Epoksi karşısında çimento harcı – fark nedir?

Kauçuk spatulalı çimento harcı ile epoksi

Epoksi ve çimento harcı

Epoksi harç, tuğla ve inşaat işçileri arasında giderek daha popüler hale geliyor. Bu malzeme yeni ve yeni avantajlar göstermektedir.

Çimento harcı çimentolu toz karışımından yapılır. Epoksi harçtan farklı olarak: Tozla doldurulmuş epoksi reçinelerden oluşur.

Elde edilen harç, çok yüksek bir dayanıklılığa sahiptir ve pratik olarak kir-iticidir. Neden bu?

Normal harç su itici değildir ve bu nedenle suyu emebilir ve sonuç olarak hoş olmayan lekeler oluşur. Duvardaki hoş olmayan lekeleri temizlemekten bıktınız mı?

Sonra epoksi harcı muhtemelen senin

Epoksi karşısında çimento harcı büyük parlak
Epoksi, dolgu ile karıştırılmış iki farklı reçine tipinden oluşturulur. Bu nedenle, suyla sıkça karşılaşan daha güçlü preparasyonlar ve alanlar için doğru seçimdir. Ayrıca, bu malzeme çimento harçtan daha fazla yapışkanlık ve kimyasal direnç sergiler.

Ancak, birçok avantajlara rağmen, Exposid harcı ile çalışmanın çimento harcı ile olduğundan çok daha zor olduğu vurgulanmalıdır. Aynı zamanda bazen plastik gibi görünüyor ve birçok ev sahibi bu hoş olmayan bulabilirsiniz.

Normal harç, dış kenarlarda (karoların iki duvar arasındaki köşelere yerleştirilmesi gerektiğinde) oluşması daha kolaydır. Epoksi harçla aynı etkiyi elde etmek çok daha zordur.

Fayanslar arasında doğru bir şekilde almak için çok daha fazla zaman gerekiyor

Epoksi ve çimento harcı granit koyu gri

Benim düşünceme göre, banyo üç ya da dört turda olmalı. Epoksi harç hızlı bir şekilde katılaşır.

Bütün karışımı aynı anda kullanmak istiyorsanız, yeterince iyi dağıtamazsınız.

Ahşap görünümlü epoksi ve çimento harcı yer karolarıEpoksi reçine veya karo yüzeylerin kalıntıları parlak bir yüzeye sahiptir. Usta, istenmeyen lekeler üzerinde bu etkiyi önlemek için döşeme ustalarına gerçekten özen gösterip göstermediğini görmelisiniz.

Bazı ürünler ayrıca, özellikle gerekli olan kimyasalları içeren temizlik paketleri ile birlikte gelir. Bir tane almanı öneririm. Buna değer, çünkü aksi halde temizlik için fazla mesai ödemeniz gerekiyor ve bu ucuz değil.

Bazı epoksi harçlar özellikle cam karolar için üretilmiştir. Birçok marka iki çeşidi sunar. Fark, harcın dolgu kısmında yer almaktadır. Cam için bu daha ince ve çizilmekten kaçınıyor.

Son sonuç en önemli şey - Jason Ball Interiors, LLC

Çimento harcı epoksi ve ince şeritler ve beyaz orkide

İpucu: Harcı renginize göre nasıl ayarlayacağınızı merak ediyor musunuz? Bu önemli, çünkü mükemmel sonuçlara ulaşmanın tek yolu bu!

Nadiren karoları mükemmel bir şekilde monte edebilirsiniz ve bu nedenle karolara benzer bir nüans seçmelisiniz

Epoksi ve çimento harcı duşakabin

Kahverengi veya moka gibi bazı nötr nüanslar normal harçla çok zor ulaşılabilir. Pek çok kişi epoksi harcı tam olarak aynı renkten dolayı tercih ediyor. Bu tip bir harcın gölgesi dolguya borçludur ve bu kesinlikle eşit olarak yayılır. Ayrıca şu dezavantajlara sahip değildir: pigmentasyonu temizleme işlemi sırasında ortadan kalkmaz.

Satıcıdan önceden çok fazla renk hazırlamasını isteyin. Sonra tüm iş için gerçekten ne kadar ihtiyacın olduğunu anlayabilirsiniz.

Karışımınıza yanardöner parçacıklar ekleyerek harç ışıltılarınızı yapabilirsiniz. Bununla birlikte tüm tutarı doldurmadan önce bir örnek hazırlayabilirsiniz. Karışımlarla elde edilebilecek birçok başka seçenek de var.

Neden evde bir jakuzi ile banyo usta değil

çimento harcı chic whirlpool karşı epoksit

ipucu: Normal gri, normal harç için en güvenli seçimdir. Karışımların çoğu, özellikle sabun ve su ile temizlenirlerse zamanla griye dönüşecektir.

Derz dolgu için ekstra büyük sünger

Çimento harcı limon sarı sünger karşı epoksit

EySeçenekler çok farklı olmakla birlikte, özel bir varyantı tercih etmelidir. En azından düşündüğüm bu. Aynı sonuçları normal bir süngerle pek elde edemezsiniz.

Bu makaleyi, iki tür harç arasındaki farkla ilgili birçok soruya cevap olarak yazdım. Şimdi tüm okuyucular için yeterli genel bilgi sağlamayı umuyorum.

Epoksi ve çimento harcı reçinesi