kong yer almaktadır. 83 asansörü ile, gökdelen dünyanın en yüksek yüzme havuzunu ziyaret etmek ve yakındaki barda içeceklerini içmek isteyen konuklar için kolay ulaşım sağlar.

Bu ses senin için fütüristik mi? Ancak, geleceğe yönelik, yaratıcı mimarisi sayesinde mümkün olan modern bir gerçeklik.

 Hong Kong şehir merkezinin görünümü

Hong Kong Mimarlık Kent Merkezi

Hong Kong

 

 Alt katlarda bir otopark, alışveriş merkezi ve çok sayıda ofis bulunmaktadır.

Hong Kong modern mimarisi

Hong Kong mimarisi gökdelenleri

Mimarlık Hong Kong geceleri

 

Uzak Doğu'daki mimari, boyutları yıkıyor ve kapsamlı vizyonlar sunuyor

CTF Finans Merkezi Çin Mimar Geleceği

 Şangay'ın yukarıdan görülen mali ve ticari merkezi

Şangay Dünya Finans Merkezi

Şanghay'da heybetli gökdelen

Şangay Dünya Finans Merkezi, modern mimari

New York - hiç uyumayan şehir ......

New York One Dünya Ticaret Merkezi heybetli mimarisi

 

New York One Dünya Ticaret Merkezi heybetli mimarisi

New York One Dünya Ticaret Mimarisi

Gün batımında Tapei 101

Tapei 101 mimarisi Tayvan

 Taipei'nin çarpıcı sembolü, yükselen gökdelenidir.

Tapei 101 Modern Mimarlık Tayvan