Peynirler – Mavi peynir neden sağlıklı?

Peynirler - mavi peynir hakkında bilmeye değer

Arasında peynirleri Bugün mavi peynire daha fazla dikkat etmek istiyoruz. Çoğu zaman, yüksek yağ içeriği nedeniyle mavi peynir tüketiminden vazgeçer. Bununla birlikte, bu ürüne yönelik tutum tek taraflıdır. Mavi peynir birçok yönden sağlığımız için iyidir. Bu nedenle, menüde daha sık görülmelidir. Her şeyden önce, bize bir dizi sağlıklı enzim sağlar. Aynı zamanda birçok protein ve sağlıklı yağ içerir.

Peynirler - Mavi peynir tehlikeli midir, değil mi?

Peynir Peynir Peynir sağlık içerir

Peynirler - Mavi peynir sever misin? 

peynirler mavi peynir sağlıklı yaşam tarzı
Mavi peynir hakkında ilginç gerçekler

100 gram mavi peynirde 30 gram yağ vardır. Çoğu doymuş. Bunlar yaklaşık yarım mono ve poli doygundur. Mavi peynir çok miktarda vitamin içerir. A, B, D, E ve K gruplarından gelmektedir. Birçok mineral içerir. Bunlar sodyum, kalsiyum, potasyum, fosfor, selenyum, magnezyum, çinko, demir ve bakırdır. Mavi peynirin birçok amino asidi var. Glutamin, valin, prolin, aspartik asit, tirozin, izolösin, lizin, lösin vb. Içerir.

Mavi peynir gerçekte ne içerir?

Peynir peynir çeşitleri tehlikelidir ya da değildir

Mavi peynir çeşitleri

Mavi peynir çeşitleri farklıdır. Herşeyi deneyin, böylece zevkinize en uygun olanı bulabilirsiniz.

Roquefort

En iyi bilinen mavi peynir türü Roquefort'tur. Yeşil-mavileşti. Tarif hala bir sırdır. Yaratılış bölgesinde sadece birkaç kişi bunu biliyor - Fransa'daki Roquefort-sur-Soulzon bölgesi. Özel bir olgunlaşma teknolojisi var. Bu tip peynirler, soylu kalıp Penicillium roqueforti içerir. Tadı özel bir ceviz nüansına sahiptir.

Roquefort mavi peynir

peynirler Peynir Roquefort ünlüGorgonzola

Bir diğer tipik beyaz peynir çeşidi Gorgonzola'dır. Bu çok popüler bir İtalyan peyniridir. Bu üç alt türü var - tatlı, doğal ve baharatlı. Gorgonzola mavi peynirinin üretimi 11. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Halen bu alanda en çok üretiyor. İnek ve keçi sütü peynirde karıştırılır. Piquant tat ve aroma ile karakterizedir ve genellikle makarna ve pizza ile yenir.

Gorgonzola mavi peyniri denedin mi?

peynirler peynir sağlıklı olsun ya da değil çeşitleri Gorgonzola

Bleu d'Auvergne

Bleu d'Auvergne oldukça yağlı mavi bir peynirdir. Bu keskin lezzet ve aroma ile karakterizedir. Tadında hafif çim notaları hissedebilirsiniz.

Bleu d'Auvergne mavi peynir

peynirli mavi peynir çeşitleri satın Bleu d'Auvergne

Fourme d'Ambert

Fourme d'Ambert başka bir Fransız mavi peyniridir. En yumuşak kıvama ve kesinlikle bilinen herhangi bir çeşidin en iyi lezzetine sahiptir. Rengi sarı-turuncu, çok güzel bir aroması var. Dış kabuk yenmez.

Fourme d'Ambert mavi peynir

peynir dereceli mavi peynir satın Fourme d'Ambert

Beyaz peynir türlerini tanıyor musunuz?

peynir almak Fourme d'Ambert mavi peynir

Stilton

Son olarak, size Stilton mavisi peynirini sunuyoruz ... Bu çeşitliliğe mavi ve beyaz bir kalıp peynir var. Çok güçlü bir kokusu var ve bu nedenle sadece gerçek bilenler içindir.

Beyaz peynir

peynir almak Stilton mavi peynir

rokfor

peynir almak Stilton mavi peynir

Mavi peyniri nasıl seçer ve koruruz?

Mavi peynir, bilenler için bir üründür. Böylece, harika tadı tadını çıkarabilmeniz için, onu nasıl iyi tutacağınızı bilmelisiniz. Her zaman buzdolabında iyice paketlenmiş olmalısınız.

Mavi peynirin tadına nasıl puan verirsiniz?

peynirler peynir çeşitleri

Taze ve kuru - Sen farklı meyve ile birlikte, yanı sıra şarap peynir yerler. Peynir, doğduğu yer olan birçok salata ile güzelce uyum sağlamaya devam ediyor. Mavi peynir ile çok farklı tarifleri deneyin - gerçekten buna değer!

Mavi peynirli ve ıspanaklı bir sandviç hazırlayın

Peynir Gorgonzola mavi peynirli sandviç ıspanak satın

Birçok çeşit, farklı lezzetler

Peynir çeşitleri peynir ilginç gerçekler